Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub C, C++ [ŽP: neomezená] (kategorie Programování) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv

Články

Jak bezpečně ukončit vlákno z DllMain
FastAllocPool - urychlení častých alokací a dealokací
Akce a zpráva jako objekt
Tuply v C++
Efektivní alokátor malých objektů a tady druhý a třetí díl
Šablony: Být vládce kvalifikátorů
Vracíme z funkce objekty
Základy komunikace mezi procesy (ve Windows)
Multiple Interface a Instance Factory
Multithreading v C++ (ve Win32)
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: ifuutbd
[ 380 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
huh huh 19.10.2007 11:30  662
To ne, ja jsem vyznavac Stepanovova uceni (obrady spojene s lidskymi obetmi poradam kazdy ctvrtek vecer na Olsanskych hrbitovech), Alexandrescu a spol. jsou pro me odrodilci :-)
bredy 19.10.2007 10:07  661
huhNo to já jsem ještě větší fanda generického programování. Právě proto STL kritizuju. Možná bys měl upgrateovat na druhý level :-)
huh huh 19.10.2007 02:02  660
STL je naprosto geniální. Já jsem velkej fanda generického programování.
bredy 19.10.2007 00:54  659
machTen dokument psal kdosi kdo má opravdu okolo sebe velmi neschopné programátory, skoro bych řekl prasata. Takový výčet prohřešků proti jakémukoliv stylu jsem ještě neviděl. Ano, je pravda, to všechno v C++ jde. Ale o tom to je právě ta svoboda.

V něčem bych s autorem souhlasil a to je kritika STL. Tahle knihovna je bohužel špatná už od začátku. Vůbec by neměla být ve standardu C++. Naštěstí není povinná.

Na druhou stranu nesouhlasím s tvrzením, že program se píše jednou a čte mnohokrát. Správně napsaný program se píše jednou a už jej nikdy nikdo nečte. To mám vyzkoušený. Vhodné okomentování pak usnadňuje čtení při hledání chyb.
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 18.10.2007 18:57  658
huh: Urcite, o tom se rozhodne nechci hadat, jelikoz jak rikam, je to jedina, kterou jsem tak nejak cet. :-) Spis jsem chtel rict, ze je celkem znama a ze neni vyslovene spatna, psal jsem to hlavne proto, ze nikdo jiny nic nezminoval.
huh huh 18.10.2007 17:04  657
Kdokoliv [656]: Tak to gratuluju. Ale myslím si, že jsou prostě i knihy lepší. Zejména pro úplného začátečníka.
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 18.10.2007 16:36  656
huh [655]: Ja jo, jinou jsem necet. :-) Uz je to teda davno a dneska C++ neumim, ale tehdy jsem nemel problemy to z toho pochopit a pak jit na zkousku z C++ (coz dohromady nic moc neznamena, ale neco snad prece).
huh huh 18.10.2007 14:51  655
Kdokoliv [654]: No zrovna "Od C k C++" nepokladam za vubec zdarilou a uprimne pochybuju, ze by se z ni nekdo C++ poradne naucil (čest výjimkám).

Dead [650]: Me se moc libi "Rozumime C++", ktera uci rovnou moderni C++, ale zase zdaleka nepokrývá vše (neřeší ani praktické otázky typu, jak co zkompilovat), takže jí těžko mohu doporučit jako jedinou. Dobrá je prý kniha Mistrovství v C++, sám jsem ji ale nečetl. Jinak, pan Virius má na svých stránkách pěkný komentovaný přehled učebnic C++. A až přestaneš být úplný začátečník, tak vřele doporučuji Pasti a propasti jazyka C++, člověk se nejvíc naučí na chybách ostatních (i když pro začátečníka úplně postačí starší 1. vydání). Jinak z webu se dá v angličtině zadarmo stáhnout Thinking in C++ od Bruce Eckela.
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 18.10.2007 14:04  654
Jako klasicke knizky jsou Ucebnice jazyka C od Herouta (dva dily) a Od C k C++ od Viria (nebo koho), nicmene je otazka, jestli by se nedalo sehnat neco, co by se treba rovnou vrhlo na C++ a rovnou tam byly ukazky ve VC (prece jenom zminene knizky jsou orientovane ciste stylem stdin/stdout, coz se nemusi kazdemu libit).
mach 18.10.2007 13:16  653
via mj Dark side of C++
bredy 18.10.2007 09:58  651
Deadve VC2008 Express Beta 2 zrovna dělám. Je to o trochu lepší než 2005, ale má to taky své mouchy. Mám pocit, že IntelliSense je o píď chytřejší, Edit & Continue si o píď lépe poradí s některými změnami, které dříve nešly, ale v zásadě nic převratného jsem neobjevil. Ani tato verze neumí překlad na vícejádrovém procesoru (Komu to chybí, doporučuju tento návod, jak to udělat, funguje i na VC2008). O jak moc optimální překlad je jsem nezkoumal.

Jinak to trpí stále stejnými vadami. Nápověda jednoznačně preferuje CLI (takže 95% stiskem F1 nenajdete nic použitelného a člověk musí ručně do search). Debugger občas spadne a sebe celé VC. Beta bohužel často padá, například když při běhu programu spustím překlad po edit & continue. Sestřelit aplikaci, slinkovat edit & continue a následně provést nový překlad vede na okamžitý pád.

Knihu ti poradí někdo z přítomných. Já už si to nepamatuju. Vím že jsem se učil Pascal, pak jsem měl knižku pro přechod z Pascalu do C a nakonec nějakou učebnici pro přechod z C do C++. Souběžně s výukou C++ doporučuju knihu na téma objektového modelování, nebo o objektech obecně. Zvlášť pokud jsi dosud o objekty nezavadil. Síla v C++ je totiž hlavně v objektech. Dost často se setkávam s lidmi, kteří C++ používají jen jako pozměnený C. Ale, to je chyba!
dead 17.10.2007 19:26  650
Skusal tu niekto Visual 2008 beta2? a chcel som sa este opytat aku knihu by ste odporucili uplnemu zaciatocnikovi(to jest mne) na c++?
huh huh 17.9.2007 16:11  649
Bredy [648]: Proti tomu nic nenamitam.

Kdokoliv [647]: kdyz v tom Pythonu si staci pamatovat dve slova: "file" a "read", tedy 8 pismenek, v Jave jich je proste mnohem vic :-)
bredy 17.9.2007 09:23  648
huhCoz nic nemeni na tom, ze si pro praci s nejakym formatem souboru napises funkce (knihovnu), pokud teda neni uplne trivialni.
Soubor většinou knihovna neotvírá. Dostává na vstup již otevřený stream. Je to lepší, pokud chceš například formát poslat po síti, rourou nebo s ním provádět jiné techtlemechtle :-)

Javovské streamy jsou k tomu perfektní. Bohužel následně člověk zjistí, že RandomAccessFile nedědí InputStream, takže nemůžeš z něj číst standardním způsobem. A objekt určený k transformaci RandomAccessFile na InputStream je od jisté verze deprecated a náhradu jsem nenašel (možná jsem se špatně díval).
kdokoliv Kdokoliv Nevidím důvod dělat cokoliv bezdůvodně. - http://kkl2401.wz.cz 17.9.2007 09:09  647
Bredy: No, zase si priznejme, ze ona to dvojnasobna rychlost nebude, protoze neco jineho je psat cisty text a neco jineho je zmacknout C-space, koukat co Ti to vyhodi, jestli opravdu jedinou vec nebo jestli vic, ze kterejch musis vybrat, a tak dal. Zrychli to, to jo, ale urcite ne o polovinu.

huh: Jeste jsem zapomnel na jednu vec - kdyz potrebujes pri beznem pouzivani pocitace (tj. ne nutne v ramci programovani nejakeho projektu) nacist textovej soubor, nejak ho projit a neco s tim udelat, tak je velmi pravdepodobne, ze sahnes prave po perlu, pythonu, ruby nebo awk (pokud to nepujde nejak hezky rovnou v shellu), po Jave spis ne (a ne jenom kvuli tomu, jak v ni je nebo neni slozite ten kod napsat), stejne tak asi ne po C++ nebo C#. Tudiz mozna tez prave proto, ze takovehle ulozky casto resis ve svem oblibenem scriptovacim jazyce, si pamatujes, jak se v tom jazyce prochazeni textoveho souboru resi. Kdybys pri kazde takovehle prilezitosti psal ten kod v Jave, tak si to taky budes pamatovat.

[ 380 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt