Písnička pro dnešní denLadislav Lučenič nebo Laco Lučenič (* 23. listopadu 1952, Cífer /tam som bol/) je slovenský hudebník, zpěvák, hudební skladatel a producent.
Začátky jeho hudební kariéry jsou spojeny se skupinou Prúdy, později působil (jako kytarista či producent) ve skupinách Fermáta, Modus, Limit. Byl dlouholetým spolupracovníkem Miroslava Žbirky, kterému produkoval všechna alba do roku 1996 (alebo 1994).
Hádanky tiel (1985)
Radio, hmla a ja (1987)
Vietor krátkych sukní
Polnočná známosť
Povedz niečo
Možno áno (ne každá písnička má pozitivní ohlas ...)
Spadlo nebo
Záverečný flám
Emil Viklický (* 23. listopadu 1948, Olomouc) je moravský jazzový pianista a hudební skladatel.
Touha - zpěvačka neuvedena (Zuzana Lapčíková?)
Prší déšť
Touha
Do Mojí Temnoty - části 1, 2, 3 písňový cyklus pro violu a mezzosoprán
Do Mojí Temnoty - části 4, 5
Zase zapomněli zavřít okno
Běží, voda běží
Oráč z Čech, v originále Der Ackermann aus Böhmen, také známý pod názvem Oráč a Smrt (Der Ackermann und der Tod), je jedním ze základních děl protohumanistické německojazyčné literatury vzniklé v Českých zemích a díky své umělecké hodnotě zároveň německé literatury vůbec. Byl napsán okolo roku 1400 Janem ze Žatce a už v roce 1460 se objevil v tištěné podobě.
Der Ackermann und der Tod / část 1/ - sbor "Doma, doma neležál, tak sa smrti bál"
Der Ackermann und Der Tod / části 10 a 11/ - víc nenalezeno
(Oráč - autor) dochází až tak daleko, že porovnává Boha s člověkem a člověk z toho nevychází nijak špatně: „...přemýšlením se člověk šplhá k božství, ba i nad ně. Jen člověk požívá rozumu, skvostného pokladu...“ Autor v okamžiku, kdy smrt reaguje na tato silná slova, opět popírá to, co vyřkl: „Člověk je počat v hříchu, v mateřském lůně se sytí nečistotou, nepopsatelnou břečkou, rodí se nahý a je obmazaný jako včelí úl, odpornost sama, nečistý výkal, nádoba s lejny, žrádlo pro červy, smrdutý záchodek, odporná putna pomyjí, páchnoucí mršina, plesnivá almara, bezedný žok, děravá mošna, chtivý chřtán, smradlavá žumpa, džber čpící moče...“ |