Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DOMÁCNOST [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Svět kolem nás) moderuje Macca.
Archiv
Vítejte. Klub o vsem, co se tyka domacnosti, domu, bytu...

Užitečné odkazy:
- Podlahy - co a jak
- Porovnání nákladů na vytápění podle druhu paliva
- Jak vybrat správnou pračku... (idnes.cz)
- Podle čeho vybírat koupelnovou baterii? (idnes.cz)
- Vydrží baterie skutečně i 20 let? (idnes.cz)
- Jak vybrat to správné okno
- Dřez a baterie: jak vybrat ty správné? (idnes.cz)
- Moderní kuchyně: jednoduchá a praktická (idnes.cz)
- Kupujete lednici? Na co si dát pozor (idnes.cz)
-------------------------------------
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 2007 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 20.12.2014 16:41  16974
AnkaPoužíváme jedině DM - nejlepší výsledky.
blacky Blacky - Tady je blackyho 20.12.2014 16:08  16973
Jarmonkde bydlíš? jen na mámo místech v republice ja voda tak špatná, aby to stálo za blbnutí s filtrem. Bezudrzbovy neexistuje žádný. :(
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 20.12.2014 16:02 - Oblíbené kluby (17:42) 16972
mistule [16970]: Předpokládám, že nevymáchaný zůstane i na tom bílém, akoráto to nevidíš, ne?

Shelle [16971]: Bavlna nebo Intenzivní.

Peru v různých věcech. Už mě přestaly bavit gelové kapsle, protože mi nechávaly slinty na oblečení. Teď jsem jednu dobu používala sypký, ale nějako úplně pitomou neznámou českou značku, dárek od babičky. Když se mi několik věcí zničil (žluté skvrny po vyprání a už nevypratelné), tak šel do popelnice. Sama si poslední dobou kupuju Perwol. Teď mi došel, tak tam liju nějaké zbytky tekutého Arielu, který ani nevím, kde se mi tu vzal.

Zkusím ten z DM a přidám mu máchání.
shelle Shelle - Good Service 20.12.2014 15:42  16971
AnkoFleky jsme resila na bilem v podpazi a nic jsem nevykoumala.

Jinak peru v arielu nebo persilu praskovem, pro pradlo je lepsi tekuty prasek, pro pracku sypky. V CR mam detsky DMkovy prasek sypky a ten pere snad lip nez ten muj super nonbio Persil tady.

Na jaky cyklus to davas?
mistule mistule 20.12.2014 15:11  16970
AnkaMe se osvedcil praci prasek z DM drogerie, ten jejich denk-mit, na 40 stupnu v pohode vypere zaschlou krev z kapesniku. Jediny co mi na něm vadí, ze na tmavem obleceni zustava sem tam prasek nevymachany, ale na lozni, uterky a rucniky je super.
diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 20.12.2014 15:09  16969
Jarmom 16963Cílem je odstranit chlor
Natocit vodu do dzbanu ci karafy a nechat na chladnem a temnem miste 24 hodin odstat. Jinak just-in-time reseni je filtr s aktivnim uhlim a o ten se pak opravdu starat, tj. vymenovat vlozky a sanitovat ho. Jo, i ten dzban ci karafu obcas peclive vymej a steny odrbej kartacem, mikroorganismy jsou potvurky..

a jako bonus dusičnany
To uz je vyssi divci. Tam potrebujes filtr obsahujici tzv. iontomenice. Po vycerpani kapacity filtru se bud filtr necha tzv. zregenerovat nebo opet u tzv. domacich hobiku se vymeni cela vlozka obsahujici tyto latky. Vzhledem k vyse naznacenemu problemu s chlorem predpokladam, ze jsi napojeny na verejny vodovod. Ten musi dodavat vodu v souladu s normou na pitnou vodu. Tam je limit pro dusicnany 50mg/l. Pokud s timto mas pocitovy problem a chces proti dusicnanum v pitne vode bojovat jeste nejak lepe, pak se koukni, kolik dusicnanu je napr. v uzeninach a v zelenine. Napr. hlavkovy salat 4500mg/kg, spenat 3000mg/kg, redkvicky 1500mg/kg. (obsahuje-li tedy pitna voda 45mg/l dusicnanu, musis ji vypit 100 litru, aby jsi do tela dostal to same mnozstvi, co je v kile salatu - pokud jsi zeleninozrout, kilo salatu za tyden slupnes jak nic, 100 litru vody za tyden nevypijes)

další ekl
Na fakt ekl veci jednoduche a komercne dostupne "odstranovace" zatim nejsou.

Referenci na dobry filtr ti nedam. Pokud bych jsa napojen na verejny vodovod chtel neco resit, vzal bych pouze filtr s aktivnim uhlim - skrz ten chlor.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 20.12.2014 14:30 - Oblíbené kluby (17:42) 16968
El_Diablo [16967]: Na 90 jsem to zkusila už dvakrát a vpodstatě nejhorší výsledek. A protože dnes jsem to po té 90 vytáhla skoro v původním stavu a při věšení na balkoně jsem to trochu umazala, hodila jsem povlak znovu do pračky a dala ji na 20 minut máchání ve studené vodě. NEJLEPŠÍ VÝSLEDEK všech dob.
el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 20.12.2014 14:14  16967
Anka [16964]: Na 90° nějaký Ariel, práškový.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 20.12.2014 12:41 - Oblíbené kluby (17:42) 16966
Achjo.
A tak vůbec: S čím jste udělali nejlepší zkušenost při praní věcí jako utěrky a tak? Nemyslím čištění nějaké skvrny vanishem a spol., myslím něco, v čem se normálně pere.
zblunce zblunce Já jsem geniální - i když jsem normální! 20.12.2014 12:37 - Oblíbené kluby (17:52) 16965
Anka [16964]: zkousela jsem vsechno mozne a nic neuspelo :-(( takze uz proste nekupuju svetle lozni pradlo...
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 20.12.2014 12:34 - Oblíbené kluby (17:42) 16964
A teď zase jeden holčičíMám hodně světlé ložní prádlo. Jak se potíme, tak polštáře a část peřiny žloutnou. Jak byste to prali? V čem, na kolik? Teď konkrétně jsem to vyprala v tekutém Arielu a mám pocit, že se to akorát namočilo a navonělo.
jarmom Jarmom Egoistický elitář™ - Make your own kind of music! 20.12.2014 09:36  16963
dotaz na vodní filtrAhoj,
nemáte někdo dobrou zkušenost s vodním filtrem pod umyvadlo/dřez? Cílem je odstranit chlor (a jako bonus dusičnany a další ekl). Hledám něco s rozumně dlouhou výdrží vložky a průtokem, co funguje a filtruje.
Předpokládám že něco takového, ale sháním doporučení.
pegas Pegas 13.12.2014 20:41  16962
Už to leží, zítra doříznu a zafixuju a bude hotovo, teda ještě doufám, že začátkem týdne budou lišty, které jsem si objednal později a kvůli nim tam nemůžu nastěhovat nábytek.
blacky Blacky - Tady je blackyho 13.12.2014 18:54  16961
Hele ono je to fakt jen na osobnim pocitu. Já mam v obyvaku 6x3,5m lino s dekorem svetlých prken 20cmx 100cm a mam to rovnobezne s delsi stenou, ale kamos má tmavy prkna napric mistnosti a taky je to dobrý.
pegas Pegas 13.12.2014 12:08  16960
El_Diablo: Nemyslím, že to je kvůli řezání. On tam bude hrát roli asi i optický dojem z místnosti a návaznost na další. Nevím, jak by to vypadalo, když třeba v budoucnu by byl v obýváku směr kolmý na aktuální chodbu. U lina by to bylo jedno, pokud by tam nebyla imitace toho dřeva.

Kromě toho si myslím, že víc se bude řezat právě při tom položení kolmo na delší stranu místnosti.

[ 2007 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt