Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Zelený je lopuch,
fotbal to je hra...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Hudební klub [ŽP: 6 týdnů] (kategorie Hudba) moderují postKF, Antony.
Archiv

V tomhle klubu si budeme povídat o hudbě a různých příbuzných tématech. Třeba o zvuku, který její poslech značně ovlivňuje.
Motto:
"ten vesmír hudby, to je tak neuvěřitelná nádhera.... a pro jednu duši je tento prostor naprosto nekonečný a nevyčerpatelný ... člověk pochytí za život jen mizivé procento (ani ne) té nádhery. A zaplaťpánbů alespoň za to." (puschpull)
Dlouhodobé téma :
Nahrávky, které mne zaujaly, a proč
Další téma se bude točit kolem aktuálního vydavatelského dění :
TIPY na TOP alba 2022
Antony:
FOR ABSENT FRIENDS - Disappear (2022)
GREEN ASPHALT - Green Asphalt (2022)
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
REALE ACCADEMIA DI MUSICA - Lame di Luce (2022)
CRIPPLED BLACK PHOENIX - Banefyre (2022)
COSMOGRAF - Heroic Materials (2022)
KING BUFFALO - Regenerator (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
LORD VIGO - We Shall Overcome (2022)

puschpull:
CRIPPLED BLACK PHOENIX - Banefyre (2022)
COSMOGRAF - Heroic Materials (2022)
GREEN ASPHALT - Green Asphalt (2022)
SIGH - Shiki (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
KING BUFFALO - Regenerator (2022)
GALAHAD - The Last Great Adventurer (2022)
suchos:
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
MISCRANCE - Convergence (2022)
SIGH - Shiki (2022)
SEAX - Speed Inferno (2022)
AUTOENESIS - Moon of Foul Magics (2022)
OUT OF THE BEARDSPACE - Like Moths To A Flame (2022)
CB3 - Exploration (2022)
MAJOR PARKINSON - A Night At The Library (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
PHANTOM SPELL - Immortal's Requiem (2022)
NEGATIVE PLANE - The Pact... (2022)
LORD VIGO - We Shall Overcome (2022)
MISANTHROPE - Les déclinistes (2022)

Dutch:
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
COSMOGRAF - Heroic Materials (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
slava:
Jeff Michaels - Space Debris (2022)
LONG DISTANCE CALLING - Eraser (2022)
Brian Eno - FOREVERANDEVERNOMORE (2022)
Camo & Krooked & Mefjus – Overture single (2022)
The SMILE - A Light For Attracting Attention (2022)
Frank Zappa - ZAPPA ’75: Zagreb/Ljubljana (2022)
Richard Müller - Čierna labuť biela vrana (2022)
DUNAJ – Za vodou (2022)
Cécile McLorin Salvant – Ghost Song (2022)
CRIPPLED BLACK PHOENIX - Banefyre (2022)
KING BUFFALO - Regenerator (2022)
GREEN ASPHALT - Green Asphalt (2022)
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
Van Morrison - What’s It Gonna Take? (2022)
Vangelis – Juno to Jupiter (2022)
Jean Michel Jarre – Oxymore (2022)
Jan Hammer – Seasons pt.2 (2022)
JETHRO TULL – The Zealot Gene (2022)
Mata Atlântica & Markus Reuter - Retiro e Ritmo (2022)
Markus Reuter, Fabio Trentini & Asaf Sirkis – Truce 2 (2022)
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 22357 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
judith Judith 18.10.2024 01:29  33666
RaritaVěděli jste, že lze vyrobit hrající vinyl z rentgenových snímků? V 50. a 60. letech se tímto způsobem v Sovětském svazu šířily samizdatové nahrávky, tedy hudba režimu nelibých umělců a též něco z prohnilé západní pop music. Deskám se říkalo ribs (žebra - to zná slava ;-)) nebo též bone music, hudba od kosti. Rentgenové snímky získané za úplatu či vylovené z odpadu se přiřízly do sedmipalcového formátu, středový otvor byl vypálen cigaretou. Drážky se vyrývaly na starých fonografických přístrojích díky několika znalcům starého řemesla. Desky hrály na 78 otáčkách a snesly jen několik přehrání, pět až deset.

Bone Music - přehledné stránky s řadou fotografií
judith Judith 18.10.2024 01:19  33665
AntonyTohle si snad poznačím do kalendáře - že tě přestalo bavit něco rozebírat :-) Též jsem tématem poněkud zmožená, dám si od něj chvíli oddech.
judith Judith 18.10.2024 01:16  33664
OliasNízkou prokresleností myslím právě onu jednolitost velké plochy, bez detailů, hloubky... nejspíš míníme totéž.

Kvalita zvuku je technická záležitost z pohledu nahrávky, ale posluchači se může jevit různě. Někdo se tu divil (myslím, že Percy_), proč to vůbec řeším, když nemám problém. Protože Antony, jinak se to říct nedá. Nikdy mě ani stínem nenapadlo, že by nějaké album mělo špatný zvuk. Ale když se teď, s tím, co díky srovnávání různých verzí vím, zamyslím, jestli mi někdy z něčeho bylo tak trochu šoufl, připadala jsem si přehlcená vjemy nebo se mi hudba zdála nepřehledná, neproniknutelná masa... pak ano, a dost možná to se zvukem souvisí. Možná i pocit, že album "není na první poslech", který bývá prezentován jako známka kvality, kolikrát svědčí spíš o rozšudlanosti a spečenosti něčeho, co by mělo být mnohem jemněji odstíněné. K posluchačům tyto vjemy zkrátka přicházejí různě, láká mě tomu porozumět. I porozumět neporozumění, které debaty pravidelně provází.

Proto mě zajímá, jestli je pro místní lákavý širší pohled, nebo je klub spíš útočiště podobně naladěných - což by bylo naprosto legitimní a všežravec si potom nemůže stěžovat, že se s breathariány nemá o čem bavit. Na druhou stranu, pokud je společným rysem přítomných, že je život v nějaké formě přivedl k nutnosti pečlivě vybírat, co si k sobě pustí (vidím tu pozoruhodné paralely), k tomu se umím vztáhnout, byť trochu jinak. Hypertrofované vnímavosti rozumím a stejně tak vím, že mnoho "potíží" dnešních lidí je v jádru zkrátka jen normální reakcí na nenormální prostředí, především umělotiny všeho rázu, byť to každého válcuje trochu jinak.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 18.10.2024 01:04  33663
Vašo Patejdl (vlastním jménem Václav Patejdl, 10. října 1954 Karlovy Vary – 19. srpna 2023) byl slovenský zpěvák, hudebník a hudební skladatel. V roce 1968 spoluzaložil poprockovou skupinu Elán, jejímž byl členem.
Narodil se 10. října 1954 v Karlových Varech. Jeho matka byla Slovenka, otec Václav byl Čech, pocházel z Plas. Rodina se v jeho pěti letech přestěhovala do Bratislavy. Hudbě se začal věnovat v pubertě a na základní škole založil svou první kapelu.
Naposledy vystoupil tři týdny před smrtí, v závěru července na festivalu Benátská! v libereckém Vesci. Zemřel 19. srpna 2023 ve věku 68 let na rakovinu slinivky břišní a celkové vyčerpání organismu. Diagnóza mu byla sdělena jen 14 dní před úmrtím. (To sotva stihl sepsat závěť.)
Ak nie si moja - Fontána pre Zuzanu (Dvaja)
Trištvrte na jeseň
Dvojčatá
Silvia Slivová - Nemožná (1986)
sem vložte popisek
Zvykol som si spávať sám
Voňavky dievčat

(Aby se neřeklo, že zapomínam na bratov. ;-) )
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 17.10.2024 22:34  33662
JudithUž se mi to nechce moc rozebírat, to podstatné zaznělo. Olias poskytnul dobrý příměr se zmalovanou dámou.
Já jen dodám, že věřit vlastnímu prožívání je důležité. Akorát by člověk neměl bejt paranoidní. To, že tady někteří vnímáme zvuk jinak než ty, není nic proti tobě.
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 17.10.2024 20:45  33661
slavaTrefné.

Každý fanatizmus přináší nesvobodu a represe. Je jedno jestli se u něj hajluje, zpívá Internacionála nebo klaní slovanským bůžkům.
Fanatizmus je za všech okolností temnota ducha, úpadek mravů a zkáza jasné mysli.

Nadhled a humor (často v dobách útlaku nebývá jiný než černý humor) je nezbytné zachovávat.
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 17.10.2024 18:52  33660
Tohle mi teď přišlo zajímavé.

BRIAN ENO, HOLGER CZUKAY, J. PETER SCHWALM
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 17.10.2024 18:43  33659
Antony - 33656Nemá … a určitě se bere velmi vážně. A to nebezpečí cítím. Silně to připomíná ohně, svastiky a pocit společné velikosti nebyl ničím jiným.
Ale Jaroslav Žák se přesně tomuhle vysmál. Co by asi napsal o ploché Zemi?
olias Olias 17.10.2024 18:23  33658
Judith 33651Myslím, že ta hypotéza o které píšeš v prvním odstavci dává z určitého hlediska smysl (že dříve tyto problémy se zvukem prakticky neexistovaly), jen ti lidé o kterých píšeš se tady určitě nenacházejí.

Možností vnímání a prožívání je určitě víc, ale ten problém je čistě technického charakteru. A ten problém skutečně není o ´nedostatečném prokreslení nástrojů´ - já chápu jak jsi to myslela, ale tady zrovna tohle by se nemělo plést, ty nástroje jsou naopak překreslené - teď mne napadá takové srovnání - jako kdybys vzala rtěnku a namalovala bys rty jednou tak velké, než v reálu jsou. A zbytek obličeje předtím naplácala obdobným způsobem. Jak to vypadá, si dovedeme představit všichni. Osobně si zastávám názor, že makeupu fakt netřeba, dávám přednost kráse přirozené. Přístupy jsou různé, dejme tomu, že něco mám v toleranci, ale takové vylepšení se dá zprasit do naprosté ohavnosti a jistě víme, že dámy, které to přehánějí se sebou prostě nejsou moc spokojené. Přístup nikomu brát nebudu, ale když se mě někdo zeptá, jak se mi to líbí, klidně mu to řeknu:)
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 17.10.2024 16:42  33657
OVRFWRD - There Are No Ordinary Moments (2024)

Puschpullův lednový tip jsem dneska dal 2x, a stačilo. Jako hudebně dobré, zvukově slušné, nádherný artwork, ale něco tomu chybí. Není to jen zpěv, ale i kus jazzrockového napětí a drásání. Instrumentální zručnost zdaleka nestačí, ba někdy i škodí.
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 17.10.2024 16:37  33656
Otázka zní: má Žiarislav smysl pro humor?
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 17.10.2024 16:30  33655
SlovanstvíTohle tema skvěle uchopil Jaroslav Žák v knize Dobrodružství šesti trampů aneb Nové pověsti české (součást Bohatýrská trilogie)
Četl jsem určitě pětkrát... šestkrát a pokaždé jsem se válel smíchy.
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AY klubu hešíků 17.10.2024 15:31  33654
Nezavrže a nezavrže.. :)
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 17.10.2024 15:31  33653
Čtu tady všechno, ale neposlouchám a nereaguji. Třetím týdnem obhospodařuji tři Éčka (Eda, Emily a Elia - 7,5,1) Samozřejmě s dcerou (maminkou)
Přes den není čas a večer musí být silencium:)
Ale každá radost jednou skončí a v neděli čekám FREEDOM:)
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 17.10.2024 15:26  33652
Melting Clock - coverTaké přípomíná "zavrženou":) desku Wind and Wuthering:)

[ 22357 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt