Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Konspirační teorie [ŽP: neomezená] (kategorie Politika) moderují Šéf Lopuchu, Percy_.
Archiv
Konspirační teorie (spiklenecká teorie, teorie spiknutí) je v nejširším slova smyslu teorie, která chce vysvětlit událost, stav věcí nebo aktuální vývoj jako výsledek spiknutí, tj. cílevědomého a konspirativního působení skupiny osob s nelegálním nebo nelegitimním cílem. Vyznavači konspiračních teorií si obvykle myslí, že touto skupinou je vláda, představitelé tajných organizací (i těch imaginárních), jedné či více společně působících korporací nebo představitelé určitých národů či náboženství, občas i mimozemské civilizace. (wikipedie)

Smyslem tohoto klubu je hledat pravdu, potvrzovat či vyvracet různé konspirační teorie, či různé "urban legends".

Tento klub vznikl jako reakce na diskuzi o konspirační teorii vznikající kolem událostí 11.září 2001. Právě tato konspirační teorie patří mezi ty, kde existuje mnoho nevysvětlených záhad jak na straně oficiální teorie, tak na straně opačné.

Není ale vyloučeno diskutovat o jiných konspiračních teorii, přitom není dopředu řečeno, že diskutující musí vždy s danou konspirační teorii souhlasit. Předkládejte důkazy, materiály, zejména jako externí odkazy na různé studie, poukazujte na logické spory, používejte argumenty a přesvědčte své oponenty, že Váš pohled na příslušnou teorii je nejbliže pravdě.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 2627 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
bredy 25.8.2010 08:43  472
ptrMluvíš o dynamickém a statickém zatížení? Já myslel, že doposud mluvils o síle. Síla je dána jako F = m * g (kde g je gravitační zrychlení, nebo také jako dF = dh / dt (tedy změna hybnosti za čas). Jaké dynamické a statické zatížení. Je tam přeci jen síla, ne?
bredy 25.8.2010 08:42  471
ptrZapoměl jsi na jádro a na plášť (který drží 50% zátěže). Pokud by šlo jen o propadnutí pater, jádro by zůstalo stát bez zjemného poškození.
ptr 25.8.2010 08:19  470
Myslíš, že šrouby po obvodu budovy, kterýma bylo to jedno patro držený, jsou "konstruovaný" tak, aby udržely 1/3 budovy??? :D :D :D :D Větší vtipálek, než jsme čekali... Pamatuj na pořekadlo - řetěz je silnej tak, jak silnej je jeho nejslabší článek - jediný co jsem ochotnej diskutovat, jestli nejslabším článkem řetězce jsou šrouby, nebo ty L a C profily.... Takže klidni - celej ten problém těch padajících pater a trosek si převeď na nosnost těch konkrétních šroubů - i kdyby jich bylo 1500 kolem dokola, nemaj šanci to udržet. A proč zmiňuju statický vzorečky - prostě proto, že nosnost oceli při statickym zatížení je vyšší než při dynamickym, tzn jakmile to praskne při statickym zatížení, tak je 10000000000000000000000% jistota, že to spadne při dynamickym.... při shodný zátěži samozřejmě. Tzn jestli působí 1000 tun na 1cm2 a praskne to při "položení", tak je jasný, že těch 1000 tun na 1cm2 praskne stejně tak při pádu z 1m vejšky. Proto jsem psal tu 466...
bredy 25.8.2010 07:57  468
ptrty jsi fakt lama vid?
z drtivý většiny
A máš o tom nějaký důkaz? Nějaký výpočet?

Proč by neměla například 1/3 budovy konstruována tak, aby udržela 2/3 budovy, udržet pár padajících trosek? V těch troskách rozhodně nebude zbývajících 2/3 budovy. ALe tak odhadem 10 procent.

hybnost tam je. V okamžiku, kdy se síla a hmotnost způsobí zrychlení a uvedou něco do pohybu. Pokud argumentuješ tím, že se něco pohybuje a působí větší silou, musíš uvažovat hybnost. Ta budova se jistě udržela sama v naprostém klidu. I v případě, že by se něco v 88 patře utrhlo, budova to udrží. Jediný čím se často argumentuje je tou hybností, že hmotnost * rychlost pohybu vyvyne větší sílu a způsobí přetížení. Hybnost je důležitá!
ptr 25.8.2010 07:45  466
Teď to teda radši trochu ujasnim - tohle co píšu jsou statický vzorce :) Mojí snahou je ujasnit, že i kdyby na ty patra nepůsobilo tíhový zrychlení, tak ty patra pod sebou zkolabujou, prostě proto, že je to nemůže udržet. :))
ptr 25.8.2010 07:40  465
BredyTak ještě jednou a naposledy:
- najdi si vzorečky pro výpočty pevností na namáhání na ohyb (to pro případ těch L a C profilů), střih (to pro namáhání těch šroubů, kterýma to bylo kotvený) a tlak (to pro namáhání těch pater dopadajících na sebe).... Zjistíš, že ta tvoje hybnost v tom nikde není, vždycky je to síla, která působí na nějakou plochu / průřez. Započti si to do toho navíc jako "bonus" ten graf, co jsem ti sem hodil a koukni se na jedno z těch videí, co jsi sem ty sám hodil - kde chvíli před začátkem tý řetězový reakce povolí "něco vevnitř" (zjevně to je jádro) - dokladem toho je, že z vnější konstrukce na tý straně, která je vidět, nic neodpadne... Teprv následně se urve vršek budovy, kterej se začne "drtit" až s nejbližším dopadem na patro pod sebou (to je ten klíč, na kterej se ptáš - ono to nezačalo padat od úplnýho vrchu - nějakýho 110 patra dolů, ale od nějakýho 85. (?) cca - a jde o kratičký časový úseky - ne o sekundy ale desetinky vteřin... Spočítej si, sám, jak dlouho to trvalo těm patrům po tom co se urvaly, na to jedno pod sebou - rozhodně ne 3s - po těch 3 sekundách se mohlo rozpadnout i těch 20 pater na hoře, ale jejich váha pořád působila - z drtivý většiny.
bredy 25.8.2010 07:28  464
Jak NIST mlží o pádu WTC 7 (tiskovka)
bredy 25.8.2010 07:16  463
řetězová reakceJeště k té řetězové reakci. Je to samozřejmě fatal fail od všech "optimistů" a zvlášť uvažovat trosky. Jo dejme tomu, že přijmu teorii o tom, že váha trosek drtí spodní části budovy. Jenže trosky nejsou nikde připevněny, jsou rozdrceny na kousíčky a působí na ně samozřejmě nějaká reakce od spodní budovy. Takže se neudrží v místě střetu ale odpadávají stranou. Tím ale snižují kinetickou energii pádu, protože snižují hmotnost toho, co působí na zbytek budovy, a také vlastní vymrštění odčerpá energii.

Takže nakonec existuje nějaký rovnovážný stav, kdy zbytek budovy je dostatek pevný, že zbývající trosky udrží. Zcela určitě to není ve výšce nula, protože to by znamenalo, že trosky jsou nakupeny na budově ve stejném obdélníku jako byla původní budova. A to je jistě blbost, jak určitě uznáš.

Jenže, ty trosky jen tak neodpádávají, ale střílí do okolí, poškozují ostatní budovy, dost velká energie, že? A není to jen pár trosek, jsou to celé kusy konstrukcí. To znamená, že kolaps by se dřív nebo později musel zákonitě zastavit někde v půlce, protože hybnost těch zbývajících trosek nahoře by zbytek budovy schopný nést celou hmotnost nad sebou neměl problém ustát.

Rychlost letících trosek

Některé trosky při letu ještě vybuchují
bredy 25.8.2010 07:05  461
Grendal Co je zajímavé na porovnávání těch časů? Vysvětli mi to?
bredy 25.8.2010 07:04  460

(zdroj)
bredy 25.8.2010 07:01  459
ptrHele, on se nikdo nehádá, že by to nemohlo být tak jak píšeš. Ale vnější příznaky neodpovídají tomu co píšeš.

- kde je u severní věže ve 3 sekundě horních 22 pater? Já je na obrázcích nevidím



Naopak tam vidím obrovské množství trosek a kouře. To jsou ty trosky, které jsou rozmetány do okolí, takže nemohou způsobit kolaps.

(pokud nevidíte obrázek, klikněte sem a dejte zpět)

Dal jsi si s tím jistě hodně práce to nakreslit, ale to co píšeš vůbec neodpovídá vnějším příznakům.

phailo Jestlitě nebaví tohle číst, tak není problém ti sem zakázat přístup.
kokos kokos 24.8.2010 21:53  458
John_McClane [457]: Jakej Měsíc? Myslíš ten hologram co promítaj večer na oblohu. Na tom se těžko přistane.
john_mcclane John_McClane Vůbec nevím, zda je to umělecká - instalace nebo náhodné seskupení rostlin 24.8.2010 21:50  457
A co přistání na Měsíci? Ve filmu Kozoroh 1 je falšovaný přistání na Marsu, velmi dobrej film, Bredymu by se líbil.
kokos kokos 24.8.2010 21:22  456
Děláte účet bez zahradníka. On vám tu selanku náš mladej fyzik ještě osladí.
phailo phailo aut vincere aut mori 24.8.2010 21:16  455
Anka [454]: Néééééééééééééééééééééééééééééé

[ 2627 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt