Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub DrD+ - Theurg [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Téměř finální errata Theurg edice A (po textové stránce zřejmě úplná)


Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
davec 14.6.2006 08:19  948
Bobesh (935)Dle jednoho z příspěvků je to omezení na vstup do sféry v PPJ. Taky jsem to neviděl, za což se stejně jako Racknee fackuji. Prostě vlezeš nejvýše do sféry, pořadového čísla stejného jako tvá úroveň.
davec 14.6.2006 07:46  947
Bariéra vs. kouzlaApex: Je sice pravda, že tímto způsobem by mohl theurg znepříjemnit život daleko mocnějšímu čaroději, ale právě jen ZNEPŘÍJEMNIT. Pro toho čaroděje není nic jednoduššího, než posílat kouzla, která se v době průchodu bariérou fyzicky neprojevují. A nezapomínej, že předmět pronikající bariérou si háže síla +2k6, za bariéru nehážeš. Tudíž když průraz dáme jako sílu +6, tak nejnižší bariéra, která má šanci zachytit toto kouzlo, má sílu +8 (nebo +9? - nemám sebou pravidla, tak nevím jestli musí přehodit, nebo stačí vyrovnat), ale spíš na těch kostkách hodíš víc (s hodem 2- jsem teď nepočítal). Takže pokud si theurg chce být relativně jistý, že od čaroděje nic takového neprojde, chce to bariéru tak +20. S patřičnámi modifikátory a trváním to bude mít slušnou obtížnost, takže theurg na nízké úrovni to takhle nesešle. Podotýkám, že kouzla jako výboj mají stejné vlastnosti po celé své dráze a tak průraz je roven jejich síle.

Je to stejně otázka do diskuze. Můžeme vytvořit systém s průrazem podle sféry, nebo něco podobného. Pro nezraňující kouzla bych ale nechal tu sílu průrazu nízkou a konstantní.

peca: Nevím, jestli má význam se v rámci pravidel zabývat obecnými fyzikálními jevy pro tento případ. Asi by stačilo říct, že pokud kouzlo překážku prorazí, letí v nestenčené síle dál, pokud neprorazí, proběhne na stěně překážky. Kdyby ses tím chtěl zabývat, tak už bys potom musel počítat i s vychýlením jakéhokoliv projektilu z dráhy i při štrejchnutí o překážku, počítáním vlivu nadmořské výšky na exploze (obecně hustoty prostředí) atd. Myslím, že takhle to nemá cenu.
migel 13.6.2006 15:16  946
Peca_007 (936)Ale to víš že může. Ono stačí dát jenom modifikátor uvolnění na oheň, ten vytvarovat do daného kruhu, a potom mu přiřadit modifikátor exploze.
Efekt tančícího špalku je asi ten když do dostatečně pevné a malé místnosti hodíš granát. Tlaková vlna letí všemi směry, narazí na zeď a jelikož ji nemůže prorazit, vrací se zpět, čímž daný granát, či jakákoliv výbušnina získává na účinosti.
peca_007 13.6.2006 14:09  945
domingo [944]: No, to by potom pomohlo kombo silna bariera + ohen s explozi vne bariery.

Apexx [943]: Tezko rici. Pausalni bonus neni moc systemovy, ale vyjadroval by nejakou miru moznosti prorazit prekazku. Pak je zase potreba resit, jak bude takove teleso oslabeno. Dostavame se do problemu obecneho reseni "fyzikalnich" jevu. Tohle si vyzaduje dukladne promysleni.
domingo 13.6.2006 11:19  944
peca_007 [936]: Explozia s dutinou ma vyznam ked chces nechat "vybuchnut svoje okolie" ... samozrejme, ked to ucinkuje aj dovnutra, je to (mozno) rovne samovrazde ...
ale ak by ten vybuch len zacal ucinkovat povedzme 1m od epicentra, theurg by mohol byt v bezpeci ...
apexx 13.6.2006 09:53  943
To DravesTohle reseni je IMHO naprosto nevhodne a kratkozrake. Nevim proc by carodejova OK z treba 15 sfery nemela projit barierou nejakeho zabare theurga treba z 5 sfery. Nejake imaginarni cislo +6 to nevyresi. Jak jsem psal jedina moznost je Lamani kouzel a to me ale zase pripadne jako sina vlastnost bariery.
davec 13.6.2006 09:37  942
pecaNechtěl jsem, aby to došlo až do této fáze (jako u optiky), proto navrhuji jen jedno číslo: +6. Je tak nízké především proto, že u kouzel zraňujících nějakým finálním efektem, by ten průraz neměl být silnější, než onen finální efekt a nezraňující kouzla by neměla být v tomto smyslu silnější než zraňující. V případě, že onen finální efekt je slabší, než +6, mohlo by platit, že průraz toho kouzla je o dvě nižší, než síla finálního efektu.
peca_007 13.6.2006 08:52  941
Apexx [939]: Tohle jsem resil s ANTem. Nektera kouzla maji hmotny projev (OK napriklad). Proste lze ocekavat, ze OK porazi zidli, ktera ji stoji v ceste.

Davec [940]: Na jednu stranu by u carodejovych kouzel stacilo stanovit Silu uvolnenou pri dopadu. Tedy nejakou kinetickou energii (tj hmotnost * rychlost2) — "Pruraznost". Problem nastane u formuli modifikovanych pohybem, kde Pruraznost roste se ctvercem rychlosti. A to pomijim velikost, ktera ma zasadni vliv na to, kolik energie se preda prekazce pri pruletu (kamen vs kulka proletajici sklem).
davec 13.6.2006 08:21  940
Bariéra vs. kouzlaApexx: On je problém přesně v tom, co píše peca. Pokud se ty osobně můžeš Bariérou zaštítit, tak má Bariéra v každém případě vliv na pronikající kouzlo.

Jak správně poznamenal peca, to co řeším je, jakou silou to kouzlo proráží jakoukoliv bariéru, pokud ta Bariéra není v místě konečného působení kouzla (to působí jako zbroj), ale na dráze toho kouzla (to působí jako překážka). To stejné totiž platí i pro bariéry netvořené formulí Bariéra, takže to není jen omezený theurgův problém. Když vezmu papírové stěny klasických japonských domů, tak ty asi nejsou zrovna silnou překážkou, předpokládám, že snad jakékoliv hmotné kouzlo je prorazí, solidní kamennou zeď jen některá.

Nejsnadnější řešení by bylo určit pro všechna pohyblivá, fyzicky se projevující, kouzla sílu v okamžiku letu, na hmotnost bych se vykašlal, neb ta je nejspíš zanedbatelná a pokud není, tak ta kouzla mají přímo zbraňovou charakteristiku (třeba kouzelnická kouzla na metání kamení). Pro ostaní kouzla spadající do této kategorie,bych prostě určil jednotnou sílu, v okamžiku letu, třeba +6, kterou se pokoušejí prorazit překážky na cestě. Pokud je tou překážkou živá bytost, háže si na úhyb, jinak je touto silou zraněna (počítá se ochrana). Pokud je kouzlo déletrvající (víc než jedno kolo), mělo by mít snahu se dál pohybovat směrem k cíli, postupoval bych jako u Úderu na více kol, přičemž je jeho dráha zkrácena, podle toho na kolik kol bylo zadrženo. V každém případě kouzlo provede finální efekt (máli nějaký), třeba explozi, na místě, kde mu skončí trvání. U jednokolových kouzel by to měla být překážka, kterou neprorazila. V některých případech to má smysl počítat, v některých je to zbytečné.

Na kouzla bez fyzického projevu v okamžiku průniku překážkou, nemá tato samozřejmě žádný vliv.
apexx 13.6.2006 06:26  939
O kdo tvrdi (popr kde je popsano) jakou formu ma ohnivá koule, nebo výboj? Ja si ji teda predstavuji jako magickou = projev magie v realnem svete. Tzn bariera na ni nebude mit zadny vliv = je tež jen projevem. Jedina moznost IMHO je pouzit pro tento priklad jednu carodejovu schopnost (mechanismus) Lá.... ko..... To bysme ale dali theurgovi docela silnou zbran.
peca_007 12.6.2006 19:38  938
Marcus [937]: Ono je to asi jeste jinak. Bariera, tak jak je v pravidlech, predpoklada, ze je pouzita jako osobni ochrana. Tedy ohniva koule (dale jen OK) prileta, narazi na barieru a vybuchuje (nebo ne a jenom poskozuje). Kazdopadne ta OK nemuze proletnout barierou, jinak by se neuplatnila jeji ochrana. Z toho logicky vyplyva, ze jestlize uzavrete carodeje do bariery, on sesle kouli, tak ta se o tu barieru zarazi, ci se dokonce mozna i odrazi kousek zpet.

Sofistikovanejsi system by si vyzadal neco jako stanoveni hmotnosti kouzla, pro ucely porovnani jeho kineticke energie se silou ruznych prekazek. Bohuzel, by to asi nebylo moc herne zajimave.
marcus 12.6.2006 19:31  937
Davec [931]: Já bych tvůj příklad řešil následovně: Čaroděj na mě hodí ohnivou kouli o síle zranění +8 . Je uzavřen v bariéře o síle řekněme +5, já mám na sobě zbroj s ochranou 2. 8 -5 (ochrana bariéry, pokud se nemýlím, tak je to ve verzi B jinak, než síla=ochrana, ale já verzi B nemám) -2(zbroj)= zranění 1. Zkrátka, bariéra by kouzlo oslabila, ale propustila. Tak bych to viděl v řeči čísel, efekt DUPJ.
peca_007 12.6.2006 15:35  936
Migel [934]: No, ja nevim cemu rikas "efekt tanciciho spalku", ale zni to, jako ze se spalek umisteni uvnitr exploze roztoci. Prijde mi trochu divne delat v explozi dutinu, nebot ta zcela urcite exploduje dovnitr i ven (vsemi smery). Navic si nejsem vedom, ze by theurg mohl takovouto dutou explozi vytvorit (ne ze bych to chtel zakazat, ale nevidim duvod).

Davec [933]: Nehmota kouzla jsou takova, jejich projev (efekt) v okamziku pruchodu barierou neni hmotny. Treba, jestlize ohniva koule leti jako ohniva koule, pak do te bariery narazi. Ted jde o to, jakou silou, coz asi resis. pokud to bude nejake letici svetelko, tak neskodne proleti barierou.
bobesh 12.6.2006 14:45  935
Kam se dá vléztZdravím s trapnou otázkou: Theurg je omezen, co se týče vstupu do sféry, svou úrovní? Tedy, je-li třeba na třetí, zvládne vejít do maximálně třetí sféry? Z některých příspěvků na této diskuzi jsem pochopil, že ano. Ale v pravidlech jsme to nenašli, ani když jsme hledali...
migel 12.6.2006 13:08  934
ExplozeCo se stane s kýmkoliv po výbuchu umístěného do epicentra vytvarovaného ohně tak, aby daný tvar tvořil kružnici. Jde mi o jedinou věc Když sešlu oheñ modifikovaný explozí a někoho s tím trefím, tak daná síla jde z jednoho směru, a oběkt má kam odletět. Ale když kohokoli/cokoli umístím do dané ktužnice, tak exploze na tento objekt působí v daném místě ze všech stran. Podle mě je to něco podobného jako efekt tančícího špalku.

[ 2732 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt