Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DrD+ - Theurg [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Téměř finální errata Theurg edice A (po textové stránce zřejmě úplná)


Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
racknee 5.6.2006 16:28  807
NoxDiky, ano, ten napad s temnou barierou si musim pochvalit a vzhledem k tomu ze jsem PJ a theurga ted vytvarim jako CP, myslim ze brzo zjistim jak hrac(i) zareaguji.. to se pak projevi RP :)

Ano,rozhodne zalezi na uhlu pohledu na barvy, dialektika, v tom je velka pravda :)

Z ceho vychazim kdyz rikam ze theurgovske kouzleni nema a kouzelnicke ma vedlejsi efekty: Kouzelnik pracuje s magii rekneme neotesane, nepresne. "Hlavne ze to udela slehu, to ze sou kolem toho dalsi blbosti me nezajima" Theurg je, co se tyce magie, rekl bych perfekcionalista: "Takze, epicentrum transponuji o 950 cm, dve a pul sekundy pote pridam explozi s parametrem.."
To konec koncu vychazi z toho, kdo jak dobre zachazi s astralem, viz priklad se drevem (myslim ze v PPJ): Zatimco kouzelnik jen nakoukne, vezme stul, coz je prvni drevena vec co nahmata a pak zas zmizi, theurg uctive zaklepe na dvere, zepta se zda nerusi a demoni (sedici trapne naproti sobe na zidlich, evidentne bez jisteho kusu nabytku uprostred) mu reknou ze naskladane klady dreva jsou za domem. Theurg jim je pak po pouziti zase vrati, navic narezane na fosny... moc povedeny priklad :) Dalsi vec co mluvi proti kouzelnikum je fakt, ze ma (pardon za spoil) moznosti na kouzleni bez gest, potichu atd., kdyby to theurg potreboval, tak je ma taky :D
nox 5.6.2006 15:17  806
IMHO je rozdíl jak se bere to "barva," protože obecně (myslim tím v běžném životě) je i černá barva, ale zase z odborného- fyzikálního (světlo-aditivní skládání) hlediska ne (a navíc třeba podle malířského pohledu (subtraktivní skládání) je naopak černá složení všech barev). A IMHO předmět na kterým sou nepřítomný barvy je černý (100% černýho ale myslim na Zemi nic není) s průhledností to bude jinak.

801
Zajímavý nápady! hlavně ten první
Efekty - pokud bych měl někomu přiřadit efektnější kouzlení tak bych souhlasil s tebou že to bude čaroděj, ale pokud se člověk bude držet pravidel tak tam o tom myslim nic napsanýho není...resp. dá se z toho odvodit že ani u jednoho nejsou žádný...ono to není zas tak jedno, protože bez efektů ty kouzla nevypadají tak dobře..ale zase když je potřeba tak není kouzlení (tak) nápadný
racknee 5.6.2006 14:53  805
prave ze ta optika je takova srandovni :) Barva je neco uplne jineho nez pruhlednost/prusvitnost.

Posvitim na vzduch-hm, tak ten je temer dokonale pruhledny.
Posvitim na tluste sklo-jeste pruhledne, ale deformovane.
Posvitim na kus dreva-hm, nepruhledne at je at ma jakou barvu chce :-)

Nejsem odbornik prez tyhle zalezitosti, ani omylem, mival sem trojku, ale myslim ze tohle s temi barvami bude tak nejak jak jsem to psal niz :) BTW co tvuj nazor na ty dve otazecky? Jak by jsi to resil?
gran 5.6.2006 14:42  804
RackneeTo je sice zajímavé, ale je to jen jeden názor ;) Také někdo může říct, že "Černá je nedostatek světla", ale když si posvítím na černý předmět, tak se nezmění na bílý, že ;)
Ale konkrétní reakce na to tvoje - ale dyť předmět, na kterém jsou nepřítomné barvy, je průhledný, ne? =)
racknee 5.6.2006 14:40  803
No, nedovedu ti to vysvetlit tak jako moje byvala fyzikarka, ale..

Bila je slozena ze vsech barev. Nejaka kombinace da zlutou, jina modrou atd. Ale zadna neda dohromady cernou, protoze cerna neni slozena z barev, cerna je -nepritomnost- barev. Otazka je, co vidim kdyz se divam na cernou vec, napr costy uhlik. To je celkem snadne, ona je cerna, ja vidim ze je cerna, ale to neznamena ze je to barva :-) Zni to hodne blbe co? :-) No, omlouvam se za offtopic spam.. ale ted me napada, ze v plusku se pravdepodobne barvy neskladaji z tech zakladnich, ale proste jsou, proste existuji a na nejakou optiku z vysoka.. to je zase trochu moc pro Pj, no ale snad se to zvladne :-)
gran 5.6.2006 14:32  802
RackneeA na to, že černá není barva, si prosím přišel jak? =)

Jinak nemám námitek =P ;))
racknee 5.6.2006 14:28  801
Ano, je logicke ze se kouzlo projevuje jen -ve volnem prostoru-. Ovsem, pokud nekomu spalim oblicej, je to pro nej asi vetsi problem nez spalit mu rekneme nohu. (Pokud nedycha, nediva se a nemysli nohou ;) ).

Co kdy slysim nejake theurgicke formule, jde z 99% o silu, zraneni, rychlost apod., ale upozornil bych, ze nejen zranenim se da docilit uspechu a theurg je jako delany na ruzne mateni nepratel. Krasny priklad je pomerne slaba bariera s barevnym modifikatorem cerne (dobre, cerna neni barva,tak aspon strasne tmave modre, ono na barve stejne nezalezi). Ten kdo je do ni zavreny absolutne nic nevidi, neni kudy by proniklo slunce, leda by mel svetlo u sebe. Bude tim zniceho nic naprosto dezorientovan, muze si myslet ze nastal konce sveta, ze umrel a je v pekle.. Co vy, sedite za monitorem a najednou dokonala tma, naprosto zniceho nic.. clovek bude rozhodne sokovan a nez (pokud) ho napadne prolamat se ze sevreni tmy (nevidi ani kde je zavreny..) muze mu to docela trvat... a po uplynuti DT je okamzite oslnen venkovnim svetlem...
Jiny priklad, ohen a expoloze: Pokud mate dobrou trefu, transponujete slabouckou formuli dotycnemu pred oblicej. Nehlede na silu exploze, ktera muze spalit oboci ci vousy presto ze je velmi slaba, mu neco z niceho nic vybuchlo do obliceje a dost to palilo. Predstavte si, ze ted na vas z monitoru vybuchne plamena koule. Pro normalniho cloveka celkem sok az do vecera, rekl bych.

Zalezi samozrejme na tom, jestli vi o theurgovi a jestli vi ze neco takoveho theurg dokaze. Take na tom, jak moc okate theurg sesila formuli. Ja jsem toho nazoru, ze theurg na bitevnim poli nehnute stoji za prvni linii a teka ocima na rady nepratel. A tam kam se koukne po chvili exploduje/imploduje/zemre/shori/.../ jeho formule. Pri transpozici se dotyka vduchu, na to preci nepotrebuje machat rukou, to at si delaji ti magusaci s holema, co si mysli, ze necemu rozumi ;)
No a take zalezi na tom, jak si predstavujete projev theurgovych kouzel. Zacne se pomalu formovat bublina ktera pak ztvrdne na barieru, zacnou se okolo obevovat castecky velkeho mordu a pak az se rozvibruji? Nebo to proste udela "pop" a jste zavreni v bariere, "pop" a lita krz vas kameni, "pop" a vybuchne vam do oci ohen?
Myslim ze jedna z veci ktera odlisuje kouzelniky od theurgu je ta, ze kouzelnikova kouzla se projevuji tim prvnim zpusobem a theurgova tim druhym. Napohled mene okrasnym, ale o to efektivnejsim.

No, to byl takovy nahled, ted tedy zase otazky:
1)Co se stane kdyz jsou dva stepy na jednom miste? Sectou se sily? Prida se +6 ke kazdemu parametru? Nebo se nestane nic?

2) Co to barveni bariery, kdyz obarvuji, musim jakoby zvenci i zevnitr? Bariera je plocha, ano, ale nezapominejte, sfery jsou {temer} vsemocne! :)
gran 5.6.2006 14:27  800
...čili ano, můžeš mu umístit ohnivou kouli do oka, ale nic se IMHO nestane =)
xkiv 5.6.2006 13:14  799
Krome toho efekt toho kouzla se nejspis stejne projevi jenom "venku" (naprosta vetsina kouzel, ktere neco vytvareji, se dokaze projevit pouze v prostoru, ktery jeste neni obsazen pevnou hmotou)
peca_007 5.6.2006 13:02  798
Davec [797]: Nemuzes. Utocnost pouze obecne vyjadruje, ze jsi ho zasahl nekde v oblasti tela, koncetin ci hlavy, ne ze se ti podarilo umistit telo na presne misto.
davec 5.6.2006 12:54  797
TranspoziceNevím, jestli se to tady už někdy probíralo, ale z definice modifikátoru transpozice vyplývá, alespoň pro mě, možnost umístění epicentra kamkoliv v dosahu, tedy třeba i do hlavy (dovnitř) protivníka. Dovedu si představit, že když někomu sešlu oheň s explozí (ohnivou kouli) dovnitř do těla, je to bez ohledu na mez zraněnní a sílu kouzla exitus. Minimálně obejdu zbroj. Jde to, nebo to je nějak omezeno? Můžu, když transponovaným kouzlem zasáhnu, prostě říct: "Umísťuji transpozici do hloubky 10 cm pod hrudní kost."?
xkiv 5.6.2006 10:35  796
Sila bariery, uvolneniJa bych to videl tak:
1) bariera musi mit silu X aby unesla vahu X; pokud je vaha vetsi, tak proste neunese
2) vytvarovat se da cokoli, ale pusobit bude vsude stejnym tlakem, tj. kdyz udelas fakirskou postel s hrebiky, tak bude plnou silou pusobit az ten podklad a hrebiky budou prakticky pruchozi (nebodave)
3)vic postav=nic se nescita, kazda musi projit/propadnout sama;
bariera nepusobi celkovou silou, ale konstantnim tlakem
4)gravitace + sila: kdyz se postava bude mit o co (nad sebou) zaprit, tak bych secetl (hodnotove) silu a hmotnost postavy; pokud se nema o co zaprit, tak nema jak pouzit Sil = pouzije se jenom hmotnost (ne HmP; hmotnost = HmP+12); vetsina postav bude stejne mit vyrazne nizsi Sil nez Hmotnost (clovek ma HmP kolem 18, maximalni Sil cloveka je 3+14=17, a to je "vetsi" (oprava +1 na Velikost) clovek=mel by mit vetsi vahu), takze ten soucet moc nepomuze.

5) u vseho, co se nema z ceho unavovat, pocitam, ze chybejici sila = nezvlada
(clovek dokaze pouzit vetsi silu za cenu zvednuti unavy - kouzlo muze silu zvednout maximalne na hranici urcenou pri sestaveni formule - a mensi silu obvykle nepouziva)
davec 5.6.2006 08:33  795
RackneeTaky jsem si v edici A užíval pořádných pecek, ale to skončilo edicí B. V té je síla modifikátoru exploze pevně daná, prostě k síle původního ohně přičteš sílu modifikátoru, což je myslím +6. Podobně je to i s poloměrem, ale na ta čísla si nevzpomenu. Tudíž dát pořádnou řachu (síla +30 atd.) ohnivou koulí je už relativně náročné. S použitelnou transpozicí a poloměrem bych to se silou +30 viděl tak na náročnost +60 (počet zhlavy bez pravidel).
anonym 3.6.2006 17:26  794
Omlouvam se za spam, ale prave me napadla dalsi otazka :-) 4) Jak moc se da pomoci Uvolneni menit tvar bariery, tedy jak moc dukladne? Momentalne se muj theurg snazi slozit dohromady barieru, ktera by poslouzila jako nouzovy vytah, to pujde, ale co takhle udelat z bariery zebrik? Co treba desku s tenkymi spicaky, kterou pomoci pohybu soupnu nepratelum v ustrety? Co treba jen tenouckou tyc, kterou budu, pomoci demona pohybu, pohybovat skrz klubko nepratel tam a zpet? A jaka je bariera na ohmat, dalo by se po ni jezdit jako po skluzavce? Odpuzuje jen jako jakysi energeticky polstar nebo je tvrda jako sklo? Co si o tom vsem myslite? :-) Povrch potrebny pro ruzne formy se holt musi odhadnout, nehodlam se ucit deskriptivni geometrii abych si spocital plochu zebriku..
racknee 3.6.2006 16:29  793
A jeste neco, tentokrate jde o konkretni aplikaci formuli...

1) Pouziju modifikator barvy na barieru, musim ale obarvit celou barieru, nebo si mohu vybrat ze napriklad zevnitr bude zbarvena, zvenci nezmenena, tedy spinave pruhledna? Mohla by na to mit vliv jednosmernost?

2) Vyrobim formuli bariery s modifikatorem pohybu. Po seslani urcim smer kolmo vzhuru. A ted otazka: Jakou silu musi mit bariera aby unesla urcitou vahu? Pokud si jeste pohraju s transpozici a seslu barieru kolem nekoho ciziho, nekoho, kdo se bude snazit dupanim a poskakovanim dostat ven, jak mu k jeho hodu na prolomeni pomuze gravitace, respektive jeho vaha? A co kdyz jich tam bude vic, secte se jejich vaha, nebo pusobi na barieru porad kazdy sam?
Tak me napada, na co Velke Mordy a podobne ďahy, hezky si armadu obejmeme do bariery, nechame vystoupat do par set metru a pak se divame, jak to hezky cvachta kdyz po vyprseni doby trvani dopadaji zpatky... dobre, s armadou prehanim, ale v malem meritku by to podle mych propoctu melo byt proveditelne. Snad.

3) Pouzivam step na Velky Mord, rozdelim ho na dva. Mord ma uz implicitne zabudouvanou transpozici s polomerem 20. (Snad aspon tohle zustalo v edici B nezmenene.) Kdyz ho budu sesilat, volim kazdemu stepu epicentrum zvlast? Mate me ta vestavenost transpozice do zakladu. No, pokud ne, tedy epicentrum by bylo jedno pro obe transpozice = na stejnem miste, co se potom k certu stane? Mam vlastne dva mordy na jednom miste v jednu dobu. Sectou se? Jejich sily? Nebo se rekne "dvakrat tolik" a prihodi se +6? Koneckoncu tohle muzu udelat se spoustou rozstepenych formuli, tedy to, ze dva stepy hodim na jedno misto.
Vratme se k problemu s vestavenou transpozici. Epicentrum obou mam nekde pred sebou na jednom miste, ale aspon jednim stepem budu chtit hybnout nekam jinam, to potom udelam jednotlivou transpozici prilepenou na jeden ze stepu, ktera se navaze na vestavenou transpozici. Opravte me, pokud se pletu.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt