Organizátor i výrazné fanoušky kontroluje z několika důvodů:
1. Nemusí to být vždy stejný organizátor, jen si to účastník neuvědomí. To asi neplatí pro těch 10 minut, ale obecně ano.
2. Chodí mu tam stovky lidí, které nezná a znát ani nemusí, a nemusí si být jist, že to je opravdu ten, kdo šel před chvílí.
3. Je povinen kontrolovat, protože to je jeho práce, ke které se mi zavázal.
4. Chce naučit fanouška, aby nosil vstupenku viditelně, k čemuž se fanoušek zavazuje při přihlášení. Usnadňuje to právě letmou a rychlou kontrolu pohledem bez zbytečného zdržování obou.
5. Nechce, aby ostatní fanoušci viděli, že někoho kontroluje a někoho ne, protože to způsobí mnohem větší problém - prosadit kontrolu pak bude ještě obtížnější a prosadit dodržování taky.
6. Chce Tě zdržet, aby sis ho všimla :-).
Sedmý důvod, že jen dělá ramena nebo že je zbytečně přísný protože si je nejistý, se snažím z pořadatelů dostat pryč a už kvůli tomu měli kázání, některé jsem vyměnil a taky je tam dávám do dvojice s holkama.
Fakt je, že někteří fanoušci se naopak snaží dělat ramena na pořadatele, někteří se prostě jen nechtějí podřizovat jakýmkoliv pravidlům, někteří se cítí natolik výjimeční a výrazní, že si myslí, že si je pořadatel musí zapamatovat nebo je musí znát. Zajímavé je, že třeba Honza Kantůrek, kterého si i ten, koho fantastika nezajímá a nezná ho, zapamatuje snadno a rychle, nemá problém nosit vstupenku viditelně a ukazovat ji. Pořadatele nijak netěší, že musí kontrolovat vstupenky, nijak ho netěší si o její ukazování říkat, je to pro něj i pro účastníka nepříjemné. Pokud účastníci ale budou nosit vstupenky viditelně, aby se dali odlišit od těch, kteří by chtěli jít dovnitř bez vstupenky, nemá pořadatel důvod sebe i účastníka zdržovat a jen pohledem se přesvědčí. |