Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě čtete [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují Skip, Anka, Havelock, manka, panKaplan.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46

CHCETE DOPORUČIT KNIHU NEBO FILMOVOU ADAPTACI?
Do titulku napište "Doporučení" nebo že chcete k nějaké knize přidat. Pište příjmení, křestní jméno nebo jména; "Doporučení/film" - CZ, orig. název, režie, autor, název literární předlohy, pokud se liší od názvu filmu.

NA HOMEPAGE NALEZNETE SEZNAM DOPORUČENÉ LITERATURY A FILMOVÝCH ADAPTACÍ LITERÁRNÍCH DĚL.

Nejdoporučovanější spisovatel:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
Gabriel García Márquez
Nejdoporučovanější kniha:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
George Orwell: 1984
Nejdoporučovanější filmová adaptace:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
Přelet nad kukaččím hnízdem
r. Miloš Forman (1975)
Ken Kesey (1962)


LOPUŠÁCI V SÍTI
Goodreads.com: Holly, Anka, makovec, Domi, Dr_Bilo, Wronski, ziggy, Valkil, Jantara, Jelena
Databazeknih.cz: Rooz, Dudek, elfos, Skip, Valkil, Jantara
cbdb.cz: centos, nash, elfos
Legie.info: Tigo, Idle, NDroo, Rooz, elfos
Pitaval.cz: Tigo, elfos/acenter
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 8092 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 10.5.2009 16:57  16026
Grendal [16025]: imho literatura faktu:)
grendal 10.5.2009 16:54  16025
Do kvalifikace nebudou zařazeny divadelní hry, poezie, literatura faktu a encyklopedie.

proboha, do jake kategorie ze to zaradili Bibli? :)
makovec makovec Chuck Norris snědl jídlo od Babicy - a ještě si přidal 10.5.2009 16:39  16024
jako precist se to dalo. ale trvalo mi to dobre pul roku, s prestavkama
potomek Potomek občas si říkám IVAN 10.5.2009 16:28  16023
Slarque: ad Bible, nový zákon je úplně v pohodě, ve starém zákoně je pár slabších, ale i pár dost dobrých Knih ... myslím že těch lidí co ji přečetli je docela dost, každopádně to není ale četba do autobusu ani na louskání za týden ... taky záleží na překladu a existují i Bible pro děti ;-)

ad Anketa: nominaci některých knih jsem taky moc nepochopil i když s takovými kusy jako Kája Mařík jsme tak nějak počítal ... na druhou stranu jsem tam objevil dost pro mě neznámých knížek, které by nemusely být špatné a taky pár na které jsem tak trochu pozapoměl i když na mě kdysi udělaly ohromný dojem ...

slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 10.5.2009 16:15  16022
Kdybych to býval věděl, tak jsem už v prvním kole hlasoval pro Rumcajse. :(

Ad Bible: On takovouhle literaturu fakt někdo dokázal přečíst? Znám pár lidí, kteří se do toho pustili, ale ani jeden z nich se moc daleko neprokousal, než to vzdal...
mejsy Mejsy 10.5.2009 15:51  16021
GrendalBible tam být nemohla, protože se jedná pouze o prozu, tudiz Bible pokud ji nekdo nominoval byla vyrazovana, totez i poezie, proto tam nebyla napr. Kytice nebo Maj.
pallando 10.5.2009 14:52  16020
Já myslím, že ty výsledky celkem dobře odráží ten název (který se mi jinak teda moc nelíbí, ale je fakt odpovídající) - lidi nehlasujou pro to, co si myslí, že je nejlepší kniha, ale pro to, co pro ně osobně mělo v nějaký význam (protože takový Krtek a kalhoty asi není ta hoch:-)) literatura, spíš to vypadá z kategorie "první kniha, co jsem v životě přečetla, mám ji doma v polici a nevyhodím ji, i kdyby já nevím co"). Já si z toho seznamu přečtu to, co jsem nečetla (teda pokud to nebude zcela nečitelné), můj Pán prstenů tam je, pro toho si zahlasuju, a jsem spokojená. Ale jak jsem tak koukala, tipuju na vítěze to Stmívání:-))
grendal 10.5.2009 14:35  16019
captainnto te teda obdivuji, ze se takhle verejne vyznavas z masochizmu :-)
captainn 10.5.2009 14:21  16018
Mučená hvězda by se měla jmenovat mučený čtenář. Člověk to dočítá pouze s krajním sebezapřením, před takovou knihou by se mělo veřejně varovat.
makovec makovec Chuck Norris snědl jídlo od Babicy - a ještě si přidal 10.5.2009 13:52  16017
Slarque [16012]: ja sem naopak mile prekvapenej, bo tam ma hooodne velky procento zastoupeni tech milych nostalgickych vzpominek, ktery se za kvalitni, hodnotnou, umeleckou a vselijak odusevnelou (ale jinak veskrze nudnou) literaturu nedaj ani naznakem povazovat. kuprikladu zastoupeni foglarovych hochu od bobri reky pro me je prekvapko jako hrom.

naopak me trochu zklamalo a prekvapilo nulovy zastoupeni pratcheta. ne ze bych teda byl nejakej ybrfanda do zemeplochy, ale precijen to jisty fenomen je a i ja tam mam par oblibenych knizek.

Grendal [16013] + Anka [16015]: zjevne je to tim ze se ty lidi neprezentujou verejne, tak neni potreba se stavet do pozy odusevneleho ctenare, bo priznejme si, bible je nejen nudna, ale i i silne nectiva (kdysi sem si ji v jakemsi zachvatu precet a teda pro me je zhruba na urovni timura a jeho party a pavky korcagina v kolonce "nikdy vice")

inac teda sem dumal mezi panem prstenu, saturninem a panem kaplanem, ale vyhral u me ten nejkrasnejsi svet stredozeme
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 10.5.2009 13:44  16016
Resp. podlehla, ale takové, kterou aspoň četli (např. Rozbřesk).
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 10.5.2009 13:42  16015
Grendal [16013]: Mě to dost mile překvapilo:) Spousta Čechů tentokrát nepodlehla módě a póze:)
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 10.5.2009 13:40  16014
Slarque [16012]: Mně to přijde vcelku jasné. Spousta lidí hlasovala tak, jako já: Mezi skutečně hodnotnou dospěláckou literaturou si ten nej kousek vybrat nedokáže, tak sáhli po nej kousku z dětství, na který jim zbyly nostaligcké vzpomínky (ostatně, třeba zrovna ta Dáseňka je sice dětská, ale kvalitní literatura). Další část jsou takoví ti, kteří a) o literatuře jako takové vědí kuloví, ale jednou za rok si přečtou nějaký ten aktuální "bezcelér", aby byli "kulturní" a teď zrovna nedávno četli tu Masajku, a to přece byla fakt strhující knížka, opravdovská literatura na úrovni, žádná Steelová (kterou čtou jindy) - prostě lidi, kteří naopak nehlasují "za celý svůj život", ale prostě "teď zrovna". Pak jsou tací, co nikdy nepřečetli nic jiného než vše o Pánu prstenů či o Harry Poterovi.

Mě naopak velice překvapilo, že se do stovky dostaly Rozmarné léto a Babička, protože díky možnosti hlasovat přes internet bych řekla, že to převálcují mladší ročníky.

Stephenie Meyer - Rozbřesk, to je ta momentálně snad nejvíc IN knížka o lásce holky k upírovi? To je přesně příklad té hlasovací skupiny, která má pocit, že to, co se jí líbí teď zrovna nejvíc, je věčné.
grendal 10.5.2009 13:38  16013
to, co me dost zaskocilo je to, ze tam neni Bible...

Pokud budu hlasovat, tak to bude jednoznacne Malý princ
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 10.5.2009 13:19  16012
Kniha mého srdceTak jsem koukal na seznam toho, co se dostalo do první stovky po prvním kole hlasování. Můj dojem je poněkud rozpačitý. Značnou část zabírá literatura pro děti, je tam dost autorů a knih, o kterých jsem nikdy neslyšel, knihy, které bych nikdy nechtěl číst (např. Bílá Masajka) a i jinak jsou pro mne výsledky těžko pochopitelné. Tak třeba jeden z našich největších klasiků, Karel Čapek, je zastoupen dvěma tituly: Dášeňka čili život štěněte a Povídky z jedné a druhé kapsy. A spousta dalších výborných autorů tam není vůbec. Nějak nevím, jestli má cenu, abych hlasoval i ve druhém kole, a případně pro koho (co).

[ 8092 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt