Máme na kešování jak mobil, tak táta Oregona a zatímco mobil se vybije v polovině cesty tak s GPSkou måžete kešovat klidně i týden.
Takže co se výdrže týká, mají GPSky rozhodně dost náskok. Taky jsou dělaný aby cosi vydržely, i když ten dotykový display není nic pak moc, samozřejmě.
Většinou mají ale výrazné mínus co se týká stahování informací o keších. Takže i GPSkaři nakonec chodí i se smartphonama, které si doma nahrají třeba padesát keší, včetně listingå, komentářå, hintå..
Staší Oregon uměl nahrát sice souřadnice, ale myslím, že listingy a multiny už stejně ne, tak s sebou dřív táta tahal papíry.
Nám doma to komplikuje ale nepřesnost GPS na našich Samsungách. Obvyklá přesnost je plus mínus 10 metrå a to je někdy opravdu dost, GPSka je klidně i na metr přesná.
Přestože existuje údajně nějaký vysoce humorný zpåsob, jak trochu GPS zpřesnit (zpočívající v tom, že děláte mobilm zběsilé osmičky ve vzduchu.. vždycky se måžu potrhat smíchy, když to dělá ;)
Já bych si si ovšem samotnou GPSku už asi nekoupila, protože ten mobil stejně mám, spíš pak vybírat mobil s ohledem na GC. Jen ta výdrž je dost problematická. Tuhle jsem si v noci v lese zapnula i data kvåli mapě a při cestě lesními cestami s neustálým koukáním do displaye se mi za ty dvě hodiny co jsem šla tam a zpět téměř vybil.
A pak si ani nezavoláte o pomoct, kdyby vás chtěl zežrat medvěd ;)
A co se Garminå týká, Dakota mi přijde docela ořezaná ale nový Oregony jsou vždycky kolem 10k.
Ale dají se sehnat ještě (i nový) starší modely levněji, bez těch pitomostí s foťákama a podobně. |