Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Ekonomický klub [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Svět kolem nás) moderuje Šéf Lopuchu.

Vítejte v Ekonomickém Klubu.




Posláním klubu je:
- diskuse nad aktuálními ekonomickými událostmi a reáliemi z hlediska ekonomické teorie
- odpovědi na dotazy ekonomů, ne-ekonomů i těch ostatních
- volná kategorie -- určí moderátoři podle nálady :-)


Základní pravidla:
1) slušná a věcná diskuse
2) aktuální články vkládejte formou linku
3) snažte se nesměšovat ekonomii s politikou, od toho jsou tu jiné kluby, míra tolerance záleží na moderátorech; chápeme, že to jsou spojené nádoby, avšak výkřiky typu „za inflaci může ČSSD“ či „s ODS pomřeme hlady“ nikam nevedly, nevedou a ani nepovedou
4) nebojte se zeptat, pokud něčemu nerozumíte

Spřátelené kluby:
Volby, Levice vs. pravice, Politika a dění ve světě

Současné téma


DOLAR


ANKETA (od miny)

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
   
[ 2286 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
mina 9.12.2006 04:39  174
vinyla proc si to myslis? IMO invazi do iraku si americani pojistili dalsi obchodovani ropy v dollarech a na tom se nic nezmeni ani po jejich odchodu. Dolar oslabuje predevsim k Euro, ktere se stava cim dal dulezitejsi menou pro investory.
vinyl vinyl - ...jen si hraju 8.12.2006 21:08  173
GrendalVsadíme se, že v okamžiku, kdy začne být zřejmé, že jdou američani pryč z Iráku Dolar posílí?
grendal 8.12.2006 16:33  172
vinylto si nemyslim...

k tomu je treba vicero veci...
vinyl vinyl - ...jen si hraju 8.12.2006 12:46  171
Ke Koruně bude dlouhodobě oslabovat Dolar i Euro, Dolar možná vůči Euru přestane oslabovat až se USA stáhnou z Iráku.
plcarrot 8.12.2006 12:27  170
ups... tak nam to tady valem stydne... liberalni institut evidentne nikoho tak nezajima... tak co dal? nejake tema dneska?

jak dlouho jeste bude padat dolar? v posledni dobe oslabil o docela velkou cast vuci euru, potazmo vsem menam... jake jsou podle vas priciny, jake budou nasledky?
plcarrot 3.11.2006 09:14  169
mnojo, uz se tesim, jak se budou statni platebni bilance a dluhy zase resit presunem zlatych zasob... :)
maeb 3.11.2006 09:03  168
Já myslím, že to nechtěl tvrdit takhle natvrdo, ale spíš chtěl upozornit na to, že ta fluktuace může být způsobena i nestabilitou dolaru (popř. i jiných měn) a ne nutně faktory ovlivňujícími zlato jako takové. S čímž souhlasím. Otázka je do jaké míry? (do značné podle mého)
plcarrot 3.11.2006 08:58  167
v tom ti neodporuji...
z vinylovi otazky vyznivalo, jako by chtel poukazat, ze se meni jen ta mena, zatimco zlato je stabilni...
maeb 3.11.2006 08:55  166
To jistě, a taky s nabídkou a poptávkou po dolaru (ve kteréžto měně je nejčastěji vyjádřena - a kterážto měna má v poslední době dost divoký vývoj). A nelze opomíjet jeden vliv pro druhého.
plcarrot 3.11.2006 08:36  165
vinyl: cena zlata samozrejme kolisa s nabidkou a poptavkou po tomto drahem kovu...
maeb 2.11.2006 19:42  164
Imho je návrat k tomuto standardu náročný nejen technicky, ale především politicky.
vinyl vinyl - ...jen si hraju 1.11.2006 11:02  163
Požadavek na zrušení CB vyplývá z toho, že CB jsou politicky manipulovatelné a mohou tak přispět k růstu inflace, pokud podlehnou tlaku vlády. To by zlatý standard vyřešil, prostě je v ekonomice tolik peněz, kolik je zlata.

Je ale pravda, že politické ovlivnění v dnešní době řeší a téměř znemožňuje zákon a zlatý standard je dosti technicky náročný, zvláště pak návrat k němu.

Chomski: a kolísá cena zlata, nebo hodnota měny, v níž je cena zlata vyjádřena?

"Zlato je nezávislé na vládách, měnách, produktivitě, ratingu a dalších lokálních ekonomických a politických faktorech - jeho světovou cenu ovlivnit nemůžou. "
http://www.gold4you.cz/index.php?p=five
chomski 29.10.2006 19:15  162
MaebCena zlata je ale také dosti kolísavá...
maeb 29.10.2006 18:00  161
...vyvojovy krok zpatky... ale proč? To bych chtěl právě vědět..

Vždyť zatím si to podpořil akorát dvěma tezemi (alespoň jsem si jiných nevšiml):
1) že peníze tehdy vydávaly soukromé banky - na to je ale relevantní poznámka, že i dnes většinu (tu nejdůležitější) část peněz vydávají komerční banky,
2) že by ty peníze byly kryty zlatem - na to ovšem zase podotýkám, že dnes jsou kryty různými aktivy bank, mimo jiné roztodivnými úvěry (včetně spotřebitelských), dluhopisy různé kvality, aktivy podléhajícími kurzovému riziku, majetkovými účastmi, nehmotnému majetku... prostě leckdy aktivy tak zvláštními, že se ty vklady v konečném důsledku musejí stejně radši nějakým způsobem pojišťovat - a tedy se imo nabízí otázka: je to vážně o tolik lepší systém?
plcarrot 29.10.2006 17:42  160
tou poznamkou jsem pouze chtel demonstrovat, ze je to ted neralizovatelne a byl by to IMHO vyvojovy krok zpatky...

[ 2286 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt