Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DrD+ - Theurg [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Téměř finální errata Theurg edice A (po textové stránce zřejmě úplná)


Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
peca_007 17.10.2007 12:09  1823
Dajen [1822]: urcite se lze teleportovat s nekym na zadech, pokud tak dokazes chodit (nejsi "zalehnut")
dajen 17.10.2007 12:07  1822
pecaNo právě, tam se tuším došlo k závěru, že se lze teleportovat i s někým v náručí (na zádech). Nevím, jestli pro účely Metamorfózy je to úplně to samé.
Možná by stálo za to prohledat ty dotazy.
peca_007 17.10.2007 12:04  1821
objekt ma celistvy jasne definovany odraz. myslim, ze se to hodne diskutovalo v klubu carodeje ohledne teleportace. zkuste to nekdo dohledat, jiste jsem tam psal i s antom probrany vysledek. v nejhorsim jeste prohrabu odpovedi na dotazy, mam dojem, ze nekdo se na to ptal v souvislosti s "hyperprostorem" (nejaky mteleportacnim kouzlem).
dajen 17.10.2007 10:11  1820
irigi 1818No právě zrovna tahle část je v pravidlech dost nekonzistentní. Ptal sem se přes formulář, jestli se to bere, jako že když se útočníkovi podaří zbraní "projít" přes Bariéru a zasáhnout, dává Bariéra dodatečnou Ochranu zbroje, protože je vlastně těžké tou zbraní přes Bariéru útočit. Ale bylo mi odpovězeno, že ne. Že pro účely boje se to celé zjednodušuje a neřeší se, jestli přes Bariéru útočník prošel nebo ne, ale prostě jenom obránce uvnitř Bariéry dostává vůči útočníkovi vně Bariéry dodatečnou Ochranu zbroje ve výši Síla/2 (edice B).

Takže já osobně to řeším tak, že sešlu vetší Bariéru na celou družinu, která se drží při jejím okraji a když bojují s protivníky za Bariéru, tak se bere, že jejich zbraně projdou (obránci mají příslušnou Ochranu zbroje) bez ohledu na to, jestli by byl útočník Bariérou projít celý či nikoli.
Ale pokud se stáhnou do středu Bariéry (mimo dosah zbraně útočníka), tak ten si musí hodit, jestli projde Bariérou a může útočit dál nebo ne. Pokud projde, pak už samozřejmě Bariéra nemá další vliv, protože se bojuje uvnitř ní.
dajen 17.10.2007 10:00  1819
VorelAd 1808: IMHO se s tím autor takhle do hloubky nezabýval. Opravdi ti můžu poradit jenom, hoď ten dotaz přes formulář na stránkách ALTARu, tady ti nikdo 100% odpověď nedá.

Ad 1809: Už jsem psal, že odpověď na tyhle otázky záleží na tom, jak vlastně Metamorfóza funguje, jestli promění jenom samotný objekt ("bez příslušenství") nebo se vším, co má v dané chvíli u sebe. Moje rada - formulář.

Ad 1810: U formule Metamorfóza a Oheň je rozdíl v charakteru jejich epicentra docela zásadní. Jak jsem již psal, u Metamorfózy epicentrum spolu s Poloměrem vymezuje jenom prostor, ve kterém kouzlo přeměnu působí a do něhož se přeměňovaný objekt musí celý vlézt. U ohně epicentrum označuje bod, kolem něhož magický oheň vzplane.
Docela dobře je tento rozdíl poznat podle toho, jestli se daná formule dát modifikovat Pohybem. Dá-li se, pak se epicentrum spolu s okolním trvajícím efektem kouzla může pohybovat, nedá-li se modifikovat, pak je epicentrum statické a efekt proběhne v daném prostoru.

Ad 1811-1813: Tohle už je trochu mimo. Metamorfóza se sesílá na "objekt", to znamená na jeden objekt a těžko můžeš nějak vydefinovávat, co k objektu patří a co ne. Prostě se přemění objekt se vším všudy.

Ad 1814-1816: Co se týče sesílání na objekty/tvory, tak to má smysl jen pří více kolových kouzlech. U jednokolových taková možnost de facto existuje už dnes (stačí se dotknout nebo trefit s transpozicí).
U vícekolových kouzel by to asi význam mělo. Modifikátor Poutač je celkem zajímavý, ale přijde mi moc jednoduchý (levný).
Ale to by chtělo odzkoušet.

irigi 17.10.2007 09:24  1818
Bariéra podruhéJenom mne tak zaujalo: když theurg bez démona nemůže vyvolat bariéru sledující konkrétní objekt, jak do toho zapadá vyvolání bariéry coby zbroje, o kterém se v pravidlech mluvi? (nebo to už se předpokládá použití démena?)
gran 17.10.2007 06:11  1817
Džizis krajst, nemůžeš si sednout a napsat jeden obří příspěvek? Musíš tady vést jedenácti příspěvkový monolog? ;))

Nápad s Poutačem... o tom ani nevím, to si checknu. Jestli to není moc powerfull, nebo naopak příliš slabé.
vorel 17.10.2007 03:28  1816
PoutačA jinak používá někdo z vás nějaký modifikátor poutač o němž se tu už kdysi mluvilo?

Zajímají mě vaše zkušenosti s ním
vorel 17.10.2007 03:27  1815
Sesílání přímo na předměty/tvoryPodle mě by to theurga nijak neposílilo. Jeho formule by tím nebyly silnější, jen by získaly další možnosti použití. Takže by se z theurga nestal větší killer, jen používání formulí by bylo bohatší a rozmanitější a tím vlastně ještě zajímavější.

Myslím si, že hře ani vyváženosti by to neuškodilo.
vorel 17.10.2007 03:16  1814
Sesílání přímo na předměty/tvoryCo se mě týká, já bych asi docela uvítal, kdyby např, v nějaké příští edici pravidel theurg skutečně mohl sesílat formule přímo na tvory/předměty (epicentrum by se pohybovalo stále s tímto objektem).

Představuju si tři možnosti:

1) Theurg by se mohl rozhodnout přímo při sesílání kouzla jestli epicentrem bude místo (bod) nebo objekt (nejspíš bod v jeho středu). To se mi ale zdá moc jednoduché a nenaplánované dopředu (na theurga teda určitě :)).

2)Rozhodnutí jestli epicentrem bude místo nebo objekt by musel theurg udělat už při vytváření formule. To je lepší.
Tady by měla být u otevřené formule možnost nastavení démonem.

3)Použít modifikátor Poutač o kterém se tu mluvilo již dříve. Já bych ho udělal asi takhle:

Poutač
Sféra: III.
Náročnost: +3
Rys pohyblivost: 0,1 (tady už by se náročnost nezvyšovala, jen by bylo možné mýt poutač u formule neaktivní- 0 znamená, že epic. je místo, 1 objekt. Opět kvůli otevřeným formulím.)

Pokud bude poutač aktivní, epic. kouzla se bude neustále držet svého objektu (předmětu/tvora) bez ohledu na rychlost.
Ještě by tu mohl být nějaký rys "zpoždění", tzn. že pokud se objekt bude pohybovat, kouzlo bude kus za ním, při větší rychlosti dále při menší blíže. To abyste mohli někoho nechat utíkat před ohnivou koulí :) (opět bez navyšování náročnosti).
vorel 17.10.2007 02:22  1813
Fungovat by to mohlo i na předměty: všem kteří neodolají magii se všechno co mají u sebe nebo na sobě rozsype třeba na písek.

Theurg by mohl metamorfózu zkonstruovat třeba jen s malým poloměrem, aby proměnil jen sám sebe, ale při pohybu by se už musel stejně jako u ostatních formulí opět pronásledovat démonem.
vorel 17.10.2007 02:13  1812
Nebo obří breberky, pokud by se totiž obří breberka už nevešla celá do poloměru kouzla, přestalo by na ni působit a musela by se zase ihned automaticky změnit do původní podoby, čímž by se ovšem opět nejspíš dostala celým objemem zpět do působnosti kouzla a znovu by musela odolávat magii a tak dokola dokud by se mu nepodařilo vyjít z kouzla ven.

Jednoduší by ale samozřejmě bylo měnit nepřátele na masové hroudy, pak by nemohli odejít a theurg by nemusel plácat body do parametru zvětšení :).
vorel 17.10.2007 02:01  1811
MetamorfózaPokud by měly pro metamorfózu a její epicentrum/efekty platit stejná pravidla jako pro ostatní formule, musela by být postavena na stejný princip jako furmule Tok času. Tzn., že parametr poloměr (ovšem snadněji zvětšitelný než teď) by skutečně určoval maximální pole její působnosti, takže stejně jako u toku času by všichni tvorové, kteří se dostanou celým objemem do této oblasti, museli odolat proti magii, jinak je kouzlo přemění např. na veverky ... nebo breberky :).

V tomto případě by byla vhodná možnost k formuli připojit i modifikátor uzamčení, aby theurg měl možnost ovlivnit koho má nebo nemá metamorfóza proměňovat.
vorel 17.10.2007 01:35  1810
Pohyblivost epicentra metamorfózy Dajen (1787)

No vysvětlit se to tedy tak nějak dá, ale nemohu říct, že s tím souhlasím, to samé mohu říci i o formuli oheň, konec konců proč by někdo nemohl říct:

Jakmile je předmět zapálen, pak se hořící může nadále libovolně pohybovat, protože kouzlo už vlastně proběhlo (nebo aspoň jeho základ). Jak dlouho bude oheň hořet závisí už jenom na době trvání kouzla.

Nicméně ať už se to bude vysvětlovat jakkoli, je prostě fakt, že metamorfóza se sesílá přímo na konkrétní předmět/tvora, který se při sesílání musí jednoznačně určit a kouzlo (nebo jeho efekt) putuje neustále s ním i bez démona na rozdíl od ostatních formulí jako např. oheň, světlo, iluze, bariéra atd.
vorel 17.10.2007 01:04  1809
Znovu metamorfózaChtěl bych se ještě jednou zeptat na vaše názory ohledně formule metamorfóza:

1) Jak dokonale metamorfóza přetvoří předmět/tvora podle originálu? Závisí to např. na použité vazbě nebo ne? Může se theurg proměnit na svého kámoše bojovníka a vyštrachat z hloubi batohu jeho drahokam, který tam má a bezpečně ho prodat, protože bude naprosto identický (po dobu trvání kouzla samo :))?

2) Pokud se bude theurg chtít změnit na svého spolubojovníka, musí použít rys 'změna tvaru', ale stačí je tohle nebo musí dát i 'změnu podstaty', když má sám v ruce hůl a bojovník má meč, štít a kroužkovou, které chce theurg po proměně mít?

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt