Jo, ta fysická knihovna celkem jde (i když taky nejsou technické / střelecké / sběratelské / lovecké knihy úplně ideálně srovnané, halt je ta knihovna malá, a dost určující je taky velikost, no). Děsivý bordel mám ale na disku v té elektronické :) (Ačkoli vlastně spíš :( )
Ten odkaz na popis nefunguje? Tam to píši — je to Remington M1867 (a mám k němu i tu pušku ;)) Až se dostanu k tomu to přeorganisovat, chtěl bych ji pověsit vedle něj. Ale zatím nejsou lidi :(
Ta moje FS je taky z Mikova :) Originál jsem si nikdy netroufl koupit, protože stojí jak v Praze dům, a téměř jistě jej vyrobili na Taiwanu v lepším případě v 70. letech, v horším mnohem později.
Khukri je kus klasiky, ale do našich podmínek je to moc těžké a obecně zbytečné. Na čundry jsem zamlada daleko nejvíc vozíval ty dva Aitory, někde je mám indivindy, momenták... ha, tady. Oba jsou z nějaké bůhvíjakým chromniklvanadem legované oceli, oba vydrží všechno (občas jsem je používal i jako polní lopatku :)), s oběma se pracuje velmi příjemně. Akorát ty plastové střenky trochu kloužou v ruce, když se člověk potí nebo tak podobně. A ten dolní má v pouzdře integrovaný odpalovač světlic, což bylo výrobcem míněno jako survival tool, ale já toho velmi spokojeně užíval na silvestrovských vandrech, dokud jsem nezačal být příliš líný, než abych v té zimě lezl do lesa :)
Dneska bych si ale na čundr (kdybych se na něj dokázal vykopat) vzal spíš Sissinku, to je podle mne naprosto geniální nůž, neodolal jsem, a koupil jsem si dvě (ale vystavenou zatím nemám ani jednu, jak píši, nejsou lidi :))
Nicméně úplně naprosto totálně ideální universální nůž na čundr/táboření/lov/cokoli je podle mne White Hunter. Taky ho mám (taky zatím nevystavený :( ), ale normálně jej s sebou na běžné čundry vozit bych se asi bál, kdybych ztratil / zlomil / někdo mi šlohnul Sissinu, mávnu rukou; kdybych ale přišel o White Huntera, to by mne fakt hodně mrzelo. |