Tady se dostáváme ke klausovskému: "Na klimatizaci si nejprve musíme vydělat".
Ano, tento princip platí bez jakékoliv pochybnosti a jsem mimořádně rád, že jej slyším od Tebe. Prasárnou ze strany státu bylo, že podnikatelům bylo nařízeno zrealizovat na své náklady stavebně oddělené prostory, pořídit vzduchotechniku, filtraci atd. Stát neřešil, kde na to vezmou, předpis je předpis. A ti, co to zvládli, o pár let později čelili tomu, že tato státem vynucená investice byla taktéž státem zmařena, neb v souvislosti s novým zákazem byly investované peníze vlastně vyhozeny oknem. A nejenže vyhozeny oknem, ale nám konzumentům vznikla další škoda např. z toho, že majitel nemohl pořídít technologii na tankové pivo, protože prachy musel nařízením vrazit jinam.. Jak se do něčeho, do trhu, sere stát, tak se to holt sere.
Obecně zákaz vůbec není nic levného. Musíš mít administrativní aparát na vytvoření zákazu, jeho info distribuci, kontrolní a sankční aparát a celé toto pak chybí tam, kde by to mohlo vytvářet jiné hodnoty poptávané trhem.
Hele, asi tak 80%.
Tedy to vezmi bod po bodu, resp. ty, které spadají do těch 80% a ukaž mi jejich slaměnopanákovost.
Nehledě teda k tomu, že nevím o tom, že by se v hospodách někdy zasněžovalo.
Pokud trpíš některou z poruch autistického spektra či některou z mentálních retardací, pak se Ti omlouvám, toto mi nebylo známo.
Pokud však tento svůj příspěvek v kontextu naší debaty považuješ za příčetný a myslíš jej vážně, pak taktéž pardon, nemohu sloužit, neb mě nic debilního coby reakce nenapadá. (a to včetně hospody na zasněženém svahu v kryté hale kdesi v poušti)
Kdo z vás to má, ha?
No nebudeš tomu věřit, ale babičky bratra syn z matčiny strany má prádelnu a.. ono je to vlastně jedno.
"Pokud se to hýbe, zdaň to. Když se to stále hýbe, reguluj to. A když se to přestane hýbat, dotuj to." |