Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.



Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE



  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 69987 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
blacky Blacky - Tady je blackyho 7.6.2023 13:12  81457
Mnoo vcera nekde psali, ze koruna hraze dostala zasah od rusaku uz pred par tydny. A ze se to mozna zhroutilo diky poskozeni a tomu, ze Russaci zvedli hladinu. To by i mohlo byt. :)

Ale urcite nebude uplne nemozna ani varianta, ze tam byl Babiš s Fialou a podkopali to. .)
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 7.6.2023 12:52  81456
každý asi věří tomu, k čemu inklinuje
tex Tex wubalubadubdub 7.6.2023 12:49 - Oblíbené kluby (14:57) 81455
Stejně tak se dá argumentovat, že Zelenskému na celém regionu vůbec nezáleží a klidně by tam nechal všechny rusky hovořící Ukrajince pochcípat, že páchá genocidu vůči vlastnímu obyvatelstvu co se snaží osamostatnít.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 7.6.2023 12:48  81454
Prostě ZZmrdům je jedno co zničí. Nic jiného stejně neumějí. Tak jako tak, bez jejich agrese na Ukrajinu by tato situace nenastala.

spekulovat se třeba dá, že už vzdávají Krym ...
tex Tex wubalubadubdub 7.6.2023 12:44 - Oblíbené kluby (14:57) 81453
Teď vyskočil článek na novinkách, o tom co bude mít protržení hráze za dopady.
Jeden by ty sověty až pochválil, že dokázali vybudovat funkční vodní dílo, které zásobovalo nejen celý krym pitnou vodou, ale k tomu ještě komplet zavlažování jižního regionu Ukrajiny.
Teď je tedy opět na diskusi - odpálili to Rusové úmyslně, aby kompletně zničili zeměldělství v oblasti a vodu na krym budou muset dostat jinak, nebo je to zničení hodnoty území Ukrajincema, že když nebude mít celý jih vodu, tak prakticky se jedná o mrtvý region zhruba o velikosti Moravy.
ujo Ujo In God we trust. 7.6.2023 12:11  81452
To s tou Zaporozskou JE je pitomost, ta je totiz na brehu prehradni nadrze, takze tam voda opravdu musi po protrzeni hraze ubyvat a ne okoli zaplavovat, nicmene, psalo se, ze ma dost velky vlastni bazen a jelikoz je utlumena, mel by bazen v pohode stacit.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 7.6.2023 06:58  81451
Analýza čtyřstéhošedesátéhoosmého dne invaze na Ukrajinu 06.06.2023 – valka.online
blacky Blacky - Tady je blackyho 7.6.2023 05:51  81450
Problem s chlazenim Zaporizske JE neni. Skoro bych rekl, ze ji to pomohlo. Je obklopena vodni plochou, tak se doni neda se 3stran asi dostat. :)
tex Tex wubalubadubdub 7.6.2023 00:19 - Oblíbené kluby (14:57) 81449
Objevují se zprávy, že borcení hráze zaznamenaly drony a letecké záběry už v minulém týdnu (např. z reportáže CNN). Spekuluje se, že mohla hráz prdnout sama, respektive důsledkem povrchového poškození a povodňovou vlnou, hráz to už nevydržela. Rusové údajně drželi vysokou hladinu vody, takže to nejspíš způsobili oni vlastní nečiností / neschopností.

Skoro mi to přijde jako pravděpodobnější varianta, než žeby to úmyslně odpálili, ať už oni sami nebo Ukrajinci.
tex Tex wubalubadubdub 6.6.2023 23:44 - Oblíbené kluby (14:57) 81448
se zase ukáže za 2 měsíce, že Kachovskou přehradu sabotovali Ukrajinci kvůli Krymu a zásobování vodou, co? K tomu se přičte možný problém s chlazením elektrárny v Záporožném a to bude další posílení UA vyjednávací pozice.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 6.6.2023 23:03  81447
A jinak, Rusko se zase předvedlo jako země pokroku a míru, jo?
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 6.6.2023 22:12  81446
diavia"Na Rusalku do Národního" je v ČR zažitější fráze, než "do Prátru na Ruské kolo".
Já ti nevím, ale u nás to teda neříkáme. A ani nevím, jestli jsem to vůbec kdy slyšel.
Vídeňáci (a Rakušáci obecně) jezdili (a zas budou - covid to podrbal) do Brna na operu. Nikoliv do Prahy. Samozřejmě až po roce 1989 ... A do Vídně (nebo Retzu či Lávy) na nákupy se jezdí z Brna (a vůbec z jihu Moravy) taky běžně. Víc jak do Prahy.
A Vídeň samozřejmě je centrum i pro Čechy a Prahu.
A samozřejmě, vídeňskou televizi sledoval každý od té doby, co si koupil televizi a naladil anténu (to potvrdí i taipan).

Do listopadu 1918 sis ani nic jiného než Vídeň nedovedl představit. Drážďany jsou zcela jiný stát bez zásadních pojiv na Čechy (krom Labe a dálnice, že). Linec je "jen" odbočka do Vídně.

P.S.: A co se týče měny, snad se i my € dočkáme ...
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 6.6.2023 19:32  81445
puschpull [81443]:

Batlička udělat svojí dobrodružnou literaturou moje dětsví krásnější.
maca MACA 6.6.2023 17:51  81444
I v rusku je dost prehrad a zrejme nebude dlouho trvat, ze bude taky Rostov pod Donem.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 6.6.2023 17:28  81443
něco normálníhoDobrodruh Otakar Batlička: Zavražděn nacisty injekcí do srdce - Novinky
dobrodruh každým coulem. Moc zajímavý životopis. Mám od něj pár knížek, patřili k mým nejoblíbenějším.
:-)

[ 69987 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt