Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Volby [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují huh, diavia, Havelock.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46
Předkládejte své argumenty, přesvědčujte ostatní, diskutujte o programech a osobnostech. Pokud chcete někomu (to zahnuje nejen diskutující v tomto klubu, ale i ostatní uživatele Lopuchu, politiky této i jiných krajin a vůbec všechny žijící i zesnulé osoby) nadávat kvůli jeho (byť sebehoršímu) přesvědčení, přesuňte se rovnou do jiného klubu. Diskuze se vede slušnou formou.

ANKETY:
Objeví se Robert Šlachta na kandidátce Ano do senátu nebo europarlamentu?
Zatím nejlepší porevoluční předseda vlády ČR byl
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 15587 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 3.5.2024 16:41  37422
DesdichadoVelmi dobře si pamatuji, když majitelem všeho byl stát a lid. V Ústí nad Labem se žlutými praporky vyhlašoval zákaz vycházení, neb vzduch byl výrazně jedovatější, než v jiné dny. Bílina byla mrtvá řeka, v zásadě stoka. V Liberci řeka Nisa taktéž, ta přes týden stihla vystřídat všechny barvy duhy a to ve značné sytosti. Na Ještědu po týdnu na sněhu černá krusta.. Ve státech s identickým zřízením, socialismem, to bylo stejné. Kontaminovaný systém, kontaminovaní lidé a kontaminovaná příroda.

a že si na ekologii musíme nejdřív vydělat
Jinak tento výrok Václava Klause je přeci tak jednoduchý, tak naprosto samozřejmý, skoro bych řekl že snad až naprosto banální, že je mi s podivem, kolik kolem toho bylo a zdá se ještě je řevu.
Ono vydělat si musíme na všechno. Na dovolenou, na volnou sobotu, na 4 denní pracovní týden, na auto, na dům,..
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 3.5.2024 14:57  37421
diaviaNepletu-li se, slovem zisk máš na mysli pouze a jedině tzv. vydělání peněz.
Ne, mám na mysli zisk. Čili co nejmenší náklady a co největší příjem. To bys měl znát.
V případě kanalizace byl motivátorem mor, cholera a další fujtajbly, které nalézali své útočiště v odpadech, odpadcích, tlejících biologických materiálech apod. Ziskem byl komfortnější, zdravější, delší život, města bez smradu, ziskem bylo získané vědění. Vím, nebudeš to akceptovat, neb Tvojí optikou se vše dělá jen a pouze tzv. pro prachy, pro finanční zisk.
Jenže, koho to zajímá? Majitel fabriky je někde, fabrika a dělňoši se utápí ve sračkách. A jestli vydrží jen krátce? Jsou tu další. A ano, jistě. Továrník by v tom žít nechtěl. Ovšem vzhledem k tomu, že, obzvlášť v dnešní době, žije 8000 km daleko, je mu to u prdele. A doma si pohlídá, aby mu konkurence nezkazila výhled.
Jo, něco jiného to je v civilizovaných zemích, ale i tam to obvykle dělá proto, že mu to nařizuje zákon a ne kvůli tomu, že má dost peněz, neví co s něma, tak je dá na ekologii. (Se stačí podívat do historie.) Hořící řeka je poměrně dost výmluvná.

Lidstvo toto pořešilo kanalizací a jakmile společnost zbohatla (z hledika zdrojů, vědomostí,..), organicky začala řešit i špinavé či hořící řeky.
Prd. Kanalizaci znali už v Mohendžo-daru. To vůbec nesouvisí se zbohatnutím společnosti. USA koncem XIX. století a v první polovině XX. století rozhodně nebyla chudá a zaostalá země a už tuplem ne v dané oblasti. Jen prostě bylo výrazně levnější lít sračky do řeky (a tím zvyšovat zisk), než to jakkoliv řešit. Proč taky. Voda to přece odplaví. V Číně a Indii to dělají furt a to ty technologie jsou dnes už známé a efektivní. Ale nadnárodního majitele to nesere.

Ano, nevydělali si na ni, resp. úroveň jejich společnosti není taková, aby si na ni vydělali. Oni zatím každým dnem řeší, co budou jíst, co budou pít, tedy jak přežít.
Ovšem majitel vydělává dost (aneb furt to samé).

Historie nám ukazuje, že míra svobody koreluje s rychlostí pokroku a s organickým růstem úrovně společnosti.
Jakmile přišli regulovčíci a jali se řídit společnost, dopadlo to špatně.
Lidé jinak dodržují pouze ty zákony, se kterými souhlasí. (dočasně pod namířenou pistolí naoko i ty, se kterými nesouhlasí, ale čas hraje v jejich prospěch - ruka s pistolí se unaví..)

V Rusku už ta ruka drží docela dlouho. Sviňa.
Jinak ti celkem nerozumím. Krom naprostého anarchismu vždycky existuje regulace. Byť na počátku to byl kyj konkurenta (případně zuby šavlozubého tygra). Dokonce i v anarchistické republice dodržovaly jakési zákony (aspoň teoreticky, protože je poměrně rychle bolševici vyhladili).

Ale že diavia a 666 žijí v nějakém snovém utopistickém smýšlení, ne nepodobném snům o utopickém komunismu, je evidentní. A jako sallóónní pravičáci jste naprosto odtržení od reality světa.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 3.5.2024 14:35  37420
666a leda hovno soudruhu. Děláš jen to, co vždycky. Něco plácneš a pak děláš, že máš samozřejmě pravdu. To je praxe politruků.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 3.5.2024 13:27  37419
DesdichadoCituju úplně stejně jako to děláš obvykle ty. Nechutná vlastní meducína?
diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 3.5.2024 13:05  37418
DesdichadoMotivátorem je zisk
Nepletu-li se, slovem zisk máš na mysli pouze a jedině tzv. vydělání peněz. Ohledně peněz, tyto jsou pro mě pouze prostředkem směny a možná sekundárně katalizátorem dění. V případě kanalizace byl motivátorem mor, cholera a další fujtajbly, které nalézali své útočiště v odpadech, odpadcích, tlejících biologických materiálech apod. Ziskem byl komfortnější, zdravější, delší život, města bez smradu, ziskem bylo získané vědění. Vím, nebudeš to akceptovat, neb Tvojí optikou se vše dělá jen a pouze tzv. pro prachy, pro finanční zisk.

Příklad s hořící řekou je zajímavý. Já jsem Ti uvedl jako motivační případ smrtelné nemoci mající základ, jak se zjistilo, v tzv. nehygienických podmínkách. Lidstvo toto pořešilo kanalizací a jakmile společnost zbohatla (z hledika zdrojů, vědomostí,..), organicky začala řešit i špinavé či hořící řeky.
Tokio - 14 milionů obyvatel. Čištění a meziskladování odpadních vod se odehrává v obrovských podzemních kavernách, páteřní kanalizační síť jsou tunely neskutečného průměru. Jsou to high-tech inženýrské stavby, které by nebylo možné realizovat bez lidstva na jisté úrovni poznání a bohatství společnosti jako takové.

Jednak jsem to už psal, že na ekologii tam serou, "protože si na ni nevydělali". (Jako na co si nevydělali? Nevydělali si na to, že nehodí plastovou flašku od Coca-Coly do potoka? Na to jsou zapotřebí peníze, nehodit to tam?)
Ano, nevydělali si na ni, resp. úroveň jejich společnosti není taková, aby si na ni vydělali. Oni zatím každým dnem řeší, co budou jíst, co budou pít, tedy jak přežít. Plastová flaška s colou? No na tu si také zatím nevydělali, ta flaška tam byla zavlečena "z "jiného světa".

Jako, je vidět, že historie vám vůbec nic neříká a pak tady plácáte naprosté blbosti vycházející z nějakých utopií.
Historie nám ukazuje, že míra svobody koreluje s rychlostí pokroku a s organickým růstem úrovně společnosti.
Jakmile přišli regulovčíci a jali se řídit společnost, dopadlo to špatně.
Lidé jinak dodržují pouze ty zákony, se kterými souhlasí. (dočasně pod namířenou pistolí naoko i ty, se kterými nesouhlasí, ale čas hraje v jejich prospěch - ruka s pistolí se unaví..)
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 3.5.2024 11:02  37417
666cituj a nelži!!
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 3.5.2024 10:52  37416
DesdichadoŽe je komunismus lepší tvrdíš skoro v každém svém příspěvku, tak se nevztekej.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 3.5.2024 10:26  37415
666Ten svůj faul si jistě dokážeš pojmenovat sám:
Zajímavé, že ekologii se daří v kapitalistických státech a naopak v přeregulovaných socialismech a komunismech - přestože mají ekologii ve vznešených heslech, proklamacích a deklaracích a "ekologicky" regulují až běda - v nich jde ekologie vždy do kopru.
I přes tento zjevný fakt si různí Desdichadové myslí, že je pro ekologii komunismus lepší.

Ovšem samozřejmě, nic ti nebrání, abys dokladoval, kde jsem něco takového tvrdil.
Čili, milý 666, lžeš jako správný bolševik.
Naopak, zrovna v posledním příspěvku jsem psal, cituji se doslova: "nechat vytékat kde co z továren přímo do řeky atd. A proč? Protože to bylo levné. V Číně a mnoha jiných, například afrických, zemích to tak dělají dodnes" (Ovšem u těch afrických zemí bych o nějakých přeregulovaných socialismech nemluvil, tam není ani kapitalismus, ani socialismus a už ani feudalismus.)
A ano, v kapitalistických zemích se ekologii, v dnešní době, celkem daří. A proč? Díky čemu? Hlavně díky tomu, že se jim podařilo prosadit a vynucovat řadu, pro ekologii prospěšných, zákonů. (Ale i tak to v USA nebude všude tak růžovoučký.)

diavia
Tato úvaha je od kořene pomýlená. Vyvrací ji samotný vývoj lidstva a s tím spojený vývoj znalostí, techniky a technologií. Je to celé synergické. Motivátorem není "dědek na obláčku", který přikazuje. Motivátorem je benefit, který bývá v tomto ohledu rozpoznán někde na úrovni druhého či druhého a třetího patra pyramidy potřeb.
Ale hovno. Motivátorem je zisk (ten bývá výrazně antiekologický - jen u oblastí téměř výhradně orientovaných na turistiku je to lepší) a zákonné sankce (často podmíněné, pro tebe, plebsem, tedy levicovými živly, které ty fabriky nevlastnily).

Cuyahoga proslula ve svém okolí jako „Burning River“ (Hořící řeka), neboť několikrát ve své historii vzplála vinou silného znečištění. K prvnímu požáru došlo v roce 1868, celkem jich bylo zaznamenáno třináct. Naposledy řeka hořela v roce 1969, i když tento požár byl již mnohem menší než jiné předtím a do řeky se v té době již údajně začaly vracet ryby. Událost se však zapsala do paměti a dnes je název Burning River používán pro každoroční festival stejně jako pro jméno lokálně vyráběného piva. Mediální ohlas případu byl výrazným povzbuzením pro ekologické hnutí v USA.
Čili, podstata ekologických opatření nespočívala v tom, že by si na ně fabrikanti najednou konečně vydělali. To je blbost a vůbec nechápu, proč se toho držíte jak hovno košile. Klaus zkrátka plácá, jakož i často jindy, pičoviny.
I stavba kanalizace byla vždy nařízena vládnoucí vrstvou (a nikoliv majiteli výrobních podniků) a placena z veřejných prostředků (čili z daní), byť byli i takové případy, že osvícený majitel závodů /výrobních center/ přispěl, či v menší oblasti i zcela financoval tyto stavby.

Zajeď si někam k "orangutanům do africké džungle" a nařiď jim, že musí kanalizovat a čistit své odpadní vody. Nic se nestane, že?
A tím chceš dokazovat co? Jednak jsem to už psal, že na ekologii tam serou, "protože si na ni nevydělali". (Jako na co si nevydělali? Nevydělali si na to, že nehodí plastovou flašku od Coca-Coly do potoka? Na to jsou zapotřebí peníze, nehodit to tam?) Nebo tím chceš dokladovat, že tam vládne socialistický přeregulovaný systém? Vy jste fakt z té marxistické ekonomie naprosto pomatení.

Jako, je vidět, že historie vám vůbec nic neříká a pak tady plácáte naprosté blbosti vycházející z nějakých utopií.
diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 3.5.2024 09:38  37413
Desdichado 37410Fór stran té ekologie je v tom, že "sama od sebe" nebude nikdy, aneb "nikdy si na to nevyděláme, když to po nás nikdo nebude chtít."

Tato úvaha je od kořene pomýlená. Vyvrací ji samotný vývoj lidstva a s tím spojený vývoj znalostí, techniky a technologií. Je to celé synergické. Motivátorem není "dědek na obláčku", který přikazuje. Motivátorem je benefit, který bývá v tomto ohledu rozpoznán někde na úrovni druhého či druhého a třetího patra pyramidy potřeb. Ve městech bez kanalizace se snáze, častěji a dříve umíralo na nemoci vznikající v důsledku - z dnešního pohledu - nevyhovujících hygienických podmínek. Velká úmrtnost byl nechtěný jev. Z vynálezu a instalace kanalizace získalo město benefit, resp. celou řadu benefitů. Rozvoj poznatků a techniky pak v našich podmínkách v zásadě umožnil realizovat uzavřený koloběh vody. (z prasečí močky dnes umíme udělat pitnou vodu a box doplněný o solární panel toto umí autonomně v poušti mimo civilizaci). Hovno je zdrojem energie. Jakkoli je dnes v naší části světa z pohledu minulosti v této oblasti extrémní komfort (kohoutek s pitnou vodou a porcelánový záchod najdeš prakticky kdekoliv), vývoj jde dál. Obraz moči ukazuje na stav lidského těla a takový záchod bude za chvíli domácí diagnostická jednotka.

Chceš-li svoji úvahu vyvrátit i jinak, lze to učinit sporem. Zajeď si někam k "orangutanům do africké džungle" a nařiď jim, že musí kanalizovat a čistit své odpadní vody. Nic se nestane, že?
A pokud dovezeš technologii, bude chybět infrastruktura. Pokud jim vybuduješ infrastrukturu, bude chybět know-how k provozování. Pokud dodáš know-how, nebudeš mít prostředky na provoz..

BTW: prostředky z fondů EU umožňují zbudovat kanalizaci a čistírnu odpadních vod v cikánské osadě. Že tam nebyl a není zaveden vodovod, není na překážku realizaci..
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 3.5.2024 09:16  37412
Zajímavé, že ekologii se daří v kapitalistických státech a naopak v přeregulovaných socialismech a komunismech - přestože mají ekologii ve vznešených heslech, proklamacích a deklaracích a "ekologicky" regulují až běda - v nich jde ekologie vždy do kopru.

Stačí srovnat kapitalistické Rakousko nebo západní Německo 80. let a Československo... a jak moc se ekologie zlepšila po roce 1989 z ČSSR do ČR/SR...

I přes tento zjevný fakt si různí Desdichadové myslí, že je pro ekologii komunismus lepší. Někteří lidé jsou prostě hloupí a bohužel je jich většina :(
zidane Zidane Nevážená ČT a ČRo, jděte třeba do háje - dopis poslancům za zrušení poplatků 2.5.2024 23:13  37411
Tak Indie je pověstná tím, že všechno tam mrsk do vody, včetně "posvátné" řeky Gangy.
Ve které se pak "očistně" mejou a vůbec jim nevadí, že tam plavou, slušně řečeno, exkrementy a další radosti... Ganga je posvátná, takže asi i to hovno proudem posvátné Gangy unášené se tím stává posvátným.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 2.5.2024 23:11  37410
Jistě, diavia nejspíš sere do potoka ještě dnes ... ale sousedům to dost možná vadí.

Fór stran té ekologie je v tom, že "sama od sebe" nebude nikdy, aneb "nikdy si na to nevyděláme, když to po nás nikdo nebude chtít."
V podstatě nebýt zákonů, nikdo by nemohl bránit vylívat na Tuneldědkovu oblíbenou sjezdovku žumpu. (Ostatně, hnojení, že ...) Potíž je v tom, že Tuneldědkovi by se to asi moc nezamlouvalo, ale měl by smůlu. A ano, dřív třeba bylo celkem běžné mýt auto v potoce, nechat vytékat kde co z továren přímo do řeky atd. A proč? Protože to bylo levné. V Číně a mnoha jiných, například afrických, zemích to tak dělají dodnes. Písečné pláže jsou mnohde spíš plastové, řeky už ani netečou, atd. Asi si ještě na ekologii nevydělaji a ani nikdy nevydělají, protože peníze se dají utratit i jinak. Na co stavět nějakou čističku.

Podle Klause v budoucnu asi takto, že ...
zidane Zidane Nevážená ČT a ČRo, jděte třeba do háje - dopis poslancům za zrušení poplatků 2.5.2024 22:54  37409
diavia [37408]:

Ostatně, abys mohl srát na porcelánu a nikoli na dřevě, musíš si na to co? Vydělat. (jinak pyramida potřeb atd.)

Přesně. Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak to jediné, co s tím můžeme dělat.
Pokud tedy nemáme Oslíčka otřes se nebo kouzelný měšec ze Tří veteránů.
diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 2.5.2024 22:46  37408
Nebýt dotací z EU, tak v mnoha místech dosud není (především) splašková kanalizace.
Po ČR nikdo nežádal, aby se prohlásila za tzv. citlivé území. I stalo se a dopadla na nás tíha legislativy určující daleko přísnější parametry vypouštěných odpadních vod. Najednou se ukázalo, že je třeba stovek miliard jen na výstavbu..
Odhlédnu-li od toho, že pro vyplacení dotace je nejprve nutné ty peníze někomu sebrat, z nich část propálit v přerozdělovacím aparátu a další nemalou část spálit jen tzv. protočením peněz a konto nějaký nesmysl, pak podmínkou poskytnutí dotace je také udržitelnost projektu po dobu 5 let. Jednal jsem se spoustou starostů, které provozní náklady na kanalizaci a čistírnu odpadních vod z hlediska obecního rozpočtu přivedly do zoufalých situací..

Tuneldědek sice tvrdí, že dotace jsou zlo a že si na ekologii musíme nejdřív vydělat
Zcela správné tvrzení. Ostatně, abys mohl srát na porcelánu a nikoli na dřevě, musíš si na to co? Vydělat. (jinak pyramida potřeb atd.)
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 2.5.2024 22:32  37407
Jenže to je spíš "pražský" bordel, než problém EU ...

[ 15587 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt