Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Knihy [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují elgyn, Hornblower.
Archiv

Žádné téma není mimo - vždycky všechno skončí u knížek.
Výběr knih záleží jen na vás (bez ohledu na preference moderátorek). Jen trváme na respektování literárního vkusu druhých.
Slibujeme, že žádná z moderátorek nebude na nikoho zlá (natož aby ho vyhodila na mráz nebo mu dokonce ukázala zuby) kvůli tomu, že sem zavleče jiné knihy než romantické - pokud bude tolerovat naše červené knihovničky. Naopak si tohoto odvážného člověka budeme vážit (skoro jako kdyby četl zamilované knížky)

GOODREADS FANTASTICFICTION NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

JANIN KATALOG HARLEQUINEK RENČINA ČERVENÁ KNIHOVNA
SAM EASTLAND DANIEL SILVA JULIA QUINN KINLEY MACGREGOR LISA KLEYPAS TERESA MEDEIROS JANET EVANOVICH MADELINE HUNTER ROB THURMAN J. R. WARD ELIZABETH HOYT GEORGETTE HEYER ELIZABETH CHADWICK
Spřátelené kluby:     Antikvariát     Scifi + fantasy literatura    Spisovatelé      Humoristické knihy
Jak vložit odkaz:
<a href="www adresa">text příspěvku</a>

Jak vložit spoiler:
<font color="white">tento text bude napsán bíle</font>

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
elgyn elgyn 3.8.2015 14:14  14629
Tohle mě docela pobavilo. Je ho hodnocení Táni Kubátové na Databázi knih:
mutace24.07.2015

Vzhledem k tomu, že je to oblíbená autorka mojí tchýně, tak to musí být opravdu hodně špatný.
elgyn elgyn 3.8.2015 10:32  14628
Renee Roszell: Jak ulovit dámu
Romance 2/98



Jude Deveraux: Proměny srdce
Baronet 2015

První část je opsaná z Vánočních příběhů, tentokrát v jiném překladu. A díky ní je hodnocení tak vysoké.
Bohužel je na ní taky vidět, jak šla postupem času dolů.

Nikdy jsem neměla zlomenou ruku, ale nejsem si úplně jistá, jestli hrdina, který má paži skoro až k rameni v sádře (s. 44), může používat jen jednu ruku (s. 51) a má problém s utíráním nádobí (s. 69) dokáže oloupat a nakrájet drobné brambory (s. 76).

JD má zjevně chaos ve Frankových přítelkyních. Nebo hrdina není tak monogamní jak se tváří.
s. 61 když Gwyn prozradil, že si zlomil ruku
s. 61 před několika měsíci (...) později se měl sejít s Gwyn
s. 101 vaše poslední partnerka - ta před Gwyn - měla doktorát z čínské poezie...
s. 102 „Když se mi stalo tohle“ - kývl k ruce (...). volala mi dáma s čínskou poezií...
Ta, se kterou se rozešel před několika měsíci? Prostřednictvím svého asistenta? Který díky tomu získal přehled o nadávkách ve čtyřech jazycích?

Druhá část - příběh Eliho a Chelsea.

Celá ta věc se záměnou skřípala, protože všichni vlastně věděli, kdo je kdo a JD tomu nedokázala dát řád. Takže když po několika stránkách v podstatě vyprchala do ztracena, tak se vůbec nic nestalo.

Chelsea je velmi nesympatická hrdinka. Naprosto u ní platí předsudek modelka=blbka.
Nicméně geniální hrdina to viděl jinak.
s. 159
Pravda byla, že Eli si ty mladé ženy, s nimiž se scházel, nikdy moc nezamiloval. Byly příliš hloupoučké, příliš nezajímavé, bylo příliš snadné je získat. Jinými slovy to nebyla Chelsea.
To byla naprosto přesně Chelsea. Krásná, ale hloupá rozhoďnožka se svými pseudoproblémy. Která v sedmnácti přestala komunikovat se svým nejlepším kamarádem, protože měl sice čáry, ale neměl svaly. Teď je jí 32 a matka ji přinutila, aby se s bývalým kamarádem sešla. A kdyby Eli nenabral dvacet kilo svalů, tak by zase odkráčela a ani by se neohlédla. Na s. 220 se sice těžkopádně snaží tvrdit, že ho přistihla v lůně jeho rodiny a to nebylo nic pro ni, až ji to vyděsilo, ale tohle jí nevěří ani moje naivní já.
Nicméně Eli ji celé roky sledoval, aby ji zachránil, až přijde ten správný čas. Pořád jsem čekala, kdy prohlédne a pošle Chelsea do... domů. Marně.
Do toho JD plácla thriller se sociálním pozadím a spoustu dalších vedlejších příběhů. V jednom z nich parafrázuje v podstatě příběh Eliho a Chelsea z jejich dětství, ale není to prostě ono.

s. 168 “Píšu našemu vydavateli, že potřebuju šest kopií té nové hry.“
Proč šest, když synovci jsou tři? (s. 167)
elgyn elgyn 31.7.2015 16:10  14627
Lenka Kořínková: Dieta? Já vím
Eminent 1995

Na můj vkus je moc přísná, protože mi zakazuje kombinaci ovoce/zvířátka, takže neprojde ani ovocný jogurt. Trochu mě mate, že kombinuje úplně jinak než německá verze - Ursula Summ: Nová dělená strava , která je o hodně benevolentnější.
elgyn elgyn 31.7.2015 11:00  14626
Patricia Briggs: Mihotavé stíny
FANTOM Print 2015

Povídky k cyklu Mercedes Thompson + znovu vydaná Alfa a Omega, která propojuje obě série. „Mercedes“ jsem zatím nestihla přečíst, ale každá povídka má předmluvu, která vás uvede do děje (pořád si nejsem jistá, jestli je mi Mercedes sympatická nebo ne).
Jen mám trochu problém s „konverzací“ s hrdiny, jako by opravdu žili (A Sam mi k tomu řekl...).
Těším se na příběh Bena, i když s ním na žádnou romantiku asi nedojde.

A neodpustím si citát. Povídka „Vykoupení“ mi přišla nejlepší a nevtipnější. Jen pro vysvětlení : Ben pracuje jako DBA (administrátor databáze).
Ben pověsil na stěnu u vchodu do své nory bílou tabuli s nápisem: Vím o vás. Čekejte tiše a já se vám budu věnovat hned, jak to půjde. Pokud to té doby otevřete pusu, zjistíte, jak umím být neochotný. Na podlaze těsně za vchodem do kóje ležela rohožka s černými šlépějemi, na kterého stálo: Čekejte tady.

Vodící pes
s. 126 Na rozdíl od ostatních čarodějek své služby neinzerovala. Neodporuje to s. 125?
To byl problém její profese. Příliš mnoho lidí si myslelo, že k ní může zaskočit, kdykoliv se jim zachce. Třeba i o půlnoci, přestože měla pracovní dobu vyvěšenou na dveřích i na své webové stránce.

s. 245 Neměl marokův hlas - Bran Cornick se dříve živil jako bard-
, udržel
s. 318 Jeslti

elgyn elgyn 30.7.2015 13:31  14625
Václav Vlk: Krvavé dozvuky války : konec druhé světové války na českém území
Cosmopolis 2015


Nerada to říkám, ale autor mi přišel jako demagog. Vidí, co vidět chce, napadá všechny okolo a jen on má pravdu, protože za vším stojí nějaké prapodivné síly.

Jasně, pohled na spalování hromad mrtvol v Drážďanech je otřesný. Ale jak je možné, že to nacisti tak výborně uměli? No protože to celou válku nacvičovali v koncentračních táborech. Navíc jsem se chvílemi ztrácela v tom, co je citace a s čím autor souhlasí nebo nesouhlasí, protože chvílemi to vypadalo, že se hádá sám sebou a aplikována sama na sebe samu sebe vyvrací.
IMHO není rozumné na jedné straně citovat pamětníky se správným názorem a na druhé tvrdit, že všechna svědectví jsou k ničemu, protože nejsou objektivní, pokud už tedy autor vzpomínky z nějakých důvodů (většinou konspiračních) přímo nelže. A ke konci knihy se ohání svědectvími z roku 1968 a 2012. Ta mu přišla v pořádku. (BTW oblíbeným autorovým zdrojem je wikipedie a cituje i server FTV Prima. Navíc u fotek se nedokáže rozhodnout, jestli bude uvádět „zdroj XY“ nebo „zdroj: XY“).

Autor nemůže přijít na jméno většině autorů, kteří se zabývají koncem války. Včetně autorů beletrie (Ano, Tučková byla oceněna za Vyhnání Gerty, kde se nedrží historických faktů (= tedy autorova pohledu na svět). Možná by mu někdo měl říct, že beletrie se nemusí držet ani zjevných faktů, natož jeho). Zodpovědně říkám, že pokud autor nezmění svůj styl, nikdy žádnou cenu nedostane. Nebo aspoň ne takovou, kterou by se chtěl chlubit. V bajkách se tomu říká kyselé hrozny.
A když už byl v tom, tak to vzal před Davida Vondráčka, B. Doležala (toho neznám) až k Habermannovu mlýnu. A tam padaly věty, které mě trochu vyděsily a dost připomínají časopis Vlajka (nebo jak se to jmenovalo).
s. 97 Možná je to tím, jakou mediální palbu spustila v devadesátých letech sudetoněmecká mediální „pátá kolona“ v ČR, ale i v dalších státech, takže se najednou opět začaly objevovat dokumenty a texty, které ukazují problém česko-německého soužití a protektorátu poněkud jinak než například vylhaný filmový pamflet „Habermannův mlýn“ (tímto pronacistickýma protičeským dílem Juraj Herz, sám Žid, skutečně „pomohl“ židovského národu v očích Čechů a Moravanů - to tedy ano),...

Mám ráda knížky, kde je několik úhlů pohledů a vy si potom můžete vybrat ten svůj (ať už je správný nebo ne). Ale autor to takhle nemá. On má pravdu a ti ostatní blbci nee.


s. 19
...a tak že je někam vyvedou a tam je zastřelí.
Selka se zděsila. Jak z té představy, tak, jak si můžeme domyslet, lidsky pochopitelně z toho, co bude vesnice dělat s dvěma mrtvolami. Ve vesnici není ani hřbitov, a navíc je konec války na krku. Co až přijdou Rusové?

Nepobrala jsem ten důvod „co-s-mrvolama“. Navíc selka dva esesáky přesvědčila, aby je nezabíjeli. Hm.

Tomuhle nerozumím:
s. 42
Jaký vliv na rozhodnutí bombardovat Drážďany měla spojenecká konference v Jaltě na Krymu (4. až 11. února 1945), lze jen odhadovat. Ale bylo jasné, že západní spojenci rádi ukázali Stalinovi, jakou disponují silou.
s. 40
Podle těchto „relativitistů“ dějin se Spojenci při něm prostě rozhodli zločinně kobercovým bombardováním zlikvidovat město plné civilních obyvatel, uprchlíků před frontou a nuceně nasazených zahraničních dělníků.
Skutečnost je taková, že Rudá armáda požádala západní spojence, aby provedli takovýto kobercový nálet oni, protože Rudá armáda nedisponovala takovým počtem bombardérů ani vycvičených posádek. A považovali zničení Drážďan...

A tím Stalinovi dokázali jakou disponují silou? Což ho jistě dojalo, protože když žádala Rudá armáda, tak o tom Stalin asi věděl, ne?

Dost věcí mi tam přišlo prvoplánových - až laciných.
A nedej Bože, aby vás napadlo, že bombardování Drážďan byl zločin a že vojenský přínos náletu nebyl příliš velký. Protože v tom případě jste neonacista (v Německu) a zastánce údajných „českých zločinů“ na Němcích u nás.
Dokážu pochopit, že nedokáže pochopit (a tudíž nesnáší) lidi, kteří nechápou význam bombardování Drážďan. Ale vyvodit z toho (s. 39,40) že tito podivní lidé argumentují historickými fotkami, které jsou opravdu drsné a neupřímně vzdychají nad ztracenými životy, když mnohem víc Němců, Rumunů a Italů zemřelo u Stalingradu (jak ukazují fotografie z ruských historických pramenů) mi nedává moc smysl. Holt tomu nerozumím, tak nějak mi přijde, že je škoda zmařených životů při bombardování i u Stalingradu a ve výsledku je celkem jedno, kde ten člověk umřel (a dokonce i to, jaké byl národnosti. Skoro se stydím přiznat, že na bombardování Drážďan nemám žádný vojenský názor.) A jelikož nejsem zastánce údajných českých zločinů na Němcích, tak musím být neonacista. Podle Cimrmanova pravidla „Jsem-li já s tím, co mám pod sukní žena, pak paní učitelka tělocviku musí být muž“.

Co se týče údajných masakrů Němců po válce…
Opět jsem se ztratila v tom, co je citace, kdy s pamětníkem autor souhlasí a kdy cituje jen proto, aby ukázal, jak konspirativně jsou dějiny zkreslovány.
Točíme se v kruhu toho, že žádné masakry nebyly. A pokud byly, tak nebyly tak hrozné. No tak sem tam někoho zastřelili nebo naházeli pár lidí z mostu do mělké vody a trochu po nich stříleli. Ale na druhou stranu se nedá argumentovat tím, že tam hodili i matku s kočárem, protože babu vylovila nějaká loď o kus dál po proudu a umřela až nedávno. Takže se zase nic tak hrozného nestalo. Holt, když se kácí les, tak lítají třísky. A navíc jsme zase u toho, že mrtvý Němec je dobrý Němec. A za to, co prováděli během války, je to furt málo. A samozřejmě - nemůžeme se na to dívat z dnešního pohledu, ale musíme se vžít do situace, která tehdy byla. Což autor dokáže naprosto přesně, byť mu v roce 1945 byly dva roky.

s. 59
Kdyby neodmítly rakouské úřady tento pochod vpustit na své území, jistě by bylo mrtvých řádově méně. K hranicím jich většina došla relativně v pořádku. Ovšem kdyby je pustili Rakušané k sobě, zase by nebylo dnes tolik propagandistického materiálu pro rakouské sudetské Němce, že. Tohle asi nepotřebuje komentář.

s. 35 Vykládá li značná číst těch domů
s. 126 po 9 květnu
v prostoru Nučic mezi Rudnou a Prahou Jde o splnění
s. 146 jedna původkyně
s. 178 počítali li jste
s. 190 vězeňkyň.To znamená
s. 237 již 4 května
s. 244 Byla to Rudá armáda Jeli na Prahu



uvozovky - s. 244
závorky - s. 221
elgyn elgyn 30.7.2015 13:18  14624
AnnieTím se vysvětluje spousta věcí :-)
annie Annie A je to tady! Trudomyslnost! 30.7.2015 12:47  14623
Třeba to byl Dlouhý ;-) a Širokého a Bystrozrakého měl zaparkovaného za rohem ;-)
elgyn elgyn 30.7.2015 05:28  14622
Hornblowerjá ti nevím. Ona zjevně stála pořád na stejném místě, odkud se snažila podběrákem to autíčko vylovit...
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 29.7.2015 21:07  14621
elgyn [14620]: třeba má ten bazén různé hloubky, autíčko bylo v té hlubší nebo měl bazén kolem dokola takový ten okraj, náš městský ho má :o)
elgyn elgyn 29.7.2015 07:30  14620
Hornblowernejsem si jistá, jestli by sis to myslela i jako nevěsta s očima plnýma polevy ;-)

Lisa Kleypas: Dívka s hnědýma očima
Domino 2015

Proč jen se nedrží historických brakovek? Tahle sice ze začátku vypadala celkem slibně, ale není to ono.

Věk Avery je mi záhadou.
s. 28 „Jsi zdravá, atraktivní sedmadvacetiletá ženská...“
s. 65 Osmadvacet let vedu normální a obyčejný život
Inu, ženy stárnou rychle. Avery to stihla během jednoho dne (a bez narozenin).

s. 38,39 „Před třemi a půl roky jsem se měla vdávat (...) Dva roky jsme spolu chodili a další dva bydleli.
s. 71 Seznámili nás přátelé (...) Oběma nám tehdy bylo jednadvacet.
21+2+2+3,5=28,5 Hm.

s. 106 „Teda synku...“ Tak se mezi sebou oslovují američtí třicátníci?


s. 148-150
Zvedla jsem se a nabídla mu podběrák. „Nechceš to zkusit?“ „S tímhle na dno nedosáhnu. Je tu čtyřmetrová hloubka.“ (...) a položil ho [vylovené autíčko] na okraj bazénu. (...) Z vody nijak nepospíchal. Odhodil si z čela mokré vlasy a opřel se pažemi o okraj. Připadalo mi nezdvořilé jenom tak odejít, proto jsem si k němu zdráhavě přidřepla, aby se naše oči octly na přibližně stejné úrovni. (...)
Jediným škubnutím mě vyvedl z rovnováhy. Tiše jsem vykřikla a hned nato se poroučela do vody. Pohotově mě chytil. (...)
Zatímco jsme spolu zápolili, já ztratila pevnou půdu pod nohama. Instinktivně jsem se k němu přimkla. „Je tu moc velká hloubka.“
„Vždyť tě držím.“ Na rozdíl ode mě pořád stačil.

Ve čtyřmetrové hloubce?

s. 42 „Pro tenisáky Co má za...?“
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 28.7.2015 20:48  14619
elgyn [14618]: dort - to zní super :o)
elgyn elgyn 28.7.2015 07:41  14618
Hornblowervíš, že meteorologové tvrdí, že srpen nebude tropický. Takže je jasné, že bude a ještě budeš ráda, když si pošpitáme o zamrzlých oknech :-)

Linda Howard: Klid před bouří
Alpress 2015
Na s. 28-30 a 175 nám autorka nabídne hluboký ponor do mysli medvěda baribala. Zbytečné a nudné.
Předtucha Harlana Forbese... no... asi jako s tím medvědem.
Kdyby hrdinka neměla „pěkný kulatý zadek“, na žádnou romantiku by ani nedošlo. Ale když už dva roky nemyslel na nic jiného...
s. 107 přenesla váhu na levnou nohu
s. 230 ukázal na konici Tedy kávovou konici, aby nedošlo k omylu.

O svatebním zvyku rozmazat nevěstě po obličeji dort jsem nikdy neslyšela. Ale utloukla bych ženicha kyticí ;-)
hornblower Hornblower OVÁ - Fish for it! 27.7.2015 19:42  14617
elgyn [14616]: to se hodilo, když byly tropy

Michael Connelly: Poslední kojot

4. Harry Bosch, co se nakouslo v minulém díle, se v tomhle dořeší

Greg King: Šílený král - Životopis Ludvíka II. Bavorského

nesympatická osoba ten Ludvík. K četbě jsem si pustila Wagnera, kterého tolik miloval. Wagner není můj šálek kávy, líbily se mi jen předehry.
elgyn elgyn 27.7.2015 10:38  14616
Tohle se při pondělku hodí :-)
elgyn elgyn 27.7.2015 05:59  14615
Margaret Johnson: All I Want


Sice jsem si celou dobu opakovala, že nejde o příběh, ale o angličtinu (Level 5), ale i tak jsem čekala víc.
Nicméně jsem se dozvěděla, že pokud nastoupíte do autobusu ne úplně v dokonalém stavu (po kocovině, s křivě zapnutým kabátem a každou botou jinou), řidič vám bude říkat „love“.

uvozovky - s. 47

[ 9483 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt