Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Novinky [ŽP: neomezená] (kategorie Lopuch) moderují Šéf Lopuchu, Bouchi, Jana, Martin, Petr.
Co nového na Lopuchu. Nové funkce, vylepšení, vyladění atd. Toto je čistě informativní klub o tom, co je nového, diskuse můžete vést v klubu Novinky - diskuse. Připomínky, návrhy a diskuse o grafické stránce Lopuchu patří do klubu Dizajn a grafika Lopuchu. Chybí vám něco na Lopuchu, chtěli byste něco vylepšit? Ozvěte se v klubu Návrhy. Nástěnka pro přehled řešených a přijatých návrhů na změny a featury se nalézá v klubu Návrhy Lopuchu. Programátorské chyby hlaste v klubu Chyby. Pokud zapomenete heslo, navštivte klub Potíže s hesly.
Základní pravidla fungování serveru Lopuch si můžete přečíst na této stránce.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 56 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 22.5.2006 11:22  63
SMS branaMikos znovuzprovoznil SMS branu na Lopuch (a Lapiduch, kdyz jsme u toho), blizsi informace ve stejnojmennem klubu.
sef_lopuchu Šéf Lopuchu zdejší neomezený despotický vládce:-) 24.1.2006 00:29  62
Protože Lopuch je především diskusní server, nikoli prostor pro obrázkové galerie, dáváme tímto na vědomí několik doporučení, jimiž byste se měli řídit, potřebujete-li své příspěvky doprovodit obrázky.
1) Používejte místo obrázků jen odkazy na ně.
2) Chcete-li dát čtenářům vodítko, zda chtějí obrázek vůbec vidět, používejte náhledy (přes ImageShack či vlastní) rozumné velikosti (pokud možno v jednotkách kB).
[3) Pokud už - opravdu jen ve výjimečné situaci - potřebujete vložit obrázek přímo do klubu, nechť není širší ani vyšší než 400 px (týká se skutečných i zobrazovaných rozměrů) a jeho velikost je pokud možno v desítkách kB, nikoli stovkách (čehož lze snadno docílit vhodným formátem a rozumnou kompresí).

Poznámka - "výjimečná situace" rozhodně neznamená každý druhý obrázek.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 17.12.2005 23:25  61
Byla pridana moznost zapnout si podporu LCD (sytejsi zluta) pri prihlasovani na Lopuch. Funguje to stejne jako prislusna polozka v Nastaveni.
petr Petr 5.10.2005 21:33  60
Novější zálohy dat ze starého Lopuchu už bohužel nebudou, starý poskytovatel hostingu nám decentně oznámil, že na nás kašle.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 22.9.2005 21:33  59
ankety a homepagesTy jsem bohuzel moc cerstve zalohovane nemel, takze jsou ze zacatku brezna. Ovsem pokud se podari ziskat data z doby pred vypadkem, tak samozrejme homepages obnovim a ankety se pokusim sloucit.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 22.9.2005 20:54  58
Mate moznost si zahlasovat v ankete, zda uz jste ztracene prispevky ozeleli a chcete pokracovat, nebo zda byste chteli v pripade ziskani zaloh z doby pred vypadkem, aby se stav obnovil do doby tesne pred vypadkem (tedy zmizi prispevky co napisete od ted do pondelka - pokud ziskame zalohu v pondeli).
petr Petr 22.9.2005 20:29  57
Tak možná prý ještě budou v pondělí novější data, takže se může stát, že se bude pozdě večer obnovovat databáze z jiného bodu a vše, co napíšete a uděláte za tyto 4 dny do pondělí, tak zmizí. Moc tomu nevěřím, navíc i kdyby, tak se pak objeví hlasy, že chtějí raději tyhle 4 dny než ty 3 týdny od 19.8. do 14.9., ale oboje současně by nešlo.
petr Petr 22.9.2005 19:33  56
Omlouváme se za devítidenní výpadek Lopuchu.

Firma, která Lopuch dříve hostovala, měla své servery umístěné v datacentru v Houstonu. V datacentru došlo k velké závadě, kterou se nadařilo odstranit. Hostitel Lopuchu proto vypověděl smlouvu datacentru a snažil se převézt své servery do jiného datacentra. To se mu však nepodařilo dostatečně rychle, odešel mu tak velký počet zákazníků, že zkrachoval. Nyní se všichni vedoucí pracovníci ukrývají.

Špatný konec jsme předvídali zhruba už od pátku 16., bohužel vzhledem k zaneprázdněnosti a spíše nárustu cen hostingů se nám podařilo dojednat nový hosting s akceptovatelnými cenovými a technickými podmínkami až v noci z pondělí na úterý. V úterý nám konto zřídili, ve středu jsme instalovali aplikaci Lopuchu, od včerejšího večera testovali někteří administrátoři funkčnost.

Vzhledem k novému umístění se může ještě v příštích dnech vyskytnout nějaký technický problém vyžadující úpravu a dočasnou nedostupnost.

Databáze byla obnovena z nejnovější zálohy ze dne 19.8.2005, novější konzistentní zálohu se získat nepodařilo.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 25.7.2005 20:36  55
anketyUvedl jsem do testovaciho provozu odlisne zobrazovani uzavrenych anket (zobrazuji se ted kurzivou). Pripadne chyby hlaste v obvyklem klubu.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 25.7.2005 16:23  54
kosmeticke upravyImplementoval jsem par kosmetickych uprav:
- pokud jste nenalogovani, mel by vam kurzor po stisknuti Tab skocit do logovaciho pole Jmeno (samozrejme pokud jste ho mezitim neumistili do jineho formularoveho pole)
- v seznamu anket se ankety radi od nejnovejsi po nejstarsi
- na homepage se moderatorovi s pravem editace zobrazuje link Editace
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 4.5.2005 23:12  53
ParserDoslo k mensi uprave parseru v souvislosti s opravou jedne bezpecnostni chyby. Zpozorujete-li nejake problemy v chovani Lopuchu, ktere by s touto upravou mohly souviset, hlaste je na obvyklem miste, tj. v klubu Chyby.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 10.3.2005 13:50  52
SQL dumpyByl zalozen klub SQL dumpy, kde muzete pozadat o SQL dump sveho klubu. Nekdo z adminu pak pri vhodne prilezitosti necha dump vytvorit. Dalsi informace najdete v zahlavi zmineneho klubu.
petr Petr 8.3.2005 14:56  51
Vzhledem k tomu, že ve špičkách už opět začalo docházet k přetěžování databáze, provedeme možná již ve čtvrtek, nejpozději však o víkendu, následující opatření:

1) Postupné promazání příspěvků v klubech po konec února, s přednostním zřetelem na kluby s mnoha příspěvky a kluby chatovací. Ke všem klubům, kde mají anonymové práva číst, bude jako posledně automaticky vytvořena statická HTML stránka se smazanými příspěvky zveřejněná na Lopuchu. Zálohu uzavřených klubů si však musí každý moderátor nebo návštěvník udělat sám dle svého uvážení a potřeb.

2) Zprávy v poště každého uživatele budou promazány na 500. Bude-li v moment mazání jejich počet vyšší než 500, smazány budou zprávy nejstarší. Vhodným promazáním předem můžete docílit sami toho, že Vám tam zůstanou zprávy nejdůležitější. Upozorňuji, že z hlediska bezpečnosti není rozumné nechávat soukromé vzkazy na internetu ve chvíli, kdy už je nepotřebujete.

Věřím, že tato opatření přijmete s pochopením, jejich cílem není nic jiného než snaha umožnit plynulou diskuzi i ve špičkách návštěvnosti.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 10.2.2005 19:36  50
zmena zakladani klubuProtože po opětovném povolení zakládání klubů se ukázalo, že stále existuje mnoho uživatelů, kteří se před založením klubu ani neobtěžují zjistit, jestli již klub na podobné téma neexistuje, bylo nutné přistoupit k provizornímu opatření.
Kluby mohou zakládat jen správci kategorií. Pokud jste si naprosto jist(a), že se bez vašeho klubu Lopuch neobejde a žádný podobý zde neexistuje, můžete požádat správce zvolené kategorie, aby pro vás klub založil.
Pracuje se na systémovějším řešení, jehož odladění si však vyžádá nějaký čas.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 27.1.2005 17:00  49
zmena zobrazovaniV ramci odlehcovani naroku na databazi se nyni u vsech prispevku zobrazuje checkbox pro mazani, bez ohledu na to, zda mete k jeho smazani prava ci nikoli. Pri pokusu o smazani se samozrejme prava kontroluji.

[ 56 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt