Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DVD Bonus [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film) moderují Šéf Lopuchu, Kohy.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46


ODKAZY (další na homepage):

LOPUCH: LEVNÉ KNIHY - FILMOVÁ DVD - HUDEBNÍ PŘÍBALY - LOPUŠÍ USER SCRIPTY - DABING A PŘEKLAD

INFO: CSFD - IMDB - ČFN - FDB - MW - PAMI - ZÓNA

ZKUSTE TAKÉ: DVD-INFORM - DISKUSE DÁMA - MOVIE MANIA - SLOVENSKÉ PŘÍBALY - iCAL KALENDÁŘ

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 8530 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
joker joker If you see the flash, duck and cover! 26.5.2011 21:10  37771
Boby [37770]: ad 1) jaká blbost? Prostě zatímco CD má odrazovou vrstvu těsně pod vrchním lakem + potiskem, u DVD je přibližně v půlce tloušťky disku (a proto u DVD daleko míň než u CD vadí i celkem hluboké poškrábání shora).
boby 26.5.2011 19:45  37770
MMC"Ale je třeba si uvědomit, že DVD nemá - na rozdíl od CD - záznamovou i odrazovou vrstvu zvenčí na plastovém kotoučku, ale uvnitř, mezi dvěma slepenými plastovými kotoučky." - co to je za blbost...?
"(navíc u lisovaných DVD fakticky žádná záznamová vrstva ani není)." - a odkud to ten laser asi čte...?...ze vzduchu...?
"Map a fleků na DVD jsem si také všiml, a to na zcela nově koupených DVD. Vidím to jako důsledek nerovnoměrného nanesení některé z vrstev." - jde pouze o nerovnoměrně nanesené lepidlo....
p3tris 26.5.2011 13:01  37769
Bitvy> Vasek: Nezoufej na mysli, v Polsku to vydavatel rozdělil na 2 série po 46 kusech na "Velké bitvy historie" a "Velké bitvy 2. světové války". U nás to vychází jako série jedna, tak se třeba taky dočkáme 92 kusů.

http://amercom.com.pl/strony.php?kod=wb2ws
http://amercom.com.pl/strony.php?kod=wbh
vasek 26.5.2011 08:25  37768
BitvyTak to vypadá, že Amercom rezignoval na vydání starověkých, středověkých a vůbec bitev do 19. století a vydá už jen samou 2. světovou válku a edici ukončí... jukněte

http://www.amercom.cz/bitvy.htm
lorddrizzt 25.5.2011 20:01  37767
ŠmoulovéKdo jste promeškali začátek Šmoulů v trafikách, dnes jsem viděl první 4 DVD v Tescu v UH (pravděpodobně bude i v dalších). Navíc tam měli Kačeří Příběhy 1 za 159 Kč.
pupika 24.5.2011 19:10  37766
Dnes jsem prošel všechny pošetkové disky (a že jich je), vytáhnul je z PP obálek a vrátil zpět do papíru. Celý problém je zřejmě komplikovanější?, poněvadž disky ze stejného období (např. seriály) se lišily mírou "postižení" fleky a mapami. Zatímco některé byly čisté jako lilie, jiné šly z PP obálky obtížně vytáhnout. Ve skladování nebyl vůbec rozdíl, stály vedle sebe, PP obálky byly také stejné.

Zkoušel jsem čištění, hadříkem a roztokem na brýle to jde, ale s obtížemi. Nicméně sleduji právě Battlestar Galactica, kde mám tímto způsobem postiženy všechny DVD a zatím jsem nezaznamenal sebemenší problém při přehrávání, tak doufám, že se nic hrozného nestalo. Zvažuju nákup UZ čističky, nemáte někdo zkušenost? :)
mmc 24.5.2011 13:30  37765
Já také dlouhodobě používám plastové "pošetky". Jestli je to PP nebo jiný plast, to netuším. A žádných problémů jsem si zatím nevšiml.

Pocení disku v plastové pošetce je dle mého názoru nemysl, disk neprodukuje vlhkost, nemá se tedy co potit. Podstatou pocení je, že vlhkost zevnitř se nemá jak dostat ven - když uvnitř žádná vlhkost není, nemá se co dostávat ven a potit se. Výjimka by mohla nastat snad jen v případě, kdy by byl disk v plastové pošetce skladován v místě s velkou vlhkostí, ta se dostala dovnitř a po přenesení do suššího prostředí pak neměla kudy ven. To je ale v bytových podmínkách nepříliš prpavděpodobná situace. Nemluvě o tom, že pokud se vlhkost dostala plastovou pošetkou dovnitř, dostane se i ven.

Degradace plastů určitě existuje. Ale je třeba si uvědomit, že DVD nemá - na rozdíl od CD - záznamovou i odrazovou vrstvu zvenčí na plastovém kotoučku, ale uvnitř, mezi dvěma slepenými plastovými kotoučky. Záznamová ani odrazová vrstva tedy nepřijde s obalem DVD do žádného kontaktu (navíc u lisovaných DVD fakticky žádná záznamová vrstva ani není). Pokud se tedy z plastové pošetky degradací něco uvolňuje, nepůsobí to na záznamovou/odrazovou vrstvu, ale na plastový kotouč DVD disku (polykrabonát). Degradovat vlivem kontaktu s jiným plastem by tedy musel tento plastový kotouč a to zřejmě ve smyslu zhoršení jeho průsvitnosti do té míry, že se zásadně zhorší jeho prostupnost laserovým paprskem. CD a později DVD používám dobrých 20 let a nikdy jsem žádný takto poškozený disk neviděl.

Map a fleků na DVD jsem si také všiml, a to na zcela nově koupených DVD. Vidím to jako důsledek nerovnoměrného nanesení některé z vrstev. Vliv na přehratelnost média jsem nezaznamenal.

Jsem tedy toho názoru, že na materiálu uložení nezáleží. Podstatně důležitější je skladovat disky v temnu (resp. nikoliv na přímém slunci) a v přiměřené teplotě (tedy nikoliv u zdrojů tepla) a chránit je před větším poškrábáním. Při takovém skladování lisovaná DVD v klidu přežijí nás nebo alespoň obecnou dostupnost zařízení na jejich přehrání.
p3tris 24.5.2011 10:26  37764
>Datel: Ano, kupuji si pro ty stovky DVD slim obaly. Dokonce si do nich i tvořím papírové vnitřky "na míru". Asi to nemám v hlavě v pořádku. A nebo jsem možná jen milovník a sběratel filmů a chci, aby ta sbírka DVD nějak rozumě vypadala.
nelde 24.5.2011 09:24  37763
Sakra - tak jsem dneska lítal a marně sháněl trafiku, kde by měly Otce prasátek v 9 hodin. Buď nebyl dodán vůbec nebo bylo pár kusů rozebráno během 15 minut. Nevíte někdo jestli se plánuje re-edice:
dadel Dadel S dvouhaléřem v ruce, s žertem v srdci - SIVÝ ČTVERÁK!!! 23.5.2011 22:34  37762
Je úplně normální nechávat DVD v původních pošetkách, a každý, kdo si kupuje pro ty stovky disků nějaké spešl obaly, to IMHO nemá v hlavě v pořádku
pegas Pegas 23.5.2011 17:11 - Klub GENESIS (22:01) 37761
Nejlepší je samozřejmě krabička, kde je disk uchycený jenom za střed, jakékoliv obálky a zasunování do něčeho vede k opatlání a poškrábání povrchu. Většinou vše nechávám v původních obalech a neřeším to. Podle mě záleží hlavně na tom, jak moc ty disky v obálkách jsou namačkané na sobě. A také na tom, jak se kdo k tomu chová při/po vyndání z obalu.
inmax 23.5.2011 16:33  37760
Nijak extra jsem to nezkoumal, ale řekl bych, že papírová pošetka je bezpečnější z hlediska savosti papíru a částečném zamezení přístupu vzduchu. Nebezpečná je naopak při častém vytahování DVD, kdy může hrubý papír DVD poškrábat. Ale na archivaci společně s klasickými krabičkami myslím ideální.
Naopak fóliové obálky se na DVD přilepí a médium se v nich může "potit", působí na ně tedy velká vlhkost, která je postupně likviduje. Je to ale jen můj laický pohled na věc :)

btw: distribuce Battlestar Galacticy je mi opravdu záhadou.. první DVD zakoupeno v Tescu bez problémů, druhé v místním Tescu ani v mých oblíbených trafikách neměli, zakoupeno až po velkém pátrání v centru města. Zatím poslední DVD už nemají nikde :)
pupika 23.5.2011 16:09  37759
Ach jo. Já si kdysi přečetl, že nechávat DVD dlouho v papírové pošetce médiu nesvědčí a tak jsem nakoupil hromadu PP obálek. Vypadá to, že jsem tomu moc nepomohl :(.
topol 23.5.2011 13:24  37758
Zajímavý dotaz a problém.
Jsem docela velký sběratel DVD (mám jich přes dva tisíce) a část mé sbírky tvoří právě DVD v papírových pošetkách.
Z hlediska dlouhodobé archivace jsem zkusil různé varianty - nechat disk jen tak, dát disk do PP obalu, dát disk do "kapsičky" z papíru atp. Nejstarší disky v papíru mají už přes čtyři roky, takže mám jisté závěry. -
Nejhorší je paradoxně PP obal, zvláště určité druhy, nejlepší pak kapsička z papíru (třeba barevné z Globusu, s "okénkem"). Také vůbec nevadí, když se disk nechá jen tak v pošetce - tedy při stabilní teplotě a nižší vlhkosti.
Některé plasty prostě degradují, byť se často soudí, že plasty jsou téměř věčné. Dlouhodobě jsem například testoval misku do mikrovlnky (také PP) a nechal na ní tedy působit slunce, mráz, déšť, vlhkost, sníh (lodžie, jižní strana) a světe div se, do dvou let se začala drolit a po třech se zpola rozpadla. Rukama se dala snadno lámat, skoro jako kdyby byla z cukru, bylo to až neuvěřitelné. Podotýkám, že nešlo o žádný speciální biodegradující plast, ale prachobyčejný polypropylen.
PP tedy asi nebude pro dlouhodobé skladování nejvhodnější. Skvrnami to začíná a může to, teoreticky, skončit i nečitelností. Nejsem chemik a nechci zbytečně strašit. Také by mne docela zajímalo, jaké zkušenosti a názory mají na vztah PP folie s polykarbonátem CD a DVD další lidé.
pupika 23.5.2011 06:50  37757
dotazProsím o radu. Vždy po zakoupení DVD v pošetce jsem jej přendal do polypropylenového obalu a poté vrátil zpět do papírového kvůli dlouhodobému skladování. Když se teď dívám na některé tituly zakoupené řekněme před 1-2 lety, některé disky mají na lesklém povrchu se záznamem "mapy" a fleky, navíc občas při vytahování z fólie se zdá, jako by k ní byl disk trochu přichycený. Přehrávání funguje bez problémů. Může mi někdo poradit, co to znamená a zda to značí nějaké poškození disku? Díky moc za odpověď.

[ 8530 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt