Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Queen [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba - V ODPADU) moderuje Šéf Lopuchu.


ODKAZY: České stránky o Queen - velmi podrobné - biografie, diskografie, přeložené rozhovory, fotogalerie, bibliografie ...
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
   
[ 782 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
hawkeye Hawkeye Anyway the wind blows - doesn't really matter to me... 7.11.2008 07:06  958
Nevím, nevímPodle posledních zpráv to vypadá tak, že zbytek Queen by rád pokračoval, ale Paul z toho tak nadšený není - ono se neí zase čemu divit - výtečný zpěvák se čtyřicetiletou kariérou a 3/4 koncertu zpívá cizí skladby a nebo je uklizen do zákulisí. Logicky se nabízí otázka - tak proč nehrají víc nových věcí? To ale záleží jen na nich... Tak uvidíme. Abychom se nedočkali další formace Queen+ kdokoliv jiný, silné kritické reakce médií a třeba i odpor fanoušků... No, pánové, nepodělejte si to...
saybye 6.11.2008 13:38  957
No hlavně, aby zase brzo přijeli! :o)
hawkeye Hawkeye Anyway the wind blows - doesn't really matter to me... 5.11.2008 16:52  956
May & Taylor & Rodgers...

... je jak jméno pro právnickou firmu a přesto by tento název překouslo dost možná dost kritiků. Osobně jsem již před lety přistupoval k resuscitaci Queen v sestavě s Paulem Rodgersem s rezervou. Tohle přeci nejsou Queen, říkal jsem si, ale po čase se mi to nějak rozleželo v hlavě a trochu se tomu omlely hrany. Ano, nejsou to Queen, jak je všichni znají. Přesto je to kapela, která je hodně založena na tvorbě a projevu pánů Maye a Rodgerse, kteří se autorsky podíleli na většině repertoáru skupiny Queen (kdysi jsem to počítal - co do "přiznaného" autorství - tedy podle jménech za songy od alba Queen po A Kind Of Magic, poté se písně podepisovali pod společným Queen - vedl Brian, následován Freddiem, Rogerem a Johnem).
Když jsem pročítal reakce médií jak u nás, tak v Británii, tak právě téma názvu bylo nejčastější. Ale čert to vem - chlapíci se tak rozhodli a přišlo by mi nyní trapné, kdyby tři roky po zdařilém turné najednou vyrazili na nové pod zcela novým názvem. Přesto to ale vypadá na to, že většina recenzentů se ke skupině a jejímu koncertu postavila jaksi a priori na základě této polarity - tedy buď přijali novou formaci na milost i s polo-původním jménem a díky tomu přistupovali vstřícněji k nové tvorbě i ke koncertování, a nebo zatratili celý projekt (se slovy že to nejsou Queen, pouhý revival nebo hodně veselé karaoke) a tím pádem s tímto předsudkem zavrhli i celé nové album a veškeré další snahy. Tito vždy neopomenout poznamenat - ale to nejsou Queen, je to jen polovina (přičemž velmi neuctivě opominou klávesistu Spika Edneyho, který s kapelou jezdil na turné již od roku 1984!!!).
Nikdo z nich ale nedokáže odpovědět na zásadní otázku - co zbývá zbylým členům veleslavné kapely, když jejich frontman zemře? Mají do své smrti držet smutek a už nikde nevystoupit? Rozjet se na sólové dráhy? Zahrabat v archivu a neustále vydávat dosud nevydané archivní nahrávky (něco ve stylu Beatles a jejich Free As A Bird a Real Love)? Nebo se mají pokusit najít nového zpěváka (podtrhuji nového - ne náhradu!!!) a vyrazit na turné?
Queen se tak trochu po Freddieho smrti vydali všemi směry. Po "smutečním" koncertu na oslavu života Freddie Mercuryho nastala odmlka, "posmrtné" album Made In Heaven, sólové koncerty (a v určitou dobu i řevnivost mezi Taylorem a Mayem, kde součástí sporu bylo vlastně to, že oba na SVÝCH koncertech hráli vedle SVÉHO repertoáru i písně Queen) - což jaksi logicky vyústilo v usmíření, spojení a zainteresování Paula Rodgerse. Co bude dál je jak se říká ve hvězdách...

ocko 5.11.2008 16:34  955
saybye [954]: Na tom neco je...
saybye 5.11.2008 13:57  954
Hawkeye: Jsem rád, že s tím názorem nejsem sám. Byl to jeden z nejhezčích koncertů na jakém jsem kdy byl (z níže popsaných i dalších důvodů).
A začíná mě rozčilovat věčné omílání toho, že Queen už dávno skončili a že jediný kdo má rozum je John. Tohle přece není o Queen ale o Brianovi, Rodgerovi a Paulovi, kteří holt trochu provokativně a možná nešťastně zvolili název "Queen & P.R." - to je asi tak jediné, co bych jim vytknul :o)
hawkeye Hawkeye Anyway the wind blows - doesn't really matter to me... 5.11.2008 12:43  953
31. 10. 2008

Přesně tak! Na minulém koncertu mi přišlo líto, že Roger je za bicími poněkud upozaděn a nápad, jak ho vytáhnout dopředu mi přišel geniální, vtipný a po hudební stránce opravdu vychytaný. Rogerovo sólo na basu mě jen trošku zamrzelo v jednom momentě - když se z Under Pressure stal jenom takový nesplněný příslib ostatně poslechněte si UP v podáníTaylora, Maye a Rodgerse).

Celá část odehrávající se na stage B byla úžasná - včetně přerušené '39 s konstatováním - heh, potřebujeme ještě nějaké muzikanty a nástupem celé skvadry (kromě Paula).

Nevím kde, ale dočetl jsem se, že Paulova sóla byla nejslabší z celého koncertu, ALE NAOPAK - takový Seagull, kdy Paul s akustickou kytarou dokázal "obejmout" celou arénu a nebo vzpomínka na staré časy v písni Bad Company, patřili k vrcholům večera.

Pisálci v Aha! splácali článek Queen v Praze? Propadák! o tom, že celý koncert připomínal film pro pamětníky, "... a leckdo si povzdechl, že Paul Rodgers, nesahá původnímu zpěvákovi Freddiemu Mercurymu [...] ani po kotníky. Asi i proto se během koncertu tak často promítaly na pozadí záběry s Mercurym a nejednou zněl ze záznamu i jeho hlas."
Pravda byla taková, že Freddie se objevil na plátně 3x (ze 30 položek na setlistu) a zazpíval 2x (úžasné naživo zahrané Bijou a pak klasicky v BohRap). A ono srovnávání s Freddiem už asi mnoha lidem leze krkem. Freddie jako zpěvák je nenahraditelný, jeho hlas, projev a showmanství NENAPODOBITELNÉ a proto je dobře, že se Paul Rodgers o nic takového nesnaží. jeho hlas je jiný (neříkám lepší, ale je to úplně jiný šálek kávy) a jeho pódiový projev naprosto osobitý. Jakýmkoliv napodobováním Freddieho by vznikla trapná parodie a pisálci by mohli zase tříbit svůj ostrovtip na tom, že by se PR měl projevovat sám a nenapodobovat, Zkrátka kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

Kamarád, který čekal na kapelu před hotelem mi pak ještě říkal, že Brian prohlásil, že v Praze bylo chytré publikum, ale víc to nerozváděl. Myslím tedy, že si koncert užila i kapela...

saybye 5.11.2008 09:21  952
Já jsem byl velice spokojený.

Na rozdíl od minulého koncertu bylo vidět, že už ani tak moc nejde o křísení opravdových Queen, ale že si pánové spíše užívají hraní jako takové.
Je pochopitelné, že zařadí spoustu "povinných" skladeb jako GaGa, Break Free a Kind Of Magic, které by fanoušek s lehkým srdcem oželel. Ale to bych jim v žádném případě nezazlíval.

Na druhou stranu VELICE KLADNĚ by mělo být hodnoceno:
1) Rogerovo hravé solo na bicí na Stage B - mělo to nápad, bylo to originální a vtipné a příjemné zpestření.
2) Brian podstatně zkrátil Brighton Rock. Zahrál hlavní motiv, pak přešel do Bijou a nakonec do Lost Horizon (jestli se nepletu)
3) Rodgersova solovka byla taky příjemnou změnou

Kromě toho se mě osobně zdálo, že byla hezká atmosféra. Na koncertech typu Iron Maiden, Judas Priest, Ac/Dc, Jethro Tull - které obvykle navštěvuju se nestává, aby při záverečné písničce lidé na tribunách tančili v uličkách a už vůbec jsem neviděl, aby ten kdo sedí na tribuně na závěr aplaudoval ve stoje.
Klidně si říkejte, že jsem naivní romantik, ale mně osobně tohle ještě o kousek umocnilo zážitek z celého koncertu.
merhaut merhaut rock 60'/70' - cdklub + rockweb 1.11.2008 17:22  951
z nové desky mohli hrát klidně půlku, a bylo by to skvělé, obchodně si riskantní... řadáčí by nemohli plácat s rukama nad hlavou při gaga
hawkeye Hawkeye Anyway the wind blows - doesn't really matter to me... 1.11.2008 16:57  950
Taky si myslím, že předvedli skvělou show. Jen tak narychlo si vybavím pár zaškobrtnutí - May byl dle mého poněkud nachlazen a občas mu to tam zachraptělo, Rodgers se při Crazy Little Thing Called Love předběhl a po první sloce se nadechl k refrénu (ale hned to napravil a najel na druhou sloku) a obecně známá špatná akustika arény - ale za tu pánové nemohou.
Jinak to byla mega-show, která mi poopravila dojem z koncertu z roku 2005, který mi přišel jako poněkud pietní počin. Jediné co nyní zamrzelo byla absence více songů z nové fošny, kterou v posledním měsíci sjíždím prakticky pořád dokola... Na druhou stranu mě uchvátil Paul se skladbou Seagull a klasicky Love Of My lIfe - takhle hezky zazpívanou (myslím diváky) jsem ji snad ještě neslyšel.
merhaut merhaut rock 60'/70' - cdklub + rockweb 1.11.2008 16:37  949
pro popaře to tedy věru nebylo
ocko 1.11.2008 13:19  948
merhaut [947]:
No, za sebe muzu rict, ze vlastne jo, protoze pro mne proste Queen skocili v listopadu 1991, no...
Tu snahu beru, ale listek na koncert si kvuli tomu nekoupim...
merhaut merhaut rock 60'/70' - cdklub + rockweb 1.11.2008 12:51  947
Na Queen nikdo? Samí salónní fandové?
anonym 26.10.2008 15:25  946
Také se chystám na koncert, jsem zvědavá jak to bude vypadat naživo
hawkeye Hawkeye Anyway the wind blows - doesn't really matter to me... 22.9.2008 20:05  945
Hezká recenze a i názory pod ní celkem ujdou. Na první poslech jsem takly slyšel spíš Bad Company, ale po dalších mi z toho začali vystrkovat růžky Queeni. Některé skladby mi už zní v hlavě dokola a docela se těším na koncert...
free 22.9.2008 18:12  944
a tak... slyšel jsem, potěšilo. Vzhledem k tomu, že mám dlouhodobě rád i Queen, i Bad Company, tak ano. Fakt je ten, že ta nová deska jsou o hodně víc B.C. než Queen, ale to mi neva :)

[ 782 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt