Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu SMS Brána [ŽP: neomezená] (kategorie Lopuch) moderují Mikos, fis, King.

Už jste někdy potřebovali poslat zprávu do nějakého klubu na Lopuchu či Lapiduchu, ale neměli jste zrovna přístup k počítači nebo internetu? Nyní máte možnost posílat SMSky nebo emaily do jakéhokoliv klubu i do Lopuší/Lapiduší pošty!

Chcete vědět jak na to? Tady máte postup:

Emailová adresa brány vedoucí na Lapiduch je lap@bofh.cz a brány vedoucí na Lopuch lop@bofh.cz. Na začátku vaší zprávy musí být uveden název dotyčného klubu ve stejném tvaru, v jakém se zobrazuje v řádku s jeho URL adresou (tzn. pokud byste chtěli poslat SMSku nebo email do tohoto klubu SMS Brána, pak by na začátku vaší zprávy musel být text sms_brana oddělený od samotného textu zprávy mezerou). Pokud chcete poslat zprávu někomu do pošty, místo názvu klubu uvedete na začátek zprávy jméno uživatele, před které dáte vykřičník (tedy např. !mikos).

Jestliže tedy chcete poslat jen email, nic víc již znát nepotřebujete. Pokud však chcete poslat SMSku, pak musíte ještě vědět jak se u vašeho mobilního operátora dají posílat SMSky na emailovou adresu. Není to ale nic složitého a cena je stejná jako u normální SMSky:

Eurotel: Pošlete SMS ve tvaru "eml lop@bofh.cz klub text zpravy" na číslo 999111
T-Mobile: Pošlete SMS ve tvaru "#lop@bofh.cz klub text zpravy" na číslo 4616
Vodafone: Nejdříve se zaregistrujte (pokud jste tak již v minulosti neučinili) odesláním SMS ve tvaru "EMAILZAP NICKNAME" na číslo 2255. Bude vám tak zároveň přidělena mobilní emailová adresa ve tvaru nickname@vodafonemail.cz. Poté můžete zprávy posílat odesláním SMS ve tvaru "lop@bofh.cz klub text zpravy" taktéž na číslo 2255

Vaše zpráva bude do 5 minut doručena do příslušného klubu či pošty na Lopuchu/Lapiduchu jako příspěvek od uživatele SMS. V titulku zprávy bude uvedena vaše emailová adresa (tedy např. pokud budete zprávu posílat z emailové adresy klaus@hrad.cz, bude v titulku příspěvku od uživatele SMS doručeného do příslušného klubu/pošty na Lopuchu/Lapiduchu stát Od: klaus@hrad.cz).

Důležité informace a pravidla:
  • titulek emailové zprávy je nepovinný
  • zpráva by neměla obsahovat diakritiku (háčky a čárky)
  • zprávy MUSÍ být pouze v textovém formátu (tzn. pokud používáte programy jako např. Outlook Express, nezapomeňte přepnout před odesláním zprávy do textového formátu!)
  • délka zprávy je omezena na 32kB (pokud ji posíláte z mobilu, tak jste omezeni ještě maximální délkou SMS zprávy - tj. 160 znaků)
  • odřádkování je chápáno jako tag <br> a ve zprávě mohou být použity všechny HTML tagy podporované Lopuchem/Lapiduchem
  • nesmíte odeslat 2 stejné zprávy po sobě a ani více jak 5 zpráv v krátkém časovém intervalu
  • pokusy o rozesílání spamu, o případné zahlcení jakéhokoliv klubu nesmyslnými příspěvky či o vydávání se za někoho jiného jsou přísně zakázány a je zde možnost zpětného dohledání IP adresy počítače odkud byly odeslány!
  • pro některé kluby existují aliasy (takže nemusíte zadávat celou dlouhou adresu - např. místo p_r_a_h_a stačí použít praha nebo dokonce jen pha)
  • pro některé uživatele také existují aliasy (tedy pokud by např. poslal zprávu člověk z Eurotelu, v titulku zprávy by se objevilo jeho mobilní číslo ve formátu např. 00420607123456@sms.eurotel.cz. Pokud by však měl nastavený alias, místo jeho čísla by se v titulku zprávy objevilo např. Václav Klaus)

Pokud chcete, aby do SMS brány byly přidány aliasy dalších klubů nebo mezi aliasy uživatelů bylo přidáno vaše jméno, ozvěte se mi do pošty na Lopuchu či Lapiduchu. Váš Mikos :-)

Zatím fungují tyto aliasy klubů:
p_r_a_h_a = praha
p_r_a_h_a = pha
p_r_a_h_a = p
p_r_a_h_a___srazy = srazy
p_r_a_h_a___srazy = s
hvezdna_brana_sg = sg


Update: Z důvodu ochrany proti spamu jsou povoleny jen emaily pocházející ze serverů mobilních operátorů Eurotel, T-Mobile a Vodafone. Pokud byste chtěli přidat mezi seznam povolených serverů i nějaké další, ozvěte se mi do pošty (ale předem upozorňuji, že různé freemailové servery povoleny nebudou).

Na závěr bych chtěl ještě veřejně poděkovat Kingovi, který původní SMS Bránu naprogramoval v PERLu. I když současná verze SMS Brány je již kompletně přepsaná (do podoby PHP skriptu), tak nebýt Kinga by tento projekt zřejmě nikdy nebyl zrealizován.

Dále bych také chtěl velmi poděkovat Fisovi, který pro SMS bránu poskytl hosting a emailové adresy u sebe na serveru.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
   
[ 11 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 22.6.2006 11:31  39
bude to fungovat i obráceně? tj., že by mi nové příspěvky v nějakém klubu chodily na mobil?
anonym 22.6.2006 08:51  38
0908161992caw
anonym 22.6.2006 08:50  37
0910925508tvoj nick je adaxxx1 a heslo je ada
sms 26.5.2006 11:32  36
Od: krakra@vodafonemail.czFunguje?
Asi ano! :-) Ted jeste ten alias :-).
mikos Mikos Život je životem jen tam, kde je láska. - Já a mé sci-fi povídky 21.5.2006 21:11  35
Už je to tady!Ano, vskutku je to tak, SMS brána na Lopuch i Lapiduch opět funguje. Vyžádalo si to sice kompletní vyhození původního spamfilteru (který byl poněkud moc učenlivý a zahazoval i maily, které spam nebyly ;-)) a napsání nového zjednodušeného, ale nyní by již žádné problémy být neměly. Jinak pozor na to, že jsou povoleny jen maily ze serverů českých mobilních operátorů Eurotel, Vodafone a T-Mobile.
sms 21.5.2006 20:56  34
Od: Michal Krenek <mikos@sg1.cz>Novy test 2.
anonym 1.3.2006 22:23  33
603957152ajoj
anonym 20.12.2005 16:17  32
Podívejte se na stránky: http://www.poslatsms.cz/index.php nebo: http://sms.4um.cz/flash/smshned.swf pripadne: http://oskar.1984.cz/
anonym 22.11.2005 12:32  31
Tak kdy to donesete? Ing. Švejdová
buffynda 1.10.2005 15:43  30
a proč tu není jako že třeba sms odkaz:)kde se dají psát všechny sms i na 737
zblunce zblunce Já jsem geniální - i když jsem normální! 6.6.2005 09:20  29
funguje momentalne SMS brana?

[ 11 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt