Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Hudební akce [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje Šéf Lopuchu.

Hudební akceV tomto klubu můžete uvádět jakékoliv pozvánky na vlastní či jakékoliv jiné hudební akce...

Na Homepage se časem doplní seznam Klubíků ve větších městech (ostatně těžko bychom zkompletovali všechny kluby v ČR tak je to na vás, jak budete přispívat kde se co děje ;o)..prosím tedy kdyby jste tam nenašli svůj oblíbený klub, tak napište do příspěvku, či do pošty link na web nebo program na nějaké období...


Předprodej vstupenek:
TicketPro
TicketStream
TicketArt
Vstupenky.cz
Akce:
Bude.cz (seznam festivalů)
Muzikus.cz (dobré vyhledávání akciček, zajímavé články)
MusicServer (různá infa o všem)
Kulturní akce (nejenom hudební)


spřátelený klub: Down Town
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
   
[ 318 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
dzyan 20.10.2008 22:21  362
Nurse with wound8.listopadu Wroclaw!!!!!!
kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 4.10.2008 07:48  361
VEČÍREK PRO OTRLÉ: HLUK – RYTMUS - PROJEKCE
sobota 4.10. klub Kaštan (Bělohorská 150, Praha 6, tel: 233 353 020, www.kastan.cz),
Napalmed www.bandzone.cz/napalmed
Koncert u příležitosti vydání nového CD Noisax Jazzostrial Fractamental.

Společně s Napalmed bude kolaborovat Klimoň z K-LXM. Trojice vytvoří podklad a bude nahazovat spolupracujícímu alt-saxonerovi Romanovi. (ne snad, že by byl horší než Japonec Hiroyuki Fujiwara, co fičí na desce, ale ten cesťák by opravdu nikdo nezaplatil).

Speciální host:
Do Shaska! www.doshaska.net
Kmotr Alex Švamberk, vydává Guerilla records (www.guerilla.cz).

Vstup 100,- Kč.
konstantin 1.10.2008 13:16  360
4.10. Šonov u Broumova, hostinec "U Pitašů" - BBP + Pepa Lábus a spol.
kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 26.9.2008 16:39  358
WEBROVKA fest 2008
jony jony "Dobrý den," - pozdravila Žlabava 21.9.2008 11:56  357
28.9.2008: Ignatz (BE) a LSD March (JP) v Chapeau Rougehttp://www.last.fm/event/726649

„Pozorně poslouchejte a rozpoznáte skutečný návrat amerického folku. Žádné vousaté kytárky pohledných hippíků a snaživých neotrubadúrů. Tohle se nachází daleko před nima i pod nima. Hudba je hlučná a nespoutaná. Nevypráví o oblacích, ani o spravedlnosti. Sem tam na sebe ale vezme břemeno každého pravého blues, což je zúčtování s tíhou minulosti.“ Pitchfork Media

Belgičan Bram Devens alias Ignatz dokáže stmelit dřevní předválečné blues, free folkovou improvizaci a ohromný kus svébytnosti, to všechno v rozmazaném horečnatém snu často ústícím až v šamanský trans, jako nikdo jiný. Jeho muzika je jako neotesaný kámen plný diamantových žil. Syrový flák masa, o který stojí za to se rvát i kdyby jen s vlastními přízraky.
Lo-fi patina a halucinogenní vrstvení dokážou dát jeho tvorbě najednou kouzlo jak písniček, tak sladce matoucích zvukových ploch. Následující přirovnání jsou jen záchytné body a někde mezi nimi Ignatz ve svém vlastním světě: bluegrass a černošské blues v podání vazbícího Lou Reeda, Jackie-O Motherfucker, Sun City Girls, Jandek, Captain Beefheart & His Magic Band a snová nálada All the Pretty Little Horses od Current 93.
15. září vychází třetí řadové album opět u výtečného belgického vydavatelství (K-RAA-K)³.


http://www.ignatz.be


http://www.myspace.com/ignaztLSD March, založení 1996, jsou novou generací japonského psychedelického rocku. Přesto nejde o nováčky, když mezi personálně spřízněné kapely patří např. Fushitsusha, Bardo Pond nebo High Rise. A také Acid Mothers Temple & The Melting Paraiso U.F.O., jejichž mozek Kawabata Makoto označil frontmana LSD March „za jednoho z nejslibnějších hudebníků japonského undergroundu“ - letos jim vyšlo společné sólové album.
Po obskurních počátcích začaly jejich nahrávky vydávat i mimoasijské značky (Important, Beta-Lactam Ring, Archive, Last Visible Dog). Na nich, stejně jako živě, se můžete dočkat všeho možného: od elektrifikovaného exorcismu přes lehce improvizovaný rock až po minimalistické meditace s akustickou kytarou nebo tradičními japonskými nástroji.
„Co odlišuje LSD March od řádky více medializovaných japonských psychedelických kapel, je neuvěřitelná sebekázeň a související pozornost pro detail. Každý zvuk zní záměrně a směřuje k dosažení maximálního účinku.“ Dusted Magazine


http://www.lsd-march.com/LSD MARCH a IGNATZ vystoupí v neděli 28.9. v Chapeau Rouge (Jakubská 2, Praha 1) od 21:00.
Vstup: 190,- při rezervaci na mailu tickets[at]letmo[dot]net (popř. při zakoupení na baru v Chapeau). 240,- na místě.http://www.myspace.com/letmoproductions

jony jony "Dobrý den," - pozdravila Žlabava 21.9.2008 11:48  356
25.9.2008: Religious Knives (US) & Pozvakowski (HU) & Gala Drop (PT) v Chapeau Rougehttp://www.last.fm/event/687397Jim Morrison žije! Málokdo by asi čekal, že jeho hudební převtělení vzejde ze současné kytarově noisové scény New Yorku. Religious Knives jsou jeden z nejvýraznějších výhonků tamějšího bujného podhoubí a jeho členové pochází z neméně zajímavých uskupení. Ať už nevyzpytatelných Mouthus (vydávali mj. u Important a Load Records) nebo Double Leopards, kteří jako jedni z prvních krotili své improvizované hlukové mantry do dronové psychedelie.
Religious Knives pokračovali v jejich odkazu, ale s každou další nahrávkou odkrývali spíš rock’n’rollové kořeny. Nepravděpodobný bastard ozvěn 60. let, krautrockově rytmické hypnózy, postpunkové gotiky a syrových experimentů. Nové album „The Door“ vychází 14. října na značce Thurston Moore (Sonic Youth) Ecstatic Peace!, který ho rovněž produkoval. Už název desky dává tušit, odkud tentokrát nejsilněji vane vítr. A ke všemu zatraceně svěží.
„ Religious Knives zní jako srážka mezi Faust, The Stooges a The Doors, kdyby hráli na pohřbu. Podařilo se jim zamlžit hranice do té míry, že si nebudete moct uvědomit, zda vůbec kdy existovaly.“ boomkat.com

http://www.religiousknives.com/

http://www.ecstaticpeace.com/artist.php?id=24

http://www.myspace.com/religi0usknives


Pozvakowski lze klidně označit jako post rock, ale jejich hra není v pasti statické melancholie. Tihle chlapíci překvapí divokou free jazzovou sekcí, uši trhajícím hlukem nebo táhlými kytarovými mantrami. Dlouhodobě spolupracovali se slavným maďarským saxofonistou István Grencsó. Vystupovali např. s Mono, Guapo nebo Jarboe. Na koncertech používají několik projektorů, včetně několika obstarožních modelů. A nově přibrali k efektům Roberta Bereznyei, který bude znám posluchačům experimentální elektroniky jako Tigrics. Ve svém žánru neprávem opomenutá kapela.

http://pozvakowski.hu/

http://www.myspace.com/pozvakowskiHudba portugalských Gala Drop je směsí tribalistických či latinskoamerických rytmů a minimalistických syntezátorových jamů, to vše šmrncnuté jamajským dubem. Naživo však dostává i ostřejší kytarové hrany. Na chystaném debutu přiložil ruku k dílu taky známý zvukový mág Rafael Toral.


http://www.myspace.com/galadropKapely vystoupí 25.9. v Praze v klubu doposud známém jako Chateau Rouge (Jakubská 2, Praha 1) od 20:30. Předpokládané pořadí: Gala Drop, Religious Knives, Pozvakowski. VSTUP VOLNÝ! / FREE ENTRY!

http://www.myspace.com/letmoproductions
http://www.chapeaurouge.cz

Klub Chapeau Rouge se tímto dnem opět vrací ke svému původnímu jménu z roku 1919. Chapeau má v současnosti 3 patra, 4 bary a 3 stage. Vedle baru a -I. patra, které se věnuje taneční hudbě, má Chapeau Rouge také -II. patro (Underground Club) zaměřené na nezávislou scénu - kapely z celého světa, performance, projekce a multižánrové projekty.

mara 26.8.2008 18:17  355
renda 5.8.2008 18:37  354
Budu na Podvini vzpominat ve sladke Provence...
konstantin 5.8.2008 18:18  353

Podviní 11.9.08
BBP, ZIMA, Už jsme doma, Hudba Praha
Vstup volný
azalea 14.7.2008 19:52  352
ok, dík, mrknu
svedkovejehovovi 14.7.2008 18:50  351
azalea [350]: Zkus youtube, pár videí jsem tam nahrál. BOhužel to nejzásadnější - vystoupení na portě, ne, jsem línej ho rozstříhat.
azalea 14.7.2008 18:05  350
SvedkoveJehovovia já jsem je live ještě neslyšela! Takže se těším. Na spoustu těch jmen se těšim - a na mě samotnou taky samozřejmě :D
svedkovejehovovi 14.7.2008 17:36  349
azalea [348]: Markantní úbytek mechanických krtků! Má oblíbená kapela...
azalea 8.7.2008 21:43  348
kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 5.7.2008 06:20  347

[ 318 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt