Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zápisníček pro selita [ŽP: 10 týdnů] (kategorie Život (nejen) Lopušáků) moderuje selit.
Archiv
Sem budu psát,když budu mít něco na jazyku,co z té huby prostě musí ven:-))Postřehy,ať svoje nebo cizí.

Ježek sobě kadeřav

Sponzor

Kartágo musí být zničeno
Pax Americana
Lechtálos kunďálos
Principiální anticyklista
Quod licet Iovi,non licet bovi
Půjdu za Bobem a všechno mu vysvětlím! - Nikam nechoď já jsem tady.
Nohama stírám Rosol na kolejích
Umístil jsem slizáka!
Mám papíry na hlavu!
Nejkrásnější věci vznikají mimoděk
Nenávidím VirtualDub!
Od obzoru po obzor,od obzoru po obzor - zachvěl se Sulc. :-)
Ich kenne mich in Vaals wirklich gut aus-hier biegen wir ab!
Miluju-tu mou Prdelku
Na starý kolena si pořídím - vlastní pajzl!
Na Vánoce dostanu - HODINKY S GAGARINEM!
Chci bublat všem ženám mezi nohy
Pecunia non olet
Žeru omastek-po lžících!
Miluju tu svou Prdelku :-)) - Kromtoho Zvoním
101 kilogram hmotnosti kňoura
Jsem na klacku-Lstivý Afghánec
Balousi,vyhoň si péro!
Medvěd se označil za Žida a vysvětlil, že nemůže používat mikrofonu, protože je šábes.
To bude zase v álejích nablito!
Mrazík je pro mne eroticky mrtvá záležitost
Jsem já tady snad vod toho?
Lubricated like a fox
Jaúúú - no tak ten je v řiti
Mám budovatelský záchvat
Budovatelský záchvat - mě pomalu přechází
Z Popradu bez výfuku - Sám velký Kudlajz
Ing je king
Soustřeďte se na felaci!
Hm - tak to popojdeme
Jsem rychlej metabolista - a navíc si toho vůbec nevážím!
Pán tvorstva
Nemám rád Škvarky
Vojtěch-Pán tvorstva
Byl bych dobrý sáhib
Má drahá bude zatěžovat kuře!
AVAVAVAVAVAVAVAVAVA
Byl bych dobrý sáhib
Od smrti mého otce vím - že funusy bývají veselá záležitost
DPM neřekl:"Je to debil!" - Řekl:Zkus ho toho naučit co nejvíc
Letos jsme o Vánocích zažili dárkové deja vu
Jéžišmarjá...
Co se týče modelování odlitků-mám ručičky ze zlata
Dny jako tenhle - dělají z poctivých chlapů abstinenty
Lower Deep
Tatínek
Víš,jaké jsou Škvarky-dělají bláznivé věci,kterým nerozumíme
Hodně smutný
Triumf lidského ducha a análu
Majitel hrobky
Kdo si nechce hubu spálit-musí mlčet nebo chválit
Koupil jsem si motorovou pilu-a nyní se s ní něžně laskám
Ať žije svítání na pasece! - Ať žije psárka luční!
Představ si mne ve formě hada-který ti podává větrník
GuliguliguliguliGÁÁÁ
PODPÁLEN BUĎ JEŽÍŠ CIRKUS-AŽ NA VĚKY
KDYBYS TOLIK NEŽRAL - TAK BYS TOLIK NESRAL
Buď vítán,kdož nic nechceš - a co nejrychleji odejdeš.
NÍKAK,NÍKAK,NÍKAK - aneb za vším hledej mašinku!
jsem blbec-co vše ví a zná
Když se kácí pes-létají řízky
Tati,víš že vojáci zabili babičce - dědečka? - To je fakt hloupý!
Miloš na Hrad!
Tati-Já nechci bejt pankáč!
V ČSSD - psi žerou psy
V ČSSD psi sežrali psy - a teď s splnými břichy sestavují vládu
Pekla cukroví-pro debila!
Pekla cukroví pro debila - debilovi chutnalo
Člen lůzy pod vedením ožralého dobytka - a je to výhradně moje volba.
Terra incognita - v pátek v jídelně.
Bůh je žena-viděl jsem fůru věcí-který jinak nevysvělíš
Pražák - ale hodně smutnej.
Pražák - teď už i s papírama - ale pořád hodně smutnej.
Klokan se chytá špatně - kouše a kope
Jedno pivo bude to poslední.
Jedno pivo bude to poslední. - 400 lízátek
Jedno pivo bude to poslední.
Jdi spát - a srát.
Novému vstříc.
Vyhodil jsem televizi - koupil jsem si obraz
Die Flucht in die Sachwerte - YOU take YOUR seat
Dein Spiegelbild ist anderen egal
Jen jedno jest jisté - post coitum omne animal triste!
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: gzhnahj
[ 743 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
sydney sydney The Brussels Journal - The Voice of Conservatism in Europe 13.1.2009 17:36  536
No dyť jo :) Já souhlas.
selit selit Jen jedno jest jisté - post coitum omne animal triste! 13.1.2009 16:24  535
sydneyDíky za linky,prokousávám se tou první porcí,i když musím přiznat,že částem nerozumím.
Ale stejně musím říct,že pokud čtu tyhle články,moje ego neekonoma je mimořádně polichoceno,neboť tito proroci tvrdili v roce 2004 to samé o situaci v USA,co já jsem víceméně intuvitivně tvrdil loni v květnu o situaci v Praze:Třeba to,že je nesmyslné,aby horečnatě rostly ceny bytů,ale stagnovaly nebo mírně klesaly ceny nájmů,nebo že "what goes up must come down".
:-)
sydney sydney The Brussels Journal - The Voice of Conservatism in Europe 13.1.2009 15:42  534
ad Černý: Je, přesně to jsem si pomyslel.

A ještě poslední přídavek k 527/529 : The Trade Cycle and Credit Expansion: The Economic Consequences of Cheap Money
L. von Mises, 1943
(Docela s předstihem, ne ?:)
selit selit Jen jedno jest jisté - post coitum omne animal triste! 13.1.2009 15:00  533
Dílo Davida Černého,znázorňující unii,je pěkná sračka.
kacir Kacir BDSM & fetishmag - DARKPRESS.cz 13.1.2009 14:52  532
Z ministryň v této vládě je ta nejschopnější :-)
selit selit Jen jedno jest jisté - post coitum omne animal triste! 13.1.2009 13:07  531
Dnešní viditelnymacek.czNo, a namísto Čunka se stala místopředsedkyní vlády její nejschopnější členka, ministryně obrany Vlasta Parkanová, he, he...
sydney sydney The Brussels Journal - The Voice of Conservatism in Europe 12.1.2009 23:04  530
Ještě perlička k tomu klipu na YT. Schiffovým protivníkem je tam A.Laffer, známý ekonom, autor tzv. Lafferovy křivky. Pěkná ukázka, jak mimo mohou být i lidé zaplňující učebnice.
sydney sydney The Brussels Journal - The Voice of Conservatism in Europe 12.1.2009 22:56  529
527Třeba Gerard Jackson, na jehož web www.brookesnews.com mám link v nicku. Na US economy: storm clouds ahead z r.2004 jsem linkoval v Politika a dění..., jak ses pak ptal na peněžní zásobu. Ten článek končí "I'm betting on another recession in or around 2008". Nejde tam jen o trefu roku, ale hlavně o přesný rozbor hlavních příčin (píšu záměrně "hlavních", abych odlišil od "jediných"). V dalších letech pak svou kritiku dále zpřesňoval, ale v r.2004 byl myslím jeden z prvních.

Pak třeba S.Karlsson v America's Unsustainable Boom na http://mises.org, taky r.2004 ("the longer this unsustainable process is allowed to continue the heavier losses that will be ..."). Podobně jako Jackson i Karlsson měl pak postupně další specifičtější články, třeba v r.2005 The Mess Greenspan Leaves. Viz taky jeho blog http://stefanmikarlsson.blogspot.com. Třeba články, co tam teď vidím, jsou jeden po druhém "hřebíček na hlavičku".

Obecně řada ekonomů "rakouské" školy (Jackson a Karlsson mezi nimi), jak uvádí R.Murphy (cituji mezititulek "Many Austrians Were On to Greenspan For Years"), třeba M.Thornton v Housing: Too Good to be True taky z r.2004.

Pak třeba Peter Schiff, taky známý "rakušan", na Youtube, má tam těch videí víc, to už je r.2006. Peter Schiff měl taky vícero článků, jeden jsem myslím linkoval od Ek.klubu.
selit selit Jen jedno jest jisté - post coitum omne animal triste! 12.1.2009 20:25  528
Když už jsme u toho RoubinihoHis pessimism is focused on the short-run rather than the medium or long-run. In Foreign Policy (Jan/Feb 2009), he writes, "Last year’s worst-case scenarios came true. The global financial pandemic that I and others had warned about is now upon us. But we are still only in the early stages of this crisis. My predictions for the coming year, unfortunately, are even more dire: The bubbles, and there were many, have only begun to burst" In conclusion, he adds, "This will be a painful year. Only very aggressive, coordinated, and effective action by policymakers will ensure that 2010 will not be even worse than 2009 is likely to be."

V překladu tedy:
Jeho pesimismus je spíš zaměřen na krátkodobý než na střednědobý a dlouhodobý výhled.V (časopise) Zahraniční politika(led/ún.2009) napsal:"Poslední rok se splnily ty nejčernější scénáře.Globální finanční pandemie,před kterou jsem já a ostatní vaovali,je nyní nad námi.Ale jsme stále jenom v počátečních fázích této krize.Moje předpověď pro nadcházející rok je,bohužel,ještě horší.Bubliny,a je jich mnoho,teprve začaly vybuchovat." v závěru dodává:Tohle bude bolavý rok.Jen velmi agresivní,koordinovaná a efektivní akce tvůrců politik zajistí,že rok 2010 nebude ještě horší,než pravděpodobně bude rok 2009."
selit selit Jen jedno jest jisté - post coitum omne animal triste! 12.1.2009 20:16  527
SydneyJestli máš nějaké linky,sem s nimi.
sydney sydney The Brussels Journal - The Voice of Conservatism in Europe 12.1.2009 17:25  526
Jen technická: Roubini má hlavně dobrý marketing, PR oddělení, atd. Řada jiných ekonomů zákonitý vývoj, který to v US ekonomice musí nutně nabrat, hlásila už cca od r.2003.
selit selit Jen jedno jest jisté - post coitum omne animal triste! 12.1.2009 14:26  525
V dnešním Týdnu vyšel profil Nouriela Roubiniho,ekonoma,který předpověděl současnou krizi v roce 2006.Zajímavé čtení,doporučuji.
Hned na protější straně vyšel rozhovor s Dušanem Kunovským,majitelem Central Group.Rovněž doporučuji,jeho autorka je první novinář v ČR,který kladl nepříjemné otázky.Rozhodně tak vylepšila dojem,který udělala před pár týdny.

Nicméně,pan Kunovský neodolal a opět načrtnul vizi,jak paneláky půjdou dolů,ale novostavby ne.Navíc se prý z bydlení v paneláku v dlouhodobém hledisku stane sociální stigma.
Takto řečeno je to ovšem celé nesmysl.Když si dnes budete kupovat byt v Pražské top čtvrti,Dejvicích,bude vás zajímat,zda byl postaven v roce 1935 jako prvorepublikový činžák,nebo v době postaveném v roce 1955 jako socialistická cihlová bytovka?Skoro vůbec ne.Přitom,lidem,kteří se do nových bytovek nastěhovali v roce 1955,musely staré činžáky připadat stejně,jako obyvatelům developerských projektů připadají paneláky dnes.

Kdyby někdo chtěl odhadnou cenu bytu v řádu několika desítek let,rozhodně by neměl uvažovat ve schématu panelák-cihla.Samo o sobě tohle bude za 30 let nepodstatné.Podstatná bude lokalita,dispozice,příslušenství(garáž) a počet partají v baráku.Nic víc.
Podle pana Kunovského a jemu podobným bude za 30 let například dnešní "luxusní" novostaba v Devonské ulici na pražském Barrandově kypět blahobytným životem,zatímco přes ulici budou obyvatelé v panelácích bydlet v sociálně stigmatizovaném ghettu.

Pohlédněte na mapu,ta říká vše.Ta luxusní novostavba je to staveniště těsně nalepené na čtyřproudou silnici.

Pokud za 30 let budou byty v dnešním "luxusním developerském projektu" dražší,tak pouze kvůli tomu,že jsou větší a mají garážové stání.Po očištění ceny o tyto vlivy budou ceny víceméně stejné.
Některé paneláková čtvrti pochopitelně skončí jako ghetta,ale to čeká některé současné developerské projekty rovněž.V Čechách se obecně nebude opakovat scénář z východního Německa ani z Francie,byť jednotlivé sídliště mohou jít francouzskou cestou.Panelákových sídlišť bude víc,protože jich je víc.

Takže pokud si dnes chcete koupit byt v Praze a být si přitom 100% jisti,že za 30 let nebudete v sousedství potřebovat jako dorozumívací jazyk turečtinu,mongolštinu nebo urdu,sídliště Ohrada není dobrý nápad.Jenže například developerský projekt Nová Harfa je jen o chlup lepší.Barrandov(panelákový) je jistota,Jižní město nikoliv.
Dnešní pestré omítky na novostavbách oprší,za 20 let vyjdou z módy stejně jako vyšly paneláky.

To,co z některé lokality udělá vítěze a z jiných poražené,bude urbanismus a počáteční skladba obyvatelstva.Rozhodně si nemyslím,že by urbanismus panelákových sídlišť byl horší než dnešních developerských projektů,opak je spíše pravdou.(Dnes nejsou vyjímkou čtvrti rodinných domků,kde nejsou postaveny chodníky)
Na počáteční skladbu obyvatelstva doplatilo například už za socíku sídliště Chánov,ale jako jediné v ČR.Dělat z toho pravidlo je chybné.Dnešní startovací podmínky v panelákových sídlištích v Praze nejsou špatné.
selit selit Jen jedno jest jisté - post coitum omne animal triste! 9.1.2009 11:59  524
Finanční poradna: Při uzavírání hypotéky myslete na zadní kolečka
To by měl být standartní článek finančního poradenstí.Vlastně nadpis říká vše,netřeba číst.
Jenom škoda,že je momentálně nepřístupný archiv klubu.Mohl bych přesně citovat přístup pana Sadila,ředitele Hypoteční banky,který ještě relativně nedávno v (ne)jednom online rozhovoru doporučil čtenářce,která si stěžovala,že jí zamítli hypotéku,poněvadž má malé příjmy,aby si žádost nechala podepsat rodiči.
terrier terrier 9.1.2009 00:01  523
porovnej si cenu za transport měrné jednotky minulou a požadovanou a cenu za měrnou jednotku minulou a požadovanou potom zjistíš jaký je rozdíl a rozdíl je v řádech ..... ergo zvýšená cena transportu ropy je vzhledem ke spotřebě ropy ukrajiny zanedbatelná ...... neříkajíc o tom že toto navýšení se v krátké době objeví v ceně na burze a zaplatí ji spotřebitel v západní evropě .....takže mi z toho stále vychází " proč bych prodával Kauflandu mléko za čtyři koruny když za osm mi Tesco ruky utrhne a ne jenom Tesco? :-)))
selit selit Jen jedno jest jisté - post coitum omne animal triste! 8.1.2009 23:44  522
terrierJedna stránka věci,že Ukrajina platila málo za plyn,druhá je ta,že Rusko platilo Ukrajině zhruba polovinu tržní ceny za transport.
Nicméně předpokládám,že celková výhoda stála na straně Ukrajiny.

Podotýkám pouze tolik,že tento obchodní spor rozhodně není jediným důvodem,proč se plynovod zastavil,že existuje i jiný důvod,dost možná ještě důležitější než samotný spor o cenu.
A že není náhoda,že po válce v Gruzii je Rusko mnohem důraznější než v roce 2006.

[ 743 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt