Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Svět pro DrD+ [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny) - V LIKVIDACI) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv

Vítejte,

Jsem rád, že jste sem zavítali, a těšim se, že přispějete do diskuse svým názorem.

V této místnosti se snažíme vytvořit nový fantasy svět, určený pro hraní RPG her. Vycházíme z pravidel DrD+, ale myslím, že konverze do jiných systémů by neměla být problematická, protože se snažíme vytvářet svět nezávisle na pravidlech.

Chci, aby se už při vytváření tohoto světa na něm podíleli hráči, vyjadřovali svoje návrhy, kritiku, přinášeli nové nápady, diskutovalo se o něm, protože ten svět je určen především pro ně. Zajímá mě váš názor. Také si myslím, že pokud má někdo dobrý nápad, je škoda nechat si ho pro sebe. Pokud máte chuť se zapojit, třeba jen minimálně, jste vítáni!

Po dlouhé diskuzi (opravdu moc dlouhé :-) se nakonec nic nedohodlo. Vznikl tu však jeden nápad, který to nejspíš změnil. A to svrhnout demokracii a nastolit diktaturu proletariátu... eh, teda chtěl jsem říct nastolit možnost diktátu, v případě, že se projekt na něčem zasekne. Každý, kdo bude mít zájem připojit se, nechť napíše někomu ze členů projektu nebo navštíví náš web a fórum.


Aktivní web s výsledky naší práce:ORB

Veřejné Fórum, teďka už taky dost mrtvé: Sekce na RPGfóru
Členové týmu: Boubaque, Resurrection, Caedmon, Valsidal, JackeLee, CaDaC, Gran, Nandiel, Beethoven, B_art
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: lwdrift
[ 382 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
jackelee 26.9.2006 22:15  882
RomiK [880]: Koukám, že pohled po půlroce snažení tady máme asi stejný, přesto si myslím, že když se všichni dohodnou na základních principech a ti co prohrajou svoji "názorovou" bitvu se s rozsudkem smíří tak potom už nic nebude bránit tomu aby každej dělal na tom čemu rozumí/ho zajímá.
vitus 24.9.2006 21:19  881
Bart & ResurrectionJá jsem taky před nějakou dobou odsud vycouval (v podstatě v reakci na některé Noldovi narážky a akce, takže mne trochu naštval, že pak vypadnul), přidal jsem se k RomiKovi (respektive jsme se dohodli sloučit naše práce a přidal se k nám ještě Raistlin jako kibic). Něco z mých předcházejících pátnácti let práce snad zažijete oba na mých session (to je zajímavé, že se mi v družince sešlo docela hodně lidí s velmi podobným názorem na světotvorbu a snad bez vyjímky jsou to všechno PJ/DM/GM tedy Vypravěči, což přede mne staví nelehký úkol ;o)) Škoda, že to sem k nám má RomiK tak trochu z ruky z té Plzně. Jinak na jeho stránky doporučuji juknout i tak - myslím si, že má momentálně nejživěší DrD+ stránky na netu. Uff - tolik OT, omlouvám se...
romik 24.9.2006 20:23  880
O funkčnosti odkazu je zbytečné vést diskuze, jakmile se nadjou nějací moderátoři, zmizí i odkaz. Proč? Protože já už se zabývám tvorbou jiiného světa jinde - zde se nic nedělo a nakonec nebylo schopné se ani dohodnout, proto tvořím jinde.

Je mi to líto, tenhle projekt jsem viděl nadějně a doufal jsm v úspěch, ale ihned po začátku jsem zjistil, že takhle to nepůjde...
b_art 24.9.2006 19:39  879
resurrection - pokuď vim, tak "(odkaz)" nkdy nefungoval, a že už tam ňákou dobu visí:), ale k tvojí "trosce" do mlýna:

jo v zásadě s tebou souhlasim, na druhou stranu v reálnejch a našemu podobnejch světech hrál velmi pravděpodobně každej, takovejhlech světů je spousta a neni zas až tak těžký je vytvořit. Já osobně bych zase rád projednou zahrál v něčem zajímavym a originálním - ať už hra za polárním kruhem nebo v pohádkový realitě, kde je možný kdeco.

Kromě toho hra na Zeměploše neni zas až tak náročná, dokuď se někdo nepude podívat, co je "zespoda". Jinými slovy - dokuď se nesnažíš zkoumat svět, ale prostě jenom hraješ, tak ti některý odlišnosti moc nevaděj (ať už jde o druhovou skladbu, počet měsíců nebo barvu oblohy).
samozřejmě, že svět postavenej na "netradičních" principech fungování, bude nutně vyžadovat určitym způsobem specifickou hru, bude na hráče klást určitý nároky a určenej bude spíš pokročilejm hráčům, ale na druhou stranu zkušenost s něčim takovymhle může bejt obohacující, zajímavá a nikdo netvrdí, že v tom musim hrát celej život a s ničim to nestřídat.
resurrection 22.9.2006 19:59  878
to "zde (odkaz)" v zahlavi nefunguje, respektive ten odkaz zam neni... (zamer?)

A moje troska do mlyna k tematu:

Svet by mel byt uveritelny, jednoduchy, hratelny, zajimavy.

Uveritelnosti se dosahne dobrym propracovanim a skloubenim vsech prvku a zejmena dobrym vysvetlenim jevu lisicich se od naseho sveta.

Jednoduchost je asi nejzasadnejsi faktor a z meho pohledu nejvetsi kamen urazu. Je bezpodminecne nutne vyvarovat se extremu typu Planescape nebo Zemepolocha. Oba dva naprosto zkartujou vsechno az na zajimavost a jen s tou se opravdu hrat neda. Takze tedy: vypujcit si fyzikalni model fungovani sveta z naseho sveta (= slunecni soustava, planeta, mesic, hvezdy atp.). Zde plati vice nez kde jinde, ze mene je nekdy vice. Cim mene bude odlisnosti v zakladnim vnimani sveta, tim snadneji v nem bude mozno hrat a ridit ho.
Dalsi dil jednoduchosti spociva v prostredi. To by se minimalne dokud se hraci ve svete nezorientuji melo velmi podobat evropskemu stredoveku, ktery je vetsine fantasy RPG hracu pomerne znam.
A posledni cast tohoto, ktera souvisis s fyzikalnim fungovanim. System vnimani casu a jinych beznych veci. Rozhodne neni nad klasicky den za 24 hodin, tyden za 7 dni, mesic za 30 a rok za 12 mesicu... Dokonce by meli zustat i nazvy mesicu, protoze navodit podzimni atmosferu lze snaz kdyz se rekne "listopad" nez kdyz to bude treba "aerothen"... Zmeny v nazvech a treba i vnimani casu bych si nechal prave az pro pokrocilejsi znalce a do jinych spolecnosti nez lidskych (vychozich).

Hratelnost uzce souvisi s jednoduchosti a tim co jsem psal vyse. Proste vedet ze je vse vice mene jako u nas na Zemi je mnohem snazsi hrat, nez kdyz budou hraci stale myslet na trojnasobnou gravitaci, 24 mesicu na nebi a 5 slunci (s patricnymi jmeny) a do toho se budou nachazet v zemi Tarararr, ktera plachti nad vrcholky velehor vysokych 500 metru (kdyz metr ma 23 nasich metru) atp. Je snad jasny co chci rict :)

Zajimavost. Ach ano, tady prichazi fantazie. Podle meho nazoru je mnohem zajimavejsi, kdyz nekdo vytvori srdceryvne prostredi zebracke ctvrti, kde lide ziji, rodi se a umiraji v nuznych podminkach, a ktere bude propracovane a verohodne, nez neuveritelne veleobri lesy plne podivnych priser vsemoznych tvaru a draku krizujicich oblohu, rytiru v nabliskanych zbrojich atp. Vzpomente si na svoje oblibene fantasy prostredi a reknete si, co vlastne je na tom tak zajimave: to neuveritelne nebo prave to az desive skutecne?

Tot muj nazor na tvorbu rpg fantasy sveta.
romik 18.9.2006 20:55  877
moderator wantedKdo se hlásí na post moderátora místo nolda?
b_art 18.9.2006 18:34  876
OTale:
napad mě takovej nápad - konstrukce světa na naprosto nereálnejch základech (od ekonomickejch po fysikální zákony) a to ve stylu klasickejch pohádek - jedna princezna vedle druhý, draci, ježibaby, Jeníčci a Mařenky, perníkový chaloupky, mluvící zvířata, hrnce zlata, ...
jenom by to nemuselo nutně vždycky dopadnout dobře.
inspirující je v těhle směrech taky např. středověká literatura (geniální Malloryho "Artušova smrt", nebo o něco novější - barokní - "Poutníkova cesta", od autora, jehož jméno mi právě vypadlo...) a svym způsobem i Bible.
b_art 18.9.2006 18:29  875
noldo - pochopení je na mé straně.. ééé... ahoj.
noldo 15.9.2006 16:45  874
děkuji za pochopení, a fakt se ještě jednou omlouvám.
romik 15.9.2006 07:59  873
To klidně mohu zkusit udělat - zbavím tě moderátorstí a udělám moderátorem někoho jiného.
noldo 14.9.2006 15:21  872
fakt na to nemam čas, ani to sledovat, takže si s tímto projektem dělejte co chcete a přeju hodně štěstí. Jen nevim jak se mění správcování roomu, abych to někomu předal.
aranka 8.9.2006 20:49  871
vitus, noldoneměla jsem na mysli ani tak opisování základních principů a příběhů, jako spíš přístup k některejm detailům... podobný je to třeba i u indiánů, oceánskejch nebo africkejch národů atd. - všechno tě může něčim inspirovat (přístup k osobní svobodě, postavení ženy ve společnosti, vnímání magie, vnímání psychotropních látek, náboženství, kult slunce, vnímání přírody, vnímání zvířat, výstavba příběhů, představa o tom, co je a neni možný, žebříček hodnot, společenská hierarchie, archetyp hrdiny, podoba božstev, ideál krásy, ideál mužnosti, přístup ke smrti, ritualizace boje, cyklizace času, vnímání cizinců, generalizace, vzdělávání, každodennost, zvyky a tradice, používaný zbraně a vybavení, zemědělství a ekonomika, obchod, ... a spousta dalších drobností...)
noldo 8.9.2006 15:38  870
VitusNo, mě trochu u mongolů chybí přehled o chronologii, ale u Mongolů je snad jakýsi upravený Buddhismus, a takový to se 4ma směrama, takový ty koberce, jako maj v nepálu, a hodně tim prorůstá dřívější místní uctívání démonů. Mongolové pocházej odněkud od ústí Amuru a určitě budou vycházet z čínské kultury a filosofie, o které tedy alespoň já nevim ani Ň, a asi i běžný hráč.
vitus 8.9.2006 10:17  869
NoldoBudeš se možná divit, ale celý starý kontinent si v oblasti mýtů, bájí a legend předává a přeutváří v podstatě stejný základní set příběhů - hodně mne to překvapilo u těch sibiřských národů, ale ještě více pak u některých motivů v čínské a indické literatuře. V učebnici Mytologie (Valdefel ? - mám jen rozdrbané vydání ze 60. let) a návazně i v pracích G. Dumezila a samozřejmě M. Elliadeho se dočteš, že v podstatě každá ze super-skupin národů (jako jsou indoevropané jako celek, ugrofinové, mongolové, mandžuové atd.) ve Starém světě sice vyprodukovala "svoje" příběhy, ale díky letitým stykům a ovlivñování (například typické české pohádky jsou často ještě závleky příběhů z orientu či z indie a to ať již v době moderních oběvů, tak ještě v době keltské a předkeltské) se hranice a motivy setřely. Osobně se domnívám, že je to v podstatě tím, že i náš svět řeší několik základních konfliktů (dobro-zlo, chaos-řád, světlo-tma, život-smrt atd.), kolem kterých se vše odvíjí.

Takže shrnuto a sečteno, i když tady padlo, že svět, jenž tvoříte nemusí mít základní "lajtmotif", respektive hlavní konflikt, ale bez něho se vyváženost v mytologických příbězích bude udržovat hodně těžko /obzvláště ve smyslu problémů mytologicky "chudší" oblasti/etnika/skupiny pro mytologicky "bohatší"/.
valsidal 7.9.2006 16:45  868
MongolovéNo možná to bdue zajímavé.. já si pod pojmem mongolská mytologie představím dvacet druhů koní s jiným druhem sedla na rozlišení :o))))

[ 382 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt