Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DrD+ - Theurg [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Téměř finální errata Theurg edice A (po textové stránce zřejmě úplná)


Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
xkiv 7.11.2007 17:39  2003
irigiNo ne, logicke by to bylo v pripade, ze bariera vyviji konstantni *tlak*.
Ale pak by zase nastaly (a odpadly) jine problemy.
Treba hobit se Sil 5 by prosel snaz nez kroll se Sil 5.
Stojici postava propadne (vodorovnou) barierou snaz, nez lezici postava.
...
bariera ve tvaru siroke melke vanicky zadrzi vic vody, nez bariera ve tvaru uzke hlubeke vany (se stejnym objemem)
...
irigi 7.11.2007 16:05  2002
[1999] Ano, mně je jasné, jak by se to v tomto případě počítalo - spíš se mi nelíbí, že když budou tlačit každý zvlášť, situace se moc nezmění, ale bariéra jim odolá daleko snáze. Přijde mi to podivné.
peca_007 7.11.2007 14:53  2001
K vodě v bariéře -- DrD+ nerozlišuje nějaké molekuly a atomy. Voda je spojitá hmota, na bariéru působí jako celek. Podobně lze pracovat s pískem i štěrkem.
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 7.11.2007 14:38  2000
( -nějaký postih za horší koordinaci a nedokonalá přenos sil)

layath [1995]: Jen poznamenávám, že součet ochran dvou bariér o síle 5 nebude 10, spíše 8-9. Prostě dvě vrstvy =/= jedna vrstva dvakrát silnější.
davec 7.11.2007 14:07  1999
irigiČlověk, který tlačí na druhého člověka a oba tlačí spojenými silami do bariéry. Nevidím v tom problém. Ten člověk v kontaktu s bariérou tlačí součtem sil obou tlačících, tedy jeho síla=τ obou.
gran 6.11.2007 21:16  1998
Pokud vás tak baví kombit a vymýšlet, doporučuji svůj theurgický doplněk - modifikátor Časovač .)

Dejte si vyhledat klíčové slovo "Orb" ;)
irigi 6.11.2007 20:06  1997
[1992]: možná, nebo prostě vyloučí všechnu vodu najednou ze svého objemu: všechna voda najednou žuchne dolů a bariéra se vrátí do původního tvaru.

[1989]: nevím, přijde mi to trochu nekonzistentní: co je jeden předmět? kamínek? kapka/molekula(??) vody? A jak tady už kdosi nadnesl, co když jsou dva lidi, co tlačí na bariéru, ale natlačí přímo na ni: jeden tlačí na druhého a pak na bariéru - proč by tu měl být najednou rozdíl? Když to má být "silové pole", tak působí na předměty konstantní silou, nebo konstantním tlakem (na dvakrát větší předmět dvakrát větší silou?) Osobně mi fakt přijde logičtější to, co jsem psal v [1987], i když nejsem svůj PJ, nakonec stejně záleží na něm :)

[1993]: Wow! Kruh bezpečí je největší vychytávka, jakou jsem tu zatím slyšel! I kdybych ten výboj neuměl na 3. lvl udělat zraňující, jako zastrašovací/odrazovací kouzlo na tupé skřety mi to přijde ultimátní. A to nemluvím o tom, až bude zraňovat! ;)

Konstrukce bariéry-baťohu je IMHO pohyb->bariéra, kde pohyb má tři body: do výšky 10m, pak v předepsaném azimutu co největší vzdálenost a pak zase dolů těsně před koncem kouzla, aby se věci nerozbily. Dám tomu rozumnou rychlost (4 km/hod) a co nejdelší čas. Bariéru vůbec nemodifikuji, prostě koule s poloměrem metr do které dám předtím předměty, které chci nést. Já můžu být při vyvolání uvnitř - připoutám se dlouhým lanem třeba ke stromu, takže mně bariéra nebude moci obsáhnout a nebudu mít problém ji po vyvolání opustit. Pak půjdu v předepsaném směru a svoje věci budu mít hezky 10 m nad hlavou. (mj. taky můžu udělat dva body s pohybem do velké výšky, kdyby nebyl terén rovný)

Tak doufám, že v tom není nějaký bug, jako třeba, že by formule ani s modifikátorem pohyb nesměla opustit původní poloměr kouzla, apod,
gran 6.11.2007 19:52  1996
Už nevím, jak to bylo s tím výtahem. Ale vzpomínám si, že jsem odkudsi z cca 10 sféry vytáhl opravdu cool věc - seslalo se transpozicí na někoho, kolem dotyčného se vytvořili čtyřy stěny, pátá na něj seshora zatlačila. Zkrátka ho to rozdrtilo... Sílu to mělo dostatečnou, ostatně proto to bylo z tak vysoké sféry.
layath 6.11.2007 19:42  1995
WolfiProč? Já dávám vesměs přednost selskému rozumu a tak věř, že nebudu dělat 5-ti, 6-ti a 10-ti vrstvé Bariéry, to nikdy - většinou mi 2 vrtvičky stačí - jinak sem spíš pro bublninu, protože slabina Štítu je v tom, že tě zpoza něj může chytrej nepřítel vytlačit, a pak máš poptákách - navíc je oboustraná - takže skrze ni nelze střílet bez postihu...
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 6.11.2007 19:39  1994
layath [1993]: Pro dvojitou bariéru nech stále nějaký postih (byť menší) - úder, který prorazí první vrstvu má většinou takovou hybnost, že ta druhá není takový problém. bude to něco mezi 0 a původním postihem, dle úvahy.
layath 6.11.2007 19:38  1993
irigi a spol.Věř mi, že na vyrobení Bariéry na děšťovou vodu, která bude mít dobu trvání +/- minutu ti stačí 3.-4.level (i míň, záleží na tvejch schopnostech).
Jinak ta dýka v Portálu je zajímavá věc, jen nevim, jestli se dá Bránou pohybovat (v té čepici) - chce to domyslet.
Docela rád bych taky viděl, jak na 8.levelu sestrojíš Bariéru-výtah Grane, to já bych na 6.levelu (udělám Bariéru max. Nár.= 21 !!!) nezvlád...
A co se Bariéry-baťohu týče, taky bych rád viděl konstrukci :-)
Flashce tleskám, to je správný theurg! :-)

Sám používám Bariéru hlavně na obranu, třeba dělám i to, že Bariéru Zdeformuju pomocí Uvolnění do tvaru červené krvninky (víte snad jak vypadá, ne? taková prohnutá bublina, něco jako půlka jablka bez jadřince). Získávám tak štít s ochranou 2x ochr.Bariéry (čímž zruším vlastnost Bariéry, coby poloviční zbroje - je totiž dvouvrstvá a tak je její ochrana normální). Bohužel Štítem nelze pohybovat :-(
Zamčení je taky výborná věc - pokud je dost silný, tak pomocí transpozice jde seslat na nepřítele, a ten se nemůže hnout - ale zase tomu lze odolat pomocí Odolání magii :-(
Z Výboje zase jde utvořit prima štít - říkám tomu Kruh bezpečí - sešlu Výboj s určitou silou kolem sebe (Uvolnění/Deformace) a pak jen Volným soustředěním udržuju - dokonalej block soupeře.
Pak sem taky už zkoušel Iluzi v boji a vřele doporučuju vytvořit iluzi třeba nějaké hrůzostrašné stvůry (použijte modifikátor na vymejšlení vazeb) a ty pak seslat v boji - strach, je-li to krásná situační (a třeba i aktivní iluze) je dóst zákeřná věc :-)

btw, tohle sou jen návrhy, ve skutečnosti hraju dobrrého a vznešeného theurga, co takový věci moc nemusí...
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 6.11.2007 19:03  1992
Pravda... v tom případě by to holt prokapávalo :) (přesáhne hodnotu, upustí se, sníží se, uzavře se, přesáhne, a tak dokola...)
davec 6.11.2007 18:55  1991
WolfiBariéra ti nemůže zmizet když někde něco přesáhne maximální hodnotu. To by ti musela zmizet pokaždé, když tě někdo praští a ono to projde. Předmět působící dostatečnou silou projde a bariéra se za ním opět uzavře.
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 6.11.2007 18:43  1990
Pokud můžeš volně modelovat skládání ploch, tak IMHO vymodeluješ stejně jednoduše i odečítání.
Bariéra zmizí v okamžiku, kdy tlak v jakémkoliv bodě přesáhne maximální hodnotu (opět můj názor) - což bude pravděpodobně na dně a to lze spočítat celkem jednoduše, protože stačí brát v úvahu vodu, která se zde bude hromadit. Jednotlivé kapky můžeme zanedbat, z pohledu celkového tlaku.

(Bože, tady se to zvrhává v matfyzárnu)
davec 6.11.2007 18:36  1989
Bariéra (opět)Cca před tisícem příspěvků (plus - mínus) bylo řečeno, že bariéra se chová podobně jako silové pole z jakéhokoliv sci-fi. Tudíž by měla působit stejnou silou proti všem předmětům na ni tlačícím. Otázka zní, jak budeme brát vodu... Pokud by bariéra působila proti každé molekule vody dotýkající se bariéry, byl by každý kousek bariéry vystaven jiné síle - podle tlaku vody v daném místě, tudíž je to dost obtížně (pro nás nefyziky) spočítatelné. Stejné to je pro volně ložené kamínky. Jiný případ je již kýbl vody či kamínků, který prostě tlačí na bariéru váhou vlastní i váhou obsahu najednou.
Navíc se obávám, že zmiňovaný odtokový otvor by se modeloval poměrně obtížně, protože v bariéře díra udělat nejde. Modelování bariéry funguje jako skládání ploch (aspoň mám takovou představu).

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt