No, IMHO na to jdete moc slozite :)
a) standartni normalni rozdeleni N(0,1) je verze gausova (tj. normalniho) rozdeleni pro mi=0. sigma^2=1 (to jsou ty parametry v zavorce)
b) alfa-kvantil nejakeho rozdeleni (kde alfa je 0 az 1 vcetne) je hodnota takova, ze alfa*100 procent hodnot je mensi nez ten kvantil (tj. napr. 0.5-kvantil nejakeho rozdeleni je median - takova hodnota, ze presne polovina hodnot je mensi nez on).
c) normalni rozdeleni ma tu vlastnost, ze mame-li N(0,1), pak N(mi,sigma^2) = mi + sigma^2*N(0,1). Cili, mam-li kvantil pro N(0,1) a chci kvantil pro N(mi,sigma^2), staci, kdyz ho prenasobim tim sigma^2 a prictu k nemu mi.
d) kvantily pro N(0,1) najdes v kazdych slusnych tabulkach, urcite i na netu - budou tam tak pro alfa v krocich po 0.05
Tak a ted, ty mas mi a sigma^2, chces podle toho nagenerovat nakych n cisel. Rekneme, ze mas ty kvantily po 0.05, cili ti to udela nejakych 20 intervalu. Kdyz ty kvantily naneses na osu x, rozdeli ti ji to opet na 20 (nebo 21) intervalu, tentokrat nestejne velkych. V kazdem z nich ma byt n/20 hodnot. V kazdem z tech intervalu uz to nageneruj nahodne linearne.
Vysledek se IMHO bude velmi hezky blizit gausovce, navic v mistech, kde je tech hodnot hodne, tj. okolo mi, budes mit ty intervaly male, tj. se to bude te idealni krivce blizit velmi hodne. |