ono je to těžkéPředesílám, že mě docela sere, že na kategorii A prakticky můžu zapomenout, jelikož neznám případ aspoň v Jihomoravském kraji, že by někdo výjimku od policajtů dostal. Zároveň mě taky sere, že vůbec musím žádat o nějakej zbroják, o nákupním povolení ani nemluvě. Někdo opáčí, že na řidičák taky musím dělat zkoušky - ano, to je v pořádku, protože na silnici nejezdím sám a nějaká pravidla být musí. Takže co se týče zbraní, o nějakém "zbrojáku-řidičáku" bych uvažoval tehdy, pokud chci střílet na střelnici, kde nejsem sám.
Na druhou stranu, když si položím otázku, co všechno z potenciálně nebezpečných věcí by mělo být volně prodejné a co už ne - na to je těžká odpověď. Trhaviny, jedy, radioaktivní zářiče na straně jedné, sekyry, nože, šroubováky na straně druhé. No, snad všichni cítí, že ty střelné zbraně jsou někde mezi tím. Ale je až tak velký rozdíl mezi flobertkou a MG-42 ?
Spíš bych řekl, že to ani tak není o stupni účinnosti zbraně ( ať už jakékoliv, včetně toho šroubováku ) jako o mentální vyrovnanosti nositele nějakého toho železa. Jenže zase, přece nebudu dělat psychické testy na to, abych si mohl koupit šroubovák... |