Lékař a poslanec ANO Julius Špičák tento týden v textové zprávě informoval Babiše, že jaterní onemocnění prezidenta není tak vážné, aby byla nutná transplantace jater. Uniklou SMS zprávu dnes zveřejnila Televize Seznam a informoval o ní server Seznam Zprávy.
"Dobrý den, pane premiére, náš specialista již pana prezidenta prohlédl, jaterní onemocnění není tak pokročilé, aby musela být indikována transplantace," uvádí se ve zprávě, kterou premiérovi tuto středu podle televize poslal Špičák, který je přednostou kliniky hepatogastroenterologie IKEM.
Špičák pro server iROZHLAS pravost zprávy nepopřel a uvedl, že na ní nevidí nic špatného, není to podle něj diagnóza. Babiš v reakci odmítl, že by iniciativa, aby Zemana vyšetřili kvůli případné transplantaci, vzešla od něj. "Profesora Špičáka jsem o nic nežádal," napsal serveru premiér.
No, nevím. Na to jak je "v podstatě zdravý", vypadá dost nemocně. Hlavně s hlavou. |