Ve jménu králeAť se na mě nikdo nezlobí, ale je to podle příběhu, který se vrací do doby MLÁDÍ Oldřicha z Chlumu. Kdyby hrál Karel Roden Přemysla Otakara II., tak by to bylo IMHO lepší (a navíc mi přišlo, že odsekává slova jako Pomeje v Andělské tváři). Ale samozřejmě, že do kina půjdu. Teda, když vidím Issovou tak si vzpomenu na Královský slib a na Maroška Kramára... hm, pardon.
Andrew Collins, Chris Ogilvie-Herald: Tutanchamon: Zamlčená pravda o biblickém exodu – co se skrývá za největší archeologickou záhadou?
Volvox Globator 2008
Na ten podnázev by se dalo odpovědět jediným jadrným slovem. Jak jsem byla zpočátku nadšená, tak se nám to po straně 240 naprosto zvrhlo.
Ve chvíli, kdy jsem si říkala, že už se konečně dozvím, co se tedy skrývá za tou archeologickou záhadou... přišel konec knihy. Což bylo pravda nečekané, ale že by mě to nějak nadchlo se říct nedá...
Obávám se, že autoři přišli s teorií, že svitky, které Carter našel v hrobce T by MOHLY změnit svět, jak ho známe. Až na to, že není jasné, co na těch svitcích opravdu je. A ono tak není ani úplně jisté, že vůbec nějaké takové svitky existují. A pak ta věc s lordem C.
To je tedy závěr jako víno.
s. 369
Nakonec tedy nemáme žádný nevyvratitelný důkaz, že papyry pojednávající o exodu skutečně existovaly, ovšem stejně tak nemůžeme dokázat, že NEEXISTOVALY.
A když už jsem se do toho tak pěkně dala...
s. 122
Šestý hrabě se nakonec vrátil k sobě do pokoje a pokusil se znovu usnout. U snídaně potkal Howarda Cartera. Byl sám a vypadal, jako by celou noc nespal; četl ranní noviny, toho rána s černým smutečním pruhem – jako výraz soustrasti se smrtí lorda Carnarvorna.
A bo lord umřel v noci 1,45... není to trochu pozdě, aby stihli novináři reagovat?
A co mě zajímá ještě víc – CO dělal Carter tak brzy u Carnarvornů? Ha!
s. 145
...naléhal na Carter, aby každý den do 9 hodin večer uveřejnil stručný věstník, který bude k dispozici všem novinám, a zprávy se budou moci objevit hned následujícího dne v ranním vydání.
Výjev z trůnu nalezeného v hrobce zachycuje T a Achesenamon pod slunečními paprsky slunečního boha a dokazuje jejich stálý zájem o Achnatonovo náboženství.
Že by? A nemohlo by to prostě jen slunce?
s. 349
... v roce 1999 konstalovala, že „[d]ůvod vraždy...“
Proč je tam ta hranatá závorka? Chápala bych to u starého dokumentu, ale v roce 1999?
Ale aspoň jsem se dozvěděla něco nového.
s. 378
V roce 1925 prohlíželi královu lebku poprvé Carter s Derrym a všimli si, že byla oholena, což tehdy nebylo zvykem.
Poučena Princem egyptským jsem si naivně myslela, že „vznešení“ Egypťané si hlavy holili běžně a pak nosili ty směšné paruky.
s. 373
To, co spatřili, je šokovalo: kostra nesla známky závažného poškození, o němž se ani Carter, ani profesor Derry ve svých záznamech nezmiňovali. Harrison dokonce zjistil, že tělo bylo rozříznuto na dvě poloviny, aby je bylo možno vytáhnout z poslední, nejmenší rakve.
|