tato předpojatost moc nefunguje. Prvně, proč lidi bydlí u rodičů, respektive u maminky - aby měli zajištěny základní potřeby - praní, vaření, úklid. A jak lidé obvykle tráví čas, který tímto dostanou "navíc" proti těm nemamánkům - sportem. Je to dost častý jev. Počítač je častěji náhradou televize, což je zcela pasivní záležitost a pokud někdo dokáže čučet na bednu 3 hodiny a konzumovat ty sračky co někdo jiný předloží, to považuji za horší zlozvyk, než využívat PC jako zábavu "on demand" , tedy zájmově dělat něco specifického, byť teda také ne vždy užitečného. Ale to je o kontrole vlastního času. Chci mít puštěnou televizi, aby tam běžel film a co 20 minut byla reklama, nebo si raděj pustím stejný film bez pauz, resp. dám si pauzu kdy sám uznám za vhodné?
Jo stavaři v 60kách, nebo lidé ve fabrikách, posunovali jeden předmět z bodu A do bodu B, i v té době byly na stavbách desítky zevláků, co by neuvezli plné kolečka a nepotřebovali k tomu počítače nebo trávu. Pro to být na frontě, tam taky fyzičku nepotřebuješ, pěšák jde na smrt a nic moc se neočekává. Jestli musí pochodovat 100 kilometrů s nákladem? Šak kolik takových zdatných mladíků taky zařvalo na vyčerpání, když to byly branci bez výcviku.
Prostě ty tvoje představy jsou trochu mimo realitu.
Kdybys to pojmul, že 50 let zpátky, 20 let byla hranice kdy si lidi našli manželku a zakládali rodiny, to je jiná. I díky rozplyzlému a částečně zbytečnému vzdělávacímu systému dnes ve 20 je člověk rád, že může stát za kasou toho mcdonaldu, v 25 - 30, to už je jiná. Krom absolventů filozofických fakult jsou na tom obvykle lidi více než dobře. Zvlášťě ti co sedí u těch kompů celé dny v rámci zaměstnání - je třeba kompenzovat tento stav fyzickou aktivitou. |