Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Domovská stránka klubu High End projekty
Tak trošku nový statut tohoto klubu. Připadá mi, že české konstrukce jsou z nejrůznějších důvodů opomíjeny a debata o nich umlčována. Protože v klubu HighEnd je dost lidí, kteří nechtějí diskutovat ba ani číst o Dudkových zesilovačích, Tomově převodníku a mnoha dalších zdařilých konstrukcích z českých (i slovenských) dílen (nevyjmenovaní prosím neuražte se - vzal jsem namátkou dva případy, které mi připadly markantní), nabízím tento prostor těm, kdož o těchto diskutovat chtějí aniž by se museli handrkovat s lidmi, kteří buď naplňují téma jedné z následujících vět:
“Požehnán je člověk, jenž nemaje ničeho co říci, nesnaží se nám podat důkaz této okolnosti.”
“Vždycky se najdou Eskymáci, kteří jsou ochotni radit obyvatelům Konga, co dělat v době letních veder.”
nebo mají své důvody jiné, jiné preference, jiné potřeby nebo naopak cítí nebezpečnou konkurenci svým obchodním zájmům.
Protože klub HighEnd by měl zůstat otevřený všem, všem názorům, platformám, celému segmentu zájemců o diskusi, připadlo mi vhodné vydělit jistý prostor k výše uvedenému tématu. To proto, že čeští konstruktéři zdaleka nejsou za zenitem své technické plodnosti, a ani starší výrobky z jejich dílen se za svou existenci v prostoru zvaném "HighEnd" nemusí stydět.
Proto, že se domnívám, že český HighEnd je na světové špici a byl bych moc rád, kdyby si tuto pozici upevňoval a zlepšoval.

Pravda, HighEndem se ve světě rozumí to nejdražší a patřičně snobsky výjimečné. U nás je zatím situace až na výjimky taková, že skvělý stroj se skrývá ve škatuli od rajčat, v bedně od nabíječky či tuctové rackové skříni s nulovými ambicemi na krásu - design. I proto má tento klub zde svůj smysl - abysme si občas připoměli, že k vrcholu té špice zbývá ještě kus cesty. Aby se fušerství a nevzhledné bastlení u nás neusadilo natrvalo, abysme naplnili pojem "High End" dokonalostí technickou i estetickou.
Enter, amen, šmytec a basta.

Kudy na couly a palce - kopie příspěvku kolegy pistole:
palcejak známo ze školy jsou 25,4 mm. Rozměr repráku je většinou uváděn nominálně. (je to posobný jako trubky na vodovod 1" trubka má ve skutečnosti 32 mm) tak tady jsou ty rozměry podle příruby: 4" okolo 120 mm 5" okolo 150 mm 7" okolo 180 mm 8" okolo 220 mm 10" okolo 250 mm 12" okolo 300 mm 15" okolo 370 mm samozřejmě čtvercové chasi je přiměřeně menší

Zajímavé URL:
www.diyaudio.com
Vyhledávač datasheetů: http://www.alldatasheet.co.kr
Per Andersovy stránky: http://home.swipnet.se/~w-50719/hifi/index.html