Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Hudební klub [ŽP: 6 týdnů] (kategorie Hudba) moderují postKF, Antony.
Archiv

V tomhle klubu si budeme povídat o hudbě a různých příbuzných tématech. Třeba o zvuku, který její poslech značně ovlivňuje.
Motto:
"ten vesmír hudby, to je tak neuvěřitelná nádhera.... a pro jednu duši je tento prostor naprosto nekonečný a nevyčerpatelný ... člověk pochytí za život jen mizivé procento (ani ne) té nádhery. A zaplaťpánbů alespoň za to." (puschpull)
Dlouhodobé téma :
Nahrávky, které mne zaujaly, a proč
Další téma se bude točit kolem aktuálního vydavatelského dění :
TIPY na TOP alba 2022
Antony:
FOR ABSENT FRIENDS - Disappear (2022)
GREEN ASPHALT - Green Asphalt (2022)
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
REALE ACCADEMIA DI MUSICA - Lame di Luce (2022)
CRIPPLED BLACK PHOENIX - Banefyre (2022)
COSMOGRAF - Heroic Materials (2022)
KING BUFFALO - Regenerator (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
LORD VIGO - We Shall Overcome (2022)

puschpull:
CRIPPLED BLACK PHOENIX - Banefyre (2022)
COSMOGRAF - Heroic Materials (2022)
GREEN ASPHALT - Green Asphalt (2022)
SIGH - Shiki (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
KING BUFFALO - Regenerator (2022)
GALAHAD - The Last Great Adventurer (2022)
suchos:
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
MISCRANCE - Convergence (2022)
SIGH - Shiki (2022)
SEAX - Speed Inferno (2022)
AUTOENESIS - Moon of Foul Magics (2022)
OUT OF THE BEARDSPACE - Like Moths To A Flame (2022)
CB3 - Exploration (2022)
MAJOR PARKINSON - A Night At The Library (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
PHANTOM SPELL - Immortal's Requiem (2022)
NEGATIVE PLANE - The Pact... (2022)
LORD VIGO - We Shall Overcome (2022)
MISANTHROPE - Les déclinistes (2022)

Dutch:
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
COSMOGRAF - Heroic Materials (2022)
NAXATRAS - IV (2022)
slava:
Jeff Michaels - Space Debris (2022)
LONG DISTANCE CALLING - Eraser (2022)
Brian Eno - FOREVERANDEVERNOMORE (2022)
Camo & Krooked & Mefjus – Overture single (2022)
The SMILE - A Light For Attracting Attention (2022)
Frank Zappa - ZAPPA ’75: Zagreb/Ljubljana (2022)
Richard Müller - Čierna labuť biela vrana (2022)
DUNAJ – Za vodou (2022)
Cécile McLorin Salvant – Ghost Song (2022)
CRIPPLED BLACK PHOENIX - Banefyre (2022)
KING BUFFALO - Regenerator (2022)
GREEN ASPHALT - Green Asphalt (2022)
VITSKÄR SÜDEN - The Faceless King (2022)
Van Morrison - What’s It Gonna Take? (2022)
Vangelis – Juno to Jupiter (2022)
Jean Michel Jarre – Oxymore (2022)
Jan Hammer – Seasons pt.2 (2022)
JETHRO TULL – The Zealot Gene (2022)
Mata Atlântica & Markus Reuter - Retiro e Ritmo (2022)
Markus Reuter, Fabio Trentini & Asaf Sirkis – Truce 2 (2022)
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 25683 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
percy_ Percy_ 23.2.2025 22:23  37806
AntonyJo jo, ja s tebou v podstate souhlasim. Ale na techto remixech se podilela cela kapela, nejvic tedy Tony Banks. Sam mam z toho ale trochu zamotanou hlavu, protoze treba takovy Trespass zni misty hodne jinak. Ted jsem si ho porovnaval s originalem. A vubec ti nevim. Ono jde o to, ze Trespass i Nursery Cryme jeste technicky nebyly na takove urovni a ty remixy zrovna temhle dvema album nejvic pomohly, ale taky je trochu zmenily. U Nursery Cryme mi to prijde takove jemneji provedene a ten remix se mi libi. Trespass zni trochu vic "jinak". Celkove je to ale matouci. Taky se klonim k tomu, ze prednost by mel vzdy mit autenticky original, bez ohledu na nedostatky.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 23.2.2025 22:07  37805
Yes, "Teho Teardo" jest zajímavé, byť netvrdím, že všechno stejně.
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AI klubu hešíků 23.2.2025 21:39  37804
PercyJá osobně v remixech nevidím vůbec žádný přínos. Vyzkoušel jsem jich dost různých a všechny byly podstatně horší než originál.
Navíc je problém v tom, že je část obecenstva nebere jako změněné a odlišné provedení původního díla, ale mají zcestnou představu, že jde o "opravený" a "vylepšený" originál. Tito lidé naletěli na laciné efekty líbivých trendy předělávek a ještě si to pochvalují. Na fórech se vyskytují prohlášení - vyřazuji starý The Dark Side Of The Moon, poslouchat budu už jen ten nový, protože víc bouchá a cinká a všechno je tam hlasitější. Jo, dochucené a přibarvené náhražky lákají víc přirozený dobový produkt.
Pokud se zamyslíme nad tím, jestli novodobá předělávka může být lepší než starý originál, uvědomíme si, že z principu může být jen více nebo méně jiná, lepší nikdy. Ovšem záleží také na tom, jak si definujeme ono "lepší". Při vhodné definici dokážeme jako lepší velebit i Hi-Res upsamplovaný a přefiltrovaný z mp3 ripu, nebo ze sterea dodatečně uměle vyhoněné multikanály, protože čím víc kanálů, tím víc hi-fi.
Původně vydané provedení je především chronologicky i technologicky nejblíže původní historické nahrávce, odráží v sobě reálně dobu a místo vzniku. Tím je jednak maximálně autentické, jednak nenahraditelné. Jakákoli úprava je ideologické překroucení původního sdělení.
percy_ Percy_ 23.2.2025 20:16  37803
Ja jsem prave doposlouchal Nursery Cryme. Remix z roku 2008. A prijde mi opravdu dobry. Nicmene predevcirem jsem si delal takove prime srovnani remixu Lamb... a originalu a tam musim otocit, original mi prijde mnohem lepsi. Podle komentaru na Discogs jsem zil v domneni, ze vsechny ty remixy z roku 2008 jsou prijimany velmi pozitivne, nicmene kdyz jsem si po poslechu Jehnete zkusmo pogooglil ruzna diskuzni fora, vubec to tak neni. A zrovna remix Lamb... je podle mnohych nejvic problematicky.
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AI klubu hešíků 23.2.2025 19:17  37802
slavaVůbec to není špatné!

Teho Teardo
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 23.2.2025 18:56  37801
Teho TeardoLe retour à la raison YT

Tohle mě docela dostalo
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 23.2.2025 17:37  37800
AntonyS tou definicí bych ti to samozřejmě přál. Není nad to uplatnit se na poli ducha a vědy.
Tak holt, až budeš sepisovat učebnici na toto téma, vzpomeň si na mne!
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 23.2.2025 17:33  37799
EarhlessNaxatras jsem si zase poslechově obnovil. A těmi novými si zatím také jistý nejsem(ačkoli si po druhém poslechu o něco jistější jsem) Ozric mám ve stejném šuplíku a v oblibě. Připomenu si též.

Narazil jsem (při prohledávání tohoto šuplete) na kapelu Earthless. Za mě taky dobrý.
Bandcamp
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AI klubu hešíků 23.2.2025 15:41  37798
DesdichadoS tou definicí bych ti to samozřejmě přál. Není nad to uplatnit se na poli ducha a vědy.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 23.2.2025 15:39  37797
Jean-Baptiste Lully - marně jsem hledal jeho poslední dílo - pětihlasý kánon Il faut mourir, pécheur (Umíráš, hříšníku, umíráš) (1687).

Na podobné téma, možná inspirováno, nebo rovnou variace, či dokonce úprava, je:
Michel Lambert (1610 – 29. června 1696) - 'Il faut mourir' (1689)
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AI klubu hešíků 23.2.2025 15:29  37796
JudithJéé, škoda.. :)
Já to fakt jako trik zkoušel. No nic, nenaletěla. Poklona!
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AI klubu hešíků 23.2.2025 15:29  37795
slavaJestli chceš jedno doporučení skvělého představitele amreicana-country-rock stylu, pak rozhodně tohle:

The CADILLAC THREE - Bury Me In My Boots (2016)

Bandcamp

a2183983966-10
judith Judith 23.2.2025 15:27  37794
Antony 37787Ani na tenhle trik, jak přimět druhého přesně k tomu, co po něm údajně nepožaduješ (jak velkorysé), nebudu reagovat.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 23.2.2025 15:23  37793
A prakticky každý tvůrce hudby, byť by to byl sebevětší hudlal, ti něco takového o sobě řekne.
Ale zase ne všichni to akceptují! (Příkladů by se našlo mraky. Např. legendární "Řežu, řežu, dříví ...")
Tamto ovšem, pokud vím, o sobě nenapsala, to si tak domýšlím a vidím a slyším (a to i přes poloviční slepotu a absolutní hluch).

Dostane se "má" definice do učebnic? ;-)
antony Antony Jsem DR SNOP / Klaun ve věku hudby - Pravda o G.AI klubu hešíků 23.2.2025 15:17  37792
Jean-Baptiste Lully
Jeden z mých nejoblíbenějších Frantíků. Vivat!

[ 25683 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt