Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  
Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Domovská stránka klubu Vše o vlasech

Tipy pro přírodní péči o vlasy:

(Některé jsou trochu divné, ale třeba fungují :))


Kopřiva - obsahuje důležité látky pro vlasovou kosmetiku, vlasy se viditelně zlepší, jsou pružné a krásně se lesknou. Používá se k přelivům umytých vlasů.

Odvarem z kopřiv si můžete po umytí spláchnout vlasy; předejdete tak jejich vypadávání. Odvar připravíte ze 100 g nařezané kopřivy povařené asi půl hodiny v litru vody. Po vychladnutí přidejte asi tak 1/4 litru 4% octa. Po umytí jsou vlasy pružné a pěkně se lesknou. Kopřiva se může k tomuto účelu míchat i s chmelem, lichořeřišnicí nebo s kořenem lopuchu. Na suché vlasy naopak kopřivový odvar nepoužívejte, vlasy by se lámaly a byly by křehké.

Další odvar připravujeme ze dvou polévkových lžic kopřivy a 500 ml vřelé vody, vaříme 3 minuty, necháme vyluhovat jednu hodinu a scedíme. Na umývání a masírování pokožky užíváme ve směsi s octem.

Dobrá voda na vlasy
Mladé listy kopřivy umeleme (nebo odstředíme) spolu s listy lichořeřišnice
a smícháme se stejným množstvím lihu. Necháme 2 týdny ve tmě a potom
podle potřeby masírujeme vlasovou pokožku.

Tinktura
Jenu lžíci řezaných listů a kořene kopřivy dvoudomé zalijeme třemi lžícemi destilátu a necháme stát v uzavřené sklenici 14 dní na slunci. Přefiltrujeme a zředíme ve čtvrt litru vody. Roztokem masírujeme pokožku.


Tinktura na růst vlasů:
Jednu lžíci řezaných listů kopřivy dvoudomé, jednu lžíci kořene lopuchu a jednu lžíci lichořeřišnice, vše jemně nařezané vložíme do láhve, zalijeme čtvrt litrem alkoholu a necháme tři týdny stát v teple, ale v temnu. Pak přefiltrujeme, poměříme množství tekutiny a zředíme stejným množstvím vody. Teplým roztokem masírujeme vlasovou pokožku.

Odvar se používá na opláchnutí, tinktura se vtírá do vlasů jako stimulující vlasové tonikum.

Přípravky s kopřivou:
Aldermon - čaj na odvar k podpoře růstu vlasů (kopřiva, bříza, lopuch).
Calmonal - extrakt ke koupeli při nemocech kloubů a revmatismu (kopřiva, levandule, vrbová kůra, máta peprná, chmel, heřmánek).
Herbanol - čaj k přípravě odvaru na vlasy při nadměrném vypadávání
a řídnutí vlasů (kopřiva, bříza, chmel, lopuch, mateřídouška, rozmarýn).

Posílení vlasů
Vlasy posiluje i pravidelné mytí v pivu. Napřed vlasy opláchněte vlažnou vodou, pak jedno deci piva vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit 15min. Poté je opláchněte.

Vypadávání vlasů
Rozmarýna - výtažky podporují prokrvení pokožky, povzbuzují růst vlasů a jsou ceněny jako prostředek proti padání vlasů
Kořalka - Do francovky se dá rozkrájená cibule a vše se mírně zahřeje. Kořalkou před spaním natíráme hlavu.

Zábal na vlasy proti jejich řídnutí - Smíchejte jeden bílek, lžíci vodky a lžíci ricinového oleje. Vmasírujte směs do pokožky hlavy a nehte pod koupací čepicí působit přes noc.

Lupy
Proti lupům na hlavě účinkuje dobře vymývání březovou vodou a natírání olejem.
Jmelí také opravdu spolehlivě působí. Podobné účinky má ale třeba i obyčejný lopuch, rozmarýna nebo řebříček. Jak proti lupům, tak k omezení nadměrné sekrece mazu vlasové pokožky se používají výtažky cibule, olše a vrbiny.