Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Turnaj piškvorkových UI [ŽP: neomezená] (kategorie Programování) moderuje Šéf Lopuchu.

Vítejte na diskuzním fóru turnaje piškvorkových brainů Gomocup. Každý může naprogramovat vlastní umělou inteligenci a zůčastnit se turnaje, který je každý rok na jaře. Tady se můžeme domlouvat, diskutovat o pravidlech a vyměňovat si zkušenosti.

8. turnaj se konal v sobotu 27.4.2007 na Universite v Plzni. Zvítězil program Tito a autor Andrej Tokarjev tak získal cenu 50 euro.

WWW stránky turnaje (http://gomocup.wz.cz)

Link na archiv starších příspěvků

HTML specifikace nového protokolu

Kubin - Řízení turnaje
Pela - Vývoj protokolu, kostry a manažeru
OTK - Webmaster

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
   
[ 215 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
otk 8.6.2006 19:07  394
prevzeti odpovednostiAhoj,
jelikoz Tom odjizdi do Statu a tak se prozatim o organizaci a email souteze budu starat zase ja.
kubin 26.5.2006 08:50  393
aplet - opravaOmlouvám se za mylnou informaci, Břetislav Krček není z piskvorky.cz, ale z piskvorky.net.
kubin 23.5.2006 22:05  392
informace III - apletPsal jsem si Břetislav Krčkem z piskvorky.cz, mimo jiné píše:
-------
Chystáme na náš server novou hrací desku (java) a v budoucnu bychom ji rádi rozšířili o "umělou inteligenci" - hraní proti počítači. Myslíš, že by bylo možné se s nějakým vývojářem domluvit, aby poskytl svůj algoritmus k tomuto účelu? Autor by byl na stránkách samozřejmě prezentován a nejspíš by se dala domluvit i nějaká odměna. To by všechno záleželo na domluvě.
------
Takže se k tomu prosím vyjádřete, znamenalo by to přepsat UI do Javy + vytvořit Javovský interface-aplet, ale ten by si mohli udělat už oni. Myslím, že přespání do Javy by se někomu mohlo povést (mě jen tak ne, já jsem implementoval pointerové peklo :-) )
kubin 23.5.2006 21:56  391
informace II - spolekUvažoval jsem o registrace neziskové organizace. Dnes jsem se navíc dozvěděl, že čeští piškvorkáři tak budou činit, budou registrovat "Ceska federace piskvorek a renju" a navíc jsem četl, jak ministerstvo informatiky přiděluje v dotacích milióny,( viz http://www.novinky.cz/internet/86058-bulvarni-server-dostal-statni-dotaci-7-5-milionu-korun.html). Jako občanské sdružení bychom mohli žádat o nějakou tu korunu. (na vízkum AI) Pokud máte někdo nějaké zkušenosti, uvítám.
kubin 23.5.2006 21:47  390
informace IAhoj gomocupáci,
tak zase pár informací:
1. organizace gomocupu: oraganizace gomocupu není jen sezóní, v průběhu roku je třeba alespoň reagovat na emaily. Protože jedu v létě na tři měsíce do států, byl bych rád, kdyby to zas na tu dobu převzal Vojta. Tím přejdu k dalšímu bodu. Momentálně se mi na email přeposílají zprávy z emailu gomocupu, pokud si budem měnit žezlo oraginizátora (s ohledem na dostupnost a vytíženost) je přeposílání je automatické přeposílání emailů nešťastné a levá ruka nebude vědět, co dělá pravá, navíc jsou možná něktěří zmatení, že jim odepisuji ze svého emailu, ač je oni píšou na gomocup. Pak mi budou psát na můj email a já budu pryč. Navrhuji aby oraganizátor měl přístup rovnou k emailu gomocupu a psal přímo z něj.
jarek 10.5.2006 13:49  389
On-line PelaturemDnes jsem zkoumal Pelatur a jeho dokumentaci ohledně turnaje AI po síti. Mimo toho, že bych to rád vyzkoušel: nebylo by to také použitelné pro přímé sledování partií namísto pouhé výsledkové tabulky? Stačilo by přidat možnost nehrajících klientů.
Co na to Petr Lastovička? A Jan Tleskač?
kubin 1.5.2006 11:03  388
Nefungující rozhraníVzhledem k tomu, že v učebně nemám právo instalace, používal jsem jednoduchý a jen letmo vyzkoušený TYPSoft FTP Server. Časový limit a počet uživatelů byl neomezený. Sám jsem měl ale se zobrazováním u třetí skupiny v IE zpočátku problém. Ve firefoxu mi to nešlo vůbec. Příště to bude chtít jiný FTP server. Při hraní skupin jsem měl na jednom počítači spuštěné tři instance serverů piskvork, které naslouchaly na třech různých portech a vše ukládaly do nasdílených adresářů. Kdybych s jistotou věděl, že žádný program nepoužívá dva procesory, tak bych mohl spustit dokonce na každém počíátači dva klienty. Na některých počítačích se v průběhu turnaje na tom druhém procesoru spouštělo SETI s prioritou idle a bralo si těch druhých 50% CPU.
kubin 1.5.2006 10:54  387
výsledkyfinálová skupina dopadla v tomto pořadí:
Goro2005, Tito, HGarden, pela, swine, kanec, bestmove, Noesis, QMENTAT6

doufám, že to brzy zveřejníme :-)
kubin 1.5.2006 10:52  386
vojto, nefunguje ti email či coAhoj Vojto, už mam sepsané, okomentované výsledky v obou jazycích, jen to pověsit. Posílal jsem ti to včera emailem, ale email se mi vrátil, zkus si s tím něco udělat nebo mi pošli jinou adresu, kam ti to mam poslat.

Tomáš
kaenguru 1.5.2006 08:56  385
jak to dopadlo?Zdravím vespolek. Mně to online zobrazování výsledků vůbec nefungovalo. Ani z Exploreru ani z Firefoxu(tam mi to píše "Při pokusu kontaktovat server ui303p05-lps.civ.zcu.cz vypršel časový limit."). Vyzkoušel jsem i několik počítačů a nikde to nefungovalo. A jak to vůbec dopadlo?
Roman,autor enginu g_motor
kubin 30.4.2006 14:43  384
plochy přepínat nejdouAhoj Jarku, plochy v online rozhraní přepínat nejdou, jednotlivé zápasy probíhají na jiných počítačích a server se dozví jen výsledek a dostane soubor se záznamem partie (viz readme piskvork). To by se buď muselo změnit komunikační rozhraní piskvorku nebo by partie musel přeposílat nějakému vhodnému klientovi. Otázkou je, zda se to vyplatí implementovat, když se ani loni ani letos nedívali více než tři lidi.
jarek 28.4.2006 12:23  383
gomocup onlinezobrazuje se mi pouze tabulka výsledků. Měla by také hrací plocha?
kubin 28.4.2006 11:20  382
gomocup onlineTak co, chodí vám online rozhraní? Jeden nebo dva lidé se asi dívají. Doporučuju použít IE. Bohužel nevim proč, ale třetí skupina se nechce zobrazovat.

Je to velice napínavé, zrovna se perou o první místo HGarde, Tito a Goro, každej chvilku tahá pilku. V tom auto-aktualizačním HTML okně je to jak v gomotouru.
jarek 5.4.2006 08:53  381
turnaj v přímém přenosus možností přepínání mezi jednotlivými deskami, jako když třeba v reálu obcházím stoly na šachovém turnaji, to by se mi líbilo. Optimisticky jsem předpokládal, že něco na ten způsob bude možné již loni, ale asi to není až tak triviální. V programování WWW jsem dost laik, tak to ani nedokážu posoudit.
fontan 3.4.2006 13:48  380
re psq versus recCo vím, loni se na to díval jeden člověk. Zaseklo se mu to někde poměrně brzy, protože asi nedopadl upload jednoho rec.

[ 215 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt