666 [91145]:
Připomínáme, že novinářské infografiky o tom, že planeta funguje jako skleník, jehož podstatou je, že sklo propouští krátkovlnné záření dovnitř, ale nedovoluje dlouhovlnnému záření ven, jsou úplně zcestné. Dále upozorňujeme ... (mluví už o něčem jiném)
Konstatování, že je něco zcestného, bez argumentace, vysvěltení proč...
Matematické modely se tedy mohou mýlit a poměrně často se také mýlí. Zejména když se modeluje komplexní systém s mnoha zpětnými vazbami, jehož mechanismům úplně dobře nerozumíme.
Zrovna tak se dá napsat, že matematické modely mohou pomáhat a také pomáhají.
Limity matematických modelů a jejich příčiny jsou známy, neznamená to obecnou kničemnost matematických modelů (jak se snaží podsouvat).
teplotní rekordy skoro poloviny států USA byly změřeny v letech 1930–1940 ...
Nevidím (když připustím, že bych tomu věřil) tam žádný argument, který by mi bránil toti neshodit ze stolu a označit tyto lokální údaje podobně jako ty za "poměrně nepodstatný detail"
Ledovce například ubývají všude na světě.
Desertifikace postupuje všude na světě.
Součástí „vědeckého konsensu“ je i katechismus, že lidská činnost neovlivňuje množství vodní páry v atmosféře.
Zajímavé, o tom jsem nikdy neslyšel.
Čína vyprodukuje podobné množství za týden a nehodlá s tím nic dělat.
Čína vedle toho, že produkuje CO2 také masivně investuje do ekozdrojů a elektromobilty. Že s tím NIC nedělá je lež. V Číně také přecházejí na elektromobily a je nikdo za výrobu elektroaut nekritizuje. Proč jako Evropani přechodem k elektromobilům jsou idioti a Číňané nikoliv?
V přechodu na zelené zdroje vedle ekologie je druhý faktor, což v článku zamlčují, a to, snížení přesunu našich peněz za ropu a plyn na vyzbrojování islamistických a ruských hrdlořezů.
Hřích - produkce CO2 pobavila. Hezké přirovnání.
Tohle je třeba dobré:
I pokud přijmeme, že nějaká klimatická krize je, bylo by mnoho chytřejších nápadů, co dělat: Obnovit přirozené lesy, vrátit vodu do krajiny (mimo jiné třeba zrušením za komunismu propagovaných meliorací), využívat jadernou energii, převést kamionovou dopravu na železnici, přestat pěstovat řepku na bionaftu,
zde je to však zbytečně kritické a podceňující vynalézavost lidského ducha
zničení evropského (nejen) automobilového průmyslu je nevratný krok, který povede k hlubokému propadu životní úrovně, pravděpodobně k sociálním nepokojům a možná i k rozpadu některých evropských států |