Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 04:02
Omlouvám se ale bohužel jsem musel zakázat psaní anonymům, protože nám tu nějaký sabotér vložil "hack" kvůli kterému nešlo přispívat nikomu. Nevím jestli to pomůže, ale snad nad tímto darebákem budeme mít větší kontrolu.
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
  • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
  • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
  • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com



  •  Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

    Video Alova prototypového samopalu
    Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
    Cowboys



    Cvičně zprovozněna homepage ... :
      Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
    autor: 
    text: 
    vyplnit a 
    Help

    Nemáte právo psát do tohoto klubu.

    [ 17149 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 7.12.2024 00:01  34560
    (Pokud je veškerý pajšl včetně hlavně plovoucí uvnitř rámu, může být závěr proti hlavni klidně i plně uzamčený, a při vhodné sestavě by mělo být možné rozložit v čase ten principiálně neeliminovatelný ráz úplně přesně stejně, jako u závěru polouzamčeného.)
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 6.12.2024 18:47  34559
    El_Diablo☺ ☺ ☺ Otevíráš zde svými příspěvky kapitolu, která je tu od určité doby "tabu" - zbraně s eliminací zpětného rázu. ☺ ☺ ☺ No, samozřejmě, že k tomu mám co podotknout. Rusové se o to snaží zhruba nějakých 15 let, první byl Nikonovův Abakan, který se ukázal jako slepá ulička hlavně kvůli nesmírné složitosti a pravděpodobně i poruchovosti ( hlavně ten "kladkostroj"). Zato řada AEK a její klony, to je už úplně jiná baja, v podstatě mohu říct, že se s tím dostali na hranice možností, které jsou při omezování a tlumení zpětného rázu u UZAMČENÉ zbraně možné, jak je to ostatně vidět na ukázce střelby z ramene. Dalo by se to zhruba přirovnat k systému Bochardt versus Luger.
    -----------------------------------------------------
    Proč hranice možností u kce AEK : vzhledem k tomu, že se jedná o plně uzamčenou zbraň, tak v první fázi výstřelu - až do okamžiku, kdy projektil přejede přes prachový kanál, se zbraň chová jako normální klasika - kopanec do ramene. Ale potom je už všechno jinak. Zatímco u klasiky je tam nějaká milisekundová prodleva, než nosič závorníku i se závorníkem narazí na zadní čelo rámu zbraně ( tedy vlastně dva kopance ), tak u AEK střelec místo té prodlevy by cítil dál jakýsi tlak, vyvozený reakcí na osu toho převodového pastorku . Ale ten je eliminován tím, že plyny tlačí na nosič závorníku a zároveň i na protikus. Možná, že by bylo lépe snad i tem pastorek úplně vypustit...No, a tím s nárazem protikusu a nosiče závorníku o sebe se opravdu vyeliminuje podstatná část hybnosti vzad, takže ve výsledku při výstřelu ze zbraně typu AEK cítí ten "kopanec" jakoby delší a měkčí, než je tomu u klasiky.
    ------------------
    ☺ ☺ ☺ Cesta z toho vede ven s použitím polouzamčeného závěru a veškerého pajšlu včetně hlavně, plovoucího v rámu zbraně ( ☺☺☺ no prostě tak, jak to řeším já ☺☺☺ - ☺☺☺ to měl být pokus o zlehčení a zavtipkování).
    Sven
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 6.12.2024 14:01  34558
    Best of American and Europe: the Webley No5 Express New Army

    Webley introduced their No5 Express New Army model revolver in 1878. This was essentially a ruggedized and scaled up variation on the No5 RIC revolvers that was very popular with police forces. The RIC was chambered for just the .450 Adams cartridge, and its ejection system in particular was not suitable to serious military campaigning. Hoping for a military contract, Webley took that No5 double-action clockwork and put it into a much bigger frame, capable of handling all patterns of British service cartridge as well as the American .45 Colt powerhouse. It then proceeded to lose the military adoption to the Enfield MkI, a frankly not very good design.

    However, British officers had their own choice of sidearms, and many opted for the No5 Army Express, as evidenced by significant sales through the Army & Navy CSL catalog. The model was well liked and popular, but only for a fairly brief span. In 1887 the British adopted the top-break Webley MkI, and the development of new technology like smokeless powder and tip-out cylinders quickly rendered the No5 obsolete. But for about a decade, this was a very compelling choice, offering a reliably double action system with a powerful cartridge.
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 6.12.2024 07:21  34557
    Sven [34552]: Uzamykací mechanizmus ruční palné nebo velkorážové zbraně
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 5.12.2024 22:47  34556
    Автомат Драгунова МА
    Automat Dragunov MA
    Popis zařízení a vzhledu 5,45mm malé útočné pušky MA system E.F. Dragunov, arr. 1977
    Zbraň byla vyvinuta v rámci soutěže Modern, ale z administrativních důvodů nebyla přijata do služby.
    Výrobek se vyznačuje nízkou hmotností, kompaktností, ergonomií a vynikajícím designem.
    Mezi další funkce, které se ve videu nepromítnou, patří samospoušť a sear, umístěné na stejné ose spouště. Na druhé ose je spoušť.
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 5.12.2024 22:44  34555
    автомат малогабаритный МА констр Драгунова
    malorozměrový automat MA konstruktéra Dragunova
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 5.12.2024 22:39  34554
    Sven [34552]: Автомат Барышева

    АБ-5,45 и АБ-7,62 — автоматы, являющиеся частью комплекса вооружения, разработанного советским оружейником Анатолием Барышевым.
    • Автомат Барышева
    Помимо автоматов в этот комплекс также вошли АВБ-7,62 (автоматическая винтовка), КПБ (крупнокалиберный пулемёт) и АРГБ (автоматический ручной гранатомёт). АБ унифицированы с автоматами Калашникова на 60 %, при этом существенно отличаясь по конструкции: в них отсутствует газоотводный двигатель, изменена конструкция узла запирания, ударного механизма и предохранителя.
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 5.12.2024 21:18  34553
    Navíc ty dva řezy si navzájem ani neodpovídají, např. ta číslice 7 označuje v na něco jiného, každém řezu, číslice 13 a14 jsou v řezech navzájem prohozené, ta čárkovaná čára v dolním řezu chybí v horním řezu.... a možná by se toho našlo i víc...
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 5.12.2024 20:52  34552
    Tak jsem na to koukal snad 1 a půl hodiny, ale abych přiznal, tak z toho strojového překladu jsem poněkud zmatený, navíc se zdá, že tytéž součástky se v každé verzi překladu nazývají jinak. Viz např. "šroub x rám závěru x římsa závěru. Škoda, že k těm čísílkům nejsou uvedeny vysvětlivky.. Pochopil jsem pouze, že ta "larva x kompenzátor zpětného rázu" se kýve ( ale to by musel být v tom "rámu závěru x rámu závory" ten kompenzátor snad umístěný excentricky...? a ani z těch schémat ty různé výstupky a římsy teda aspoň pro mne nejsou zřejmé, kde vlastně jsou.
    ---------------
    Celkově to na mě dělá dojem že je to nějaký hodně složitý klon dynamického závěru s dělenou hmotou...
    -------------
    Ale nechci nic kritizovat, když sám mám máslo na hlavě a můj prototyp zatím kde nic, tu nic....
    Sven
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 5.12.2024 02:33  34551
    Автомат и автоматическая винтовкаБарышева (СССР / Россия)
    Zbraně systému Baryshev se liší od většiny poválečných ručních palných zbraní vytvořených v SSSR tím, že byly navrženy z vlastní iniciativy a bez státní podpory. Od svého vývoje (60. léta 20. století) byly Baryševovy zbraně opakovaně testovány spolu s jinými typy ručních zbraní, ale nenašly podporu ani u ruských výrobců zbraní, ani u zákazníků (bezpečnostní síly SSSR a Ruska). Koncem 90. let se však česká společnost LCZ Group pokusila vstoupit na světový zbrojní trh s komplexem ručních palných zbraní od A.F.Barysheva. Zbraně LCZ byly vystavovány na různých mezinárodních výstavách, ale doposud nebyly k dispozici žádné údaje o prodeji tohoto systému.
    Systém ručních palných zbraní navržený Anatolym Filippovičem Baryshevem je založen na poněkud neortodoxní konstrukci závěru, který využívá energii zpětného rázu pro automatický provoz při střelbě z otevřeného závěru. Takový systém se zdá být vhodnější pro kulomety než pro kulomety a pušky, protože systémy střílející z otevřeného závěru mají potenciálně horší přesnost a přesnost jednotlivých výstřelů ve srovnání se systémy střílejícími z uzavřeného závěru. U kulometů je naopak palba z otevřeného závěru výhodou a použití Baryshevova designu umožňuje vytvářet poměrně lehké kulomety komorované pro výkonné náboje, s ráží od 7,62 x 54 mm R do 12,7 x 108 mm.

    Experimentální vzorky ručních palných zbraní navržených Baryshevem využívají originální automatizační schéma využívající energii zpětného rázu s pevným zajištěním závěru a přítomnost pohyblivého prvku - kompenzátor zpětného rázu, který vnímá tlak práškových plynů přes dno náboje pouzdro a pohání celý pohyblivý systém. Obecně lze design skupiny šroubů Baryshev považovat za hluboce upravený semi-blowback design, založený na vývoji Maďara Paula Kiralyho před více než pěti desetiletími.
    Celý závěr systému Baryshev se skládá ze 4 hlavních částí - těla závěru, rámu závěru, zajišťovací páky a kompenzátoru zpětného rázu. Kompenzátor zpětného rázu je upevněn na svém spodním zadním konci v podélně posuvném závěru a na přední ploše má misku pro dno nábojnice. Kompenzátor se může kývat vzhledem ke šroubu tam a zpět, což ovlivňuje masivní rám šroubu při jeho pohybu dozadu.
    Před výstřelem je skupina závěrů v zadní poloze. V okamžiku výstřelu, když je stisknuta spoušť, se skupina závěrů začne pohybovat dopředu a posílá náboj do hlavně. Když závěr s kompenzátorem zpětného rázu dosáhne své krajní přední polohy, rám závěru se působením vratné pružiny dále pohybuje vpřed, zatímco zajišťovací páka umístěná v jeho zadní části zabírá s pouzdrem závěru a pevně fixuje závěr vzhledem k hlavni. a výstupek na přední části rámu závěru otáčí kompenzátor zpětného rázu dopředu pod malým úhlem směrem ke konci závěru hlavně. Než se rám závěru dostane do krajní přední polohy, narazí výstupek na zajišťovací páce na úderník a roznětka je proražena a vystřelena. Tlak práškových plynů skrz dno nábojnice působí na kompenzátor zpětného rázu a má tendenci jej otáčet zpět vzhledem k pevně zajištěnému závěru. V tomto případě horní konec kompenzátoru tlačí na rám závěru a v procesu zpětného rázu překonává svůj moment setrvačnosti pohybu vpřed a tlakovou sílu vratné pružiny, což je teoreticky podstatná část energie zpětného rázu je spotřebována. Poté, co byla překonána setrvačnost rámu závory a začala se pohybovat vzad a kompenzátor se otočí dozadu pod daným úhlem, rám závory nese s sebou zajišťovací páku a uvolní závoru z pouzdra závěru a poté pod vlivem nahromaděné setrvačnosti a zbytkového tlaku v hlavni působící na kompenzátor zpětného rázu skrz nábojnici se celý pohyblivý systém přesune zpět a vyjme spotřebovanou nábojnici. Při střelbě v automatickém režimu, po úplném ústupu mobilního systému zpět, se celý cyklus střelby opakuje a při střelbě jednotlivými ranami je mobilní systém zachycen spouštěčem v zadní poloze.
    Jinak zbraně systému Baryshev jsou vcelku tradiční. Experimentální vzorky různých ráží byly vyrobeny za použití součástek ze stávajících zbraní. Výhodou tohoto systému je znatelné snížení zpětného rázu pociťovaného střelcem a absence výfukového traktu plynu se všemi jeho vlastními problémy. Na druhou stranu výpočet skupiny závěrů pro danou munici je poměrně komplikovaný a schéma střelby ze zadního závěru při vyvalování pohyblivých částí není pro zbraně třídy „útočná puška“ nejvhodnější, z důvodu znatelné zpoždění při prvním výstřelu po stisknutí spouště, stejně jako výrazné posunutí záměrného bodu při pohybu masivní skupiny závěrů Navíc minulé testy ukázaly nedostatečnou spolehlivost tohoto systému.
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 5.12.2024 02:22  34550
    Автомат Барышева АБ-5,45 / АБ-7,62 / АВБ-7,62
    Od roku 1962 začal sovětský vynálezce Anatolij Filippovič Baryšev z vlastní iniciativy (bez podpory státu) pracovat na modelech ručních palných zbraní, jejichž zásadní odlišností od stávajících modelů bylo výrazné snížení zpětného rázu při střelbě, což by znamenalo je možné se stejnými vlastnostmi zvýšit přesnost střelby 3-3krát. A již v roce 1969 obdržel konstruktér autorský certifikát č. 48117 na novou konstrukci uzávěru hlavně.
    schéma z patentu na Baryshevův uzávěrový systém

    Baryševův systém označuje zbraň s polovolným závěrem a tzv. zadním spouštěčem. To znamená, že pohyblivé části automatu jsou před výstřelem v zadní poloze a v odjištěné komoře není náboj. Tento systém je typický spíše pro samopaly, kulomety a automatická děla. Když stisknete spoušť, blokovací sestava se pod vlivem vratné pružiny začne pohybovat dopředu a pošle další náboj do komory. Při jejich najetí do krajní přední polohy narazí zajišťovací páka, pohybující a blokující vývrt hlavně, svým horním výstupkem na úderník umístěný v rámu závěru. Úderník prorazí zápalku nábojnice a dojde k výstřelu. Závěr není v okamžiku výstřelu pevně spojen s hlavní. Závorový válec, do jehož misky spočívá spodní část objímky, má volný pohyb. Po výstřelu se larva, mírně pootočená, pohybuje zpět společně s nábojnicí a působí na rám závěru. Rám závěru se zase začne pohybovat dozadu a postupně působí nejprve na rám závěru a poté na blokovací páku, která se svým spodním koncem opírá o římsu závěru. Závora se uvolní z pouzdra závěru a při dalším pohybu pohyblivých částí zpět je vytažená kazeta vytažena a vratná pružina je stlačena. Poté se během automatického vypalování cyklus opakuje.
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 5.12.2024 02:08  34548
    The Baryshev AVB 7.62 Recoilless Weapon Systems ( 1969 - 1995 )


    The rare russian / soviet Baryshev AVB 7.62 Recoilless Weapon Systems ( 1969 - 1995 ).

    https://guns.fandom.com/wiki/Baryshev_AB
    https://weaponland.ru/load/avtomat_ba...
    https://modernfirearms.net/ru/avtomat...
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 4.12.2024 20:55  34547
    Ta čepel by měla vypadat v podstatě jako ta Tvoje finka-sisinka, jen zhruba od poloviny ostří směrem k rukojeti to konkávní rozšíření...
    A taky pouze trojúhelníkový brus stran - žádný náhlý lom do ostří - už kvůli snadnějšímu vybrušován při výrobě. Navíc se takový hladký tvar čepele mnohem snáze obtahuje ocílkou...
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 4.12.2024 20:35  34546
    ocs☺ ☺ ☺ Když mě se holt líbí především ten tvar čepele. A zmi%noval jsem, že si tu čepel představuji kapánek širší i tloustší, než je klasický vykosťovák. Já k tomu přistupuji spíš jako ke zbrani, než nějakému univerzálu. Sekat tím tenké smrčky ani silnější větve nemíním, zato pro body, řezy a seky do masa mi přijde přímo ideální! ☺ ☺ ☺
    ----------------------------
    A děkuji za morální podporu při broušení - ať nespálím materiál, ani si neubrousím prsty!!! ☺ ☺ ☺
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 4.12.2024 19:54  34545
    Stran odkazu, měls napsat, že to tam pro neregistrované zavřeli (OK, já to měl zkusit sám :)), já bych to sem byl býval přepsal, šak to zas tak moc textu není. No, to už je fuk.

    Stran Huntera, to není bowiák ani smykem, bowie má úplně jiný tvar (i účel). Myslím, že v tom odkazu, co jsem dával níž, je i návod, který dost podrobně tu universalitu rozebírá — namátkou třeba nahoře to má hrubé ostří, které lze používat třeba na suky či silné kosti a nevyštípne se. Ale jinak samozřejmě, proti osobnímu gustu není zhola žádná dišputace.

    Podle mého osobního gusta je ale vykosťovák na naprostou většinu prací (vyjma vykosťování, samozřejmě :)) příliš štíhlý a pružný.

    UTON není koncepčně úplně špatný kudel, ale moc universální na přípravu dřeva a práci s ulovenou zvěřinou atd. atp. až po mazání chleba paštikou není, spíš je opravdu dělaný hlavně na to přeříznutí padákové šňůry a zapíchnutí nepřátelské hlídky a tím to tak nějak končí :) Navíc tedy úplně všechny, které se mi kdy dostaly do ruky, byly ze strašně sračkového železa, tupily se úplně před očima; ale to jsem jen asi měl smůlu na blbé kusy.

    Při broušení držím palce, ať se daří!


    [ 17149 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

    (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
    Kontakt