Nevím co se myslí těmy zákony identity. Nechci to studovat, je to dlouhý a nemám na to čas.
Snažíš se se svým projektem zapojit do oboru, který je docela slušně rozjetý. Podobných systémů je spousta, že (patrně) znáš jenom OpenID ještě neznamená, že je jediný. The Laws of Identity je zásadní teoretický dokument, který se snaží definovat problémy, které současné veřejné identifikační a autentizační systémy mají a definuje sedm "zákonů", o kterých si autor (Kim Cameron) myslí, že by měl každý takový systém dodržovat, aby se jim vyhnul. Tenhle dokument jistě není svatý a lze s ním polemizovat. Ale odmítnout ho studovat s tím, že na něj nemáš čas? To je velmi zvláštní.
Budí to ve mně dojem, že pod dojmem OpenID (které je dost hrozné, pravda), jsi vymyslel nějaké řešení, o kterém si myslíš, že je geniální, ovšem aniž bys věděl něco o současné situaci v oboru. Skutečně nelze vyloučit možnost, že jsi z jedné vody načisto vymyslel geniální postup, aniž bys předtím věděl něco o oboru, do kterého jsi vlezl, ale nepokládám ji za příliš pravděpodobnou.
Mimochodem: zákony identity a systémy na nich založené řeší i problémy, které zmiňuješ. O důvod víc, proč se zajímat o to, co dělají jiní.
Druhý a možná ještě podstatnější důvod je, že není zase až tak obtížné vymyslet autentizační protkol (např.), ale je obtížné přimět RP (relying party) a EU (end user, subject), aby to používali, protože jim to něco nového přinese. Už jenom z tohoto důvodu mi přijde rozumné nezačínat s jiným systémem od nuly, ale třeba se zapojit do vývoje jiného systému, který má větší šanci na úspěch. |