18.12.
18. prosince 1940: Perský záliv - britské ropné rafinerie Manáma na ostrově Bahrajn jsou napadeny odvážným nočním náletem italských dálkových bombardérů Savoia-Marchetti SM.82. Italové startují z ostrova Rhodos a po shození 1,5 t bomb přistávají ve své africké kolonii Eritrei. Rekordním dálkovým bomardovacím náletem způsobují naprosté překvapení a přestože útok napáchá jen malé škody, následné posílení obrany odčerpá Spojencům řadu zdrojů.
18. prosince 1941: Hongkong - Japonci vyloďují během noci své jednotky na ostrově Hongkong mezi mysem North Point a kanálem Lei U Mun. Vylodění jsou úspěšná navzdory protiútokům britských a kanadských ostrovních sil, které jsou v podstavech.
18. prosince 1942: Nová Guinea - Spojenci obsazují mys Endiadere. Australští vojáci jsou v útoku na japonské pozice podpořeni nově doraživšími tanky M3 Stuart. Probíhají spojenecké nálety na Salamauau, Gasmatu, Rabaul a Mundu.
18. prosince 1942: Spojené státy - v loděnicích v Houstonu v Texasu je na vodu spuštěna nová nákladní loď třídy Liberty s trupovým číslem 177 pojmenovaná SS Amelia Earhart na počest slavné americké průkopnické pilotky, která nešťastně zahynula ve vodách Pacifiku u Howlanova ostrova při pokusu o oblet zeměkoule jako první žena.
18. prosince 1943: Indie - je zformováno 3. taktické letecké křídlo RAF určené pro podporu ofenzivních operací na frontě v okolí Arakanu a Imphálu v Barmě.
18. prosince 1944: Nad Čínou (okupovanou) - přibližně 200 letadel americké 14. armády a 84 bombardérů B-29 útočí na japonskou zásobovací základnu ve městě Hankou, kde způsobují požáry hořící tři dny.
18. prosince 1944: Nad Japonskem - americké bombardéry B-29 Superpevnost podnikají nálety na Nagoju (jmenovitě na letecké montážní závody Mitsubishi).
18. prosince 1944: Filipínské moře - americká Task Force 38 je zaskočena tajfunem Cobra ve chvíli, kdy se chystá doplnit palivo. Tři torpédoborce jsou potopeny, USS Hull (DD-350), USS Monaghan (DD-354) a USS Spence (DD-512). Dále je poškozeno 5 lehkých letadlových lodí, 5 eskortních letadlových lodí, 11 torpédoborců a 6 dalších plavidel. Zkušenost se stane podnětem k výraznému vylepšení a posílení meteorologické služby amerického námořnictva.
18. prosince 1944: Spojené státy - Nejvyšší soud Spojených států v případě Korematsu v. United States rozhoduje v poměru 6:3, že zadržení obyvatel japonského původu v internačních táborech je „vojenskou nutností“, které není založeno na rase. Mladému japonsko-americkému občanu Fredovi Korematsu je tak potvrzeno odsouzení za porušení vojenských rozkazů, když se odmítl podrobit internaci. V roce 1983 bude případ znovu otevřen s předložením důkazů, že vládní právní tým úmyslně soudu zatajil nebo zničil důkazy od vládních zpravodajských agentur, které informovaly, že japonští Američané nepředstavují pro USA žádnou vojenskou hrozbu. Ve stejné soudní budově v San Franciscu, kde byl mladý Fred Korematsu odsouzen, bude jeho jméno očištěno, v roce 1988 obdrží doposud žijící internovaní odškodné. Za svůj dlouhý boj za spravedlnost bude Fred Korematsu v roce 1998 prezidentem Clintonem vyznamenán Prezidentskou medailí svobody a zemře až v roce 2005.
|