Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.



Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE



  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 70184 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 25.6.2023 21:36 - Oblíbené kluby (22:46) 81974
diaviaHele, ale své oblíbené zvířátko si v anketě v klubu 3_33_33 si můžeš vybrat jako každé. (By ses taky mohl zapojit i jinde a jinak.)

A pak mne ještě můžeš rozcupovat v Nočních ptácích a zdrbat za výběr písniček a skladeb, které ti, pochopitelně, nejsou po chuti.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 25.6.2023 21:35  81973
Někde jsem četl, že implodovali už v hloubce 1,2-1,5 km v průběhu několikahodinového sestupu, ne až když byli bezprostředně u Titanicu.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 25.6.2023 19:52 - Oblíbené kluby (22:46) 81972
diaviaJá vím, že máš problém s chápáním obsahu napsaného.

Ne, nepřehlédl. Proto jsem taky k tomu dopsal "Tuplem když vše jsou jen dohady". - Pro tvou informaci: v době, kdy jsem to psal to už dohady nebyly.
Ovšem ta myšlenka dlouhého trápení ho fascinovala nejvíc. Přímo láskyplně to rozebíral.
Ale je to pěkný příklad proč se musí brát podobná odborná vyjádření s rezervou.
Mimochodem, já hned první den psal, že Titanik dostal souseda. Dohledej si to tu.

-----------------

Předpokládám, že si usilovně kladeš otázku, kolik ještě bude muset zemřít dětí, školáků, studentů, těhotných žen a učitelů, než se podaří prosadit zrušení práva na sebeobranu?
Jasně. Od dvouletého prcka to byla sebeobrana. To je evidentní.

Pro tvou informaci, protože jsi to asi nečtl pořádně: uvádí se, že všude mají spoustu dětských pojistek atd., zdejší střelci píší ve smyslu, že "každý majitel má zbraň zabezpečenou" ... no, asi to v reálu bude kapánek jinak. Nehledě teda k tomu, že i malé, opravdu malé, dítě evidentně dokáže zmáčknout spoušť a můžeme ještě spekulovat zda-li zbraň byla zajištěna. Ono, dost na tom, že byla nabitá a zjevně se někde povalovala. A ne, nevěřím tomu, že rodina zrovna čelila útoku šíleného vraha (nebo četě wagnerovců) a tak musela být nabitá a odjištěná při ruce.

----------------

Zajimavé, že jinak o diaviovi není slechu, ale jakmile si myslí, "že mi to může nandat", vyletí jak čert z krabičky (nebo jako Putin z Moskvy).
diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 25.6.2023 19:29  81971
Desdichadoad 81872
Je to pěkný příklad toho, že podobná odborná vyjádření se musí brát s rezervou. Tuplem když vše jsou jen dohady.
Podle všeho "to" udělalo prostě "!!PUK!!" a bylo hotovo. Titanic měl souseda. Žádných 10 hodin hrůzy se nekonalo.


Na začátku rozhovoru s odborníkem, stavitelem ponorek Pavlem Grossem, jsi přehlédl tuto informaci od redakce: Rozhovor proběhl ještě před nalezením trosek.

Jinak v rozhovoru je i toto: Je ale taky možné, že tam něco prasklo. Nějaké těsnění. Průchodka. Umřeli by pak do pár vteřin.
---
ad 81870
Podobně, jako v seriálu Letecké katastrofy, by mě zajímala geneze případu, souvztažnosti a řetězec dílčích chyb, který vyvrcholil dějem popsaným titulkem "Dvouletý chlapec zastřelil v USA svou těhotnou matku."
K Tvému podoteku Tolik k bezpečnosti:
Předpokládám, že si usilovně kladeš otázku, kolik ještě bude muset zemřít dětí, školáků, studentů, těhotných žen a učitelů, než se podaří prosadit zrušení práva na sebeobranu?
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 25.6.2023 19:22  81970
Sklátí Prigožina defenestróza? (odemčeno)
maca MACA 25.6.2023 18:26  81969
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-ekologicti-extremiste-na-to-pujdou-jinak-chuzi-ci-behem-pred-auty-40435868

Tak doufam, ze kdyz jim jde o ten pohyb, ze jenalozi a odvezou nekam daleko, aby se prosli a vylzftovali na cerstvym vzduchu. Jestli pro ty Berlinany nnekdo pojede na Harz nebo do Svarcvaldu elektrouatem je vec druha. Doufejme, ze policie budenatolik logisticky zdatna, ze zpet nepojede na prazdno, ale zase z jineho regionu veme cestou zpet zase jine exoty.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 25.6.2023 15:27  81968
Co nového nyní víme o stavu zvaném "RF"?
1. Uvnitř Ruska neexistuje žádná vojenská infrastruktura. Neexistují žádné bojeschopné jednotky.
2. Rosgvardija a FSB jsou neschopné a nepřipravené na skutečné rozsáhlé protesty.
3. Lid absolutně nepodporuje vládu, nevystoupí na její podporu a naopak uvítá jakoukoli alternativní sílu.
4. Vláda je v rozporu se zákonem. Putinova elita si je dobře vědoma slabosti "vertikály" a je připravena kdykoli prchnout na tryskáčích.
5. Putinova elita si je vědoma slabosti "vertikály" a je připravena kdykoli prchnout na tryskáčích. Schopní vyjednavači v zájmu elit nejsou a nebudou.
6. V případě sebemenší krize Putin bleskově zmizí, odmítá převzít odpovědnost a přijmout rozhodnutí...
A hlavně: protože slabost Ruska je pro mnohé zřejmá, pokusy o převzetí moci budou jen narůstat. Chaotizace a anarchizace v Rusku se bude rovněž zvyšovat. Jediným optimálním scénářem, který by zaručil předvídatelnost pro všechny, je jasný tranzit moci v Rusku, konkrétně povinná výměna putinovské elity. To je však možné pouze v případě, že se vojenský potenciál Ruska na okupovaných územích rychle sníží na nulu...
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 25.6.2023 15:26  81967
(1) Uživatel Михайло Подоляк na Twitteru: „What new things do we now know about the state called "RF"? 1. There is no military infrastructure inside Russia. There are no combat-ready units. 2. The Rosgvardiya and the FSB are incapacitated and unprepared for real large-scale protests. 3. The people absolutely does not…“ / Twitter
zidane Zidane Ostatně soudím - že koncesionářská daň musí být zrušena 25.6.2023 15:15 - Oblíbené kluby (22:59) 81966
Minduton [81718]: Z čeho má žít... a co takhle pracovat? Ale chápu, tohle mu říct, byl by to rasííízmus...

minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 25.6.2023 13:17  81965
Topovky Dmitrije Medveděva
maca MACA 25.6.2023 12:44  81964
Spokojena rodinkahttps://www.extra.cz/zpravy-paranoidni-kadyrov-utraci-majlant-za-ochranu-sve-rodiny-boji-se-pomsty-tvrdi-expert-1d2ed

maca MACA 25.6.2023 11:22  81963
Ukazkove by sme jim meli vybombardovat Karlovy Vary.
Nejlepe behem festivalu.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 25.6.2023 11:02  81962
Lipavský: Moje dovolená na Krymu se přibližuje
Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) na svůj twitter v sobotu dopoledne napsal: „Koukám, že moje letní dovolená na Krymu se přibližuje“ a tweet doplnil emotikonem s ukrajinskou vlaječkou.

"Věřím, že Jan drží slovo. Cela je rezervovaná. Čekáme.“ píše mluvčí MZ RF Zacharovová v reakci.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 25.6.2023 10:54  81961
Už se rozjíždí zatýkání, padají první hlavy
Příslušníci ruské zásahové jednotky v sobotu pozdě večer zatkli známého volgogradského politologa a publicistu Michaila Serenka, údajně kvůli spolčení a napomáhání ozbrojené vzpouře Wagnerovy skupiny. Serenko v minulosti působil na voroněžské radnici. „Šest ozbrojenců a vyšetřovatel vtrhli v sobotu pozdě večer do bytu, kde žije Michail Serenko se svou ženou a dcerou. Zabavili veškerá elektronická zařízení kromě osobních mobilních telefonů,“ napsal Kommersant s odvoláním na manželku zadrženého, kterému prý nebylo umožněno spojit se s advokátem. Kde se muž nyní nachází, neví.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 25.6.2023 10:47  81959
Car je nahý. Srandapuč udělal z Putina šaška
Vojenské povstání ve vlastní zemi. Horší obrat mohlo původně plánované blitzkrieg obsazení Ukrajiny vzít jen těžko. Bude to mít vážné následky. Jde o odložený další státní převrat s úplným přeformátováním systému, který se rovná tomu, jenž se odehrál v letech 1920-1921 a nakonec vedl k válce. Měli bychom očekávat jak personální rozhodnutí, tak zvýšení míry represe. Putin teď vypadá jako hlupák a nic s tím neudělá. Těchto 24 hodin bylo pro Putina a pověst režimu vražedných a v podvědomí veřejnosti utkví navždy. Hlavním výsledkem je, že všichni teď vědí, že car je nahý a směšný. Prigožin – sám klaun – dokázal udělat z celého Putinova režimu šašky. Strachu bude méně a přijde hodina, kdy se najdou tací, kteří si to budou chtít zopakovat. Tentokrát dotažené do konce.

[ 70184 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt