Bariéra vs. kouzlaApexx: On je problém přesně v tom, co píše peca. Pokud se ty osobně můžeš Bariérou zaštítit, tak má Bariéra v každém případě vliv na pronikající kouzlo.
Jak správně poznamenal peca, to co řeším je, jakou silou to kouzlo proráží jakoukoliv bariéru, pokud ta Bariéra není v místě konečného působení kouzla (to působí jako zbroj), ale na dráze toho kouzla (to působí jako překážka). To stejné totiž platí i pro bariéry netvořené formulí Bariéra, takže to není jen omezený theurgův problém. Když vezmu papírové stěny klasických japonských domů, tak ty asi nejsou zrovna silnou překážkou, předpokládám, že snad jakékoliv hmotné kouzlo je prorazí, solidní kamennou zeď jen některá.
Nejsnadnější řešení by bylo určit pro všechna pohyblivá, fyzicky se projevující, kouzla sílu v okamžiku letu, na hmotnost bych se vykašlal, neb ta je nejspíš zanedbatelná a pokud není, tak ta kouzla mají přímo zbraňovou charakteristiku (třeba kouzelnická kouzla na metání kamení). Pro ostaní kouzla spadající do této kategorie,bych prostě určil jednotnou sílu, v okamžiku letu, třeba +6, kterou se pokoušejí prorazit překážky na cestě. Pokud je tou překážkou živá bytost, háže si na úhyb, jinak je touto silou zraněna (počítá se ochrana). Pokud je kouzlo déletrvající (víc než jedno kolo), mělo by mít snahu se dál pohybovat směrem k cíli, postupoval bych jako u Úderu na více kol, přičemž je jeho dráha zkrácena, podle toho na kolik kol bylo zadrženo. V každém případě kouzlo provede finální efekt (máli nějaký), třeba explozi, na místě, kde mu skončí trvání. U jednokolových kouzel by to měla být překážka, kterou neprorazila. V některých případech to má smysl počítat, v některých je to zbytečné.
Na kouzla bez fyzického projevu v okamžiku průniku překážkou, nemá tato samozřejmě žádný vliv. |