Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DrD+ - Theurg [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Téměř finální errata Theurg edice A (po textové stránce zřejmě úplná)


Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
racknee 6.6.2006 14:18  835
xKivTo neni spatne receno, ovsem ve svetech kde je magie opravdova (pokud to nejsou vsechny vcetne naseho, huuu huuu! ;] ) to asi neplati na 100%. Empericky muzes vypozorovat to, ze magie skutecne funguje, tim se nepresouva do vedy, ale je porad magii. A nebo je spis v obou zaroven. Tvou radu bych pote upravil na
veda:technologie:nabozenstvi:neznamo
a magii bych povazoval za normalni vedeckou (technologickou) disciplinu. Hm, at zije offtopic :)
xkiv 6.6.2006 14:13  834
Racknee0) skritek bude muset prekonat mensi silu, ale sam bude taky mensi silu mit, takze lehci by to pro nej byt nemelo.
Celkova sila tvora by teoreticky mela rust priblizne s prurezem jeho svalu, tj. v reci DrD+ s 2xVelikost, stejne jako jeho prumet na Barieru.
1) pokud je bariera dost velka, tak uz na jeji velikosti nezalezi
2) projektily maji jednu zvlastni vlastnost - uz na ne nepusobi zadna hnaci sila, tudiz se musi pocitat jeste jinak.
3) tlak pusobi po celou dobu, co se tvor/predmet a bariera pronikaji;
v pripade, ze t/p ma vlastni hnaci silu, tak ho to proste stoji nejakou energii (unavu), ale vysledek zavisi jen na rozdilu Sil vs. Sil;
v opacnem pripade (sipy, ...) zalezi jeste na rychlosti a tretim rozmeru a vysledek je ztracena energie a bude to cele pekne slozite, protoze presne reseni bude nejaka diferencialni rovnice zavisiejici na presnem tvaru predmetu ...
... ale prida se k tomu jeste dalsi efekt, a to sice ze ta ztracena energie se odecita od *kineticke* energie p/t, a ta je pri stejne rychlosti pro mensi (lehci) predmety mensi (s 3xVelikost), takze mi odhadem vychazi, ze mensi projektily budou zastavene snadneji (coz odpovida tomu, ze maji mensi zaklad zraneni).

Nekde mezi by mely byt situace, kdy t/p ma nejakou hnaci silu, ale nestiha ji regulovat (pohybuje se prilis rychle) - treba utok zbrani.
xkiv 6.6.2006 14:00  833
WolfiNo, ne uplne - reakci je vlastne nejspis navrat energie do sfer, takze jako "akce bez reakce" to vypada jenom v ramci "naseho sveta" (a proto se tomu rika kouzlo).

BTW, pekna ilustrace rozdilu veda : technologie :: nabozenstvi : magie

veda a technologie maji tu vlastnost, ze vyzaduji empirickou testovatelnost (ze tvrzeni se daji vyvratit pozorovanim).
veda a nabozenstvi maji spolecnou jinou vlastnost, ze operuji na vyrocich (ktere jsou budto za vsech okolnosti pravda, nebo za vsech okolnosti nepravda, ale nic mezi tim).
Takze magie je vsechno co funguje, ale jeste to nebylo ani vedecky dokazano, ani prokazano nekonecnym opakovanim bez neuspechu, ani podporene nabozenskym dogmatem.
Z toho taky plyne, ze fungujici veci se postupne presouvaji z oblasti magie do ostatnich, smerem doleva (ne vzdy o 1).
gran 6.6.2006 13:52  832
RackneeHmm, vidíš, takhle jsem nad tím neuvažoval .)
racknee 6.6.2006 13:51  831
Pokud by zalezelo na plose pusobeni, bude mit skritek vyrazne lehci dostat se krz barieru nez takovy kroll?! Prostrelit barieru sipem bude smesne snadne oproti napriklad prorazeni stitem? To by davalo bariere uplne novy smer co se tyce chovani, mechanizmu i pouziti.
Pokud na barieru s plochou 1000cm ctverecnich bude pusobit sip, jehoz tloustka da vyslednou plochu pusobeni 1cm ctverecni, bude mu stacit tisicinasobne mensi sila (tlak) na to aby prosel skrz?

Mysim ze to by barieru postavilo mezi prakticky temer nepouzitelne formule.. na druhou stranu, nataaahnuta bariera, ktera pusobi vsude stejnou silou, take moc smyslu nedava. Ovsem pouzitelne reseni me v tuhle chvili nenapada.
gran 6.6.2006 13:50  830
xKiv [828]: Též děkuji za vysvětlení =)) Ovšem jak bys tedy navrhoval počítání 'efektivní síly bariéry závisící na velikosti tlačeného předmětu/tvora'? =))

Wolfi [829]: Inu, pokud zkrouhneme pohled jen na náš fyzický svět, tak ano ;) Ale 'všichni' vědí, že sféry s tím mají také co do činění, že ;)
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 6.6.2006 13:35  829
xKiv [828]: Děkuji za vysvětlení :)

Btw, akce bez reakce? Perpetuum mobile? :)
xkiv 6.6.2006 13:33  828
Davec: ne, nic jsem nezpracovaval, s tim trvanim mas asi pravdu.

Bariera
barveni - predevsim bych nechal nepruhlednost/neprusvitnost nastavovat jako dalsi extra parametr - carodej ma taky kouzla na snizeni osvetleni, ale cim vetsi chce udelat tmu, tim vetsi musi prekonat narocnost.
Takze beze zmeny narocnosti si theurg muze zvolit R,G,B jenom tak, ze zustane konstantni |R,G,B| (svetlost).

Sila/tlak/roztazena bariera:
Kdyz budu pocitat, ze bariera pusobi vsude konstantnim *tlakem* (ne silou, to by byla naprosta blbost), tak bude na pusobeni plnou silou zapotrebi, aby se o cil (postavu, predmet) oprela plnou plochou,
tj. kdyz udelam obdelnik mikron x kilometr a nastavim ho jako spagat pred armadu, tak bude na kazdeho jednotlivce pusobit zanedbatelnou silou.

Spicka se treba taky da udelat, ale cim bude ostrejsi, tim mensi silou bude pusobit (narozdil treba od kopi, kde se neodvozuje Sila := Konstantni_tlak + Plocha, ale Tlak := Konstantni_sila - Plocha).

Ostri nebude rezat, spicka nebude bodat, spagat nebude prerazet (pokud jim nedate *astronomickou* silu).

A pokud to tak ma fungovat, tak bariera nemuze mit "material" - nevytvari zadnou hmotu, zadnou existujici hmotu nezpevnuje; proste na vsechno ve svem poli pusobeni "tlaci" (akce bez reakce - neni do ceho tlacit zpatky).

A z toho taky vyplyva, ze efektivni sila bariery by mela zaviset na velikosti (v prumetu na barieru) tlaceneho predmetu/tvora.
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 6.6.2006 13:32  827
Holy Wood :)
b_art 6.6.2006 12:31  826
hm... promítací plátno??:-)
davec 6.6.2006 12:28  825
WolfiPrávě o to mi šlo, využít takřka ideálně ostrou hranu bariéry, ale bariéra podle všeho využitelnou hranu nemá, ať ji poskládáš jak chceš. Proto z ní neuděláš ostří.
racknee 6.6.2006 12:19  824
A ohledne pruhlednosti po modifikovani barvou: ja myslim ze si muze theurg vybrat zda chce obarvovat jen z jedne strany, z obou, jestli chce jen misto pruhledne sede udelat pruhlednou cervenou, nebo jestli chce proste barieru normalne nabarvit. Potom nezalezi na barve, uvnitr bude tma at uz je nater jakykoli-barva nema vliv na propustnost/nepropustnost svetla (pokud natrete sklo zvenci na bilo nebo na cerno, stejne za nim bude tma).
Pokud by ji chtel udelat rekneme strakatou, asi by to slo za pouziti vice modifikaci, pro kazdou barvu jednu. Uz jenom s timhle se da vyhrat jako se vsemi schopnostmi ostatnich postav dohromady, hm, miluju theurgy ;-D
racknee 6.6.2006 12:11  823
Ja sem premyslel o "materialu" bariery asi tomto zpusobem: Cim je pevnejsi, tim je pevnejsi i material. Tzn sila +3 (zaklad) je jen slaba energie, jen takove proudeni neceho temer nehmotneho a trochu deformovane videni, bude takova jakoby rozostrena. Sil+10, to uz neda kazdej, to bude uz vic videt a matroš bude pevnejsi, jako..jako.. treba takova ta klasicka podlozka pod mys, blbej priklad, no. Kdyz se o ni nekdo opre silou +8, bude drzet, kdyz sil+11 tak najednou jakoby propadne, prekroci "brakepoint". Sil+20 uz bude videt solidne, bude zretelna a na omak bude pevna, uz by se o ni nekdo hodne prastil, kdyby do ni nabehl. Asi jako kdyby nabeh do drevenych dveri. No a od taovych +40 bude pevna jako zelezo, prorazit ji dokaze jen maloco, da se na ni normalne zatukat prstem, je uplne zretelna.. Takze bych rekl, ze od sil+20 muze mit i docela ostre hrany a docela propracovany tvar. Obecne se mi zda bariera jako nesmirne tvoriva, na rozdil od ostatnich formuli.. Napada me, pokud bariera pusobi stejnou silou nezavysle na plose, co takhle velmi, velmi tenka trubka ktera je neskutecne dlouha? Staci mala sila, aby o ni nekdo zakop, vzdyt prerazite se i o tenky provazek provleceny napric dvermi... armada bezi, a prvni rada upadne prez temer neviditelnou tenounkou linku, dalsi rady padaji prez tu prvni... :D

Pokud by nemela ostre hrany, nevadi-udelam kuzel a ikdyz bude jeho spicka trochu zakulacena, neco velkeho to propichnout muze celkem solidne, ne?

Hm, ten napad s udusenim pomoci filtru.. zajimave! :)
wolfi Wolfi Z oddělení 7F - s bílým náramkem... 6.6.2006 11:16  822
Jak je bariéra silná? :) Dovedu si představit, že by šla použít třeba jako Smrťova kosa (když ne cirkulárka :)
peca_007 6.6.2006 10:57  821
Davec [820]: Asi tak nejak. Rekneme, neco jako silove pole z ruznych sci-fi.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt