Hans-Joachim Zillmer: Darwinův omyl : archeologické vykopávky dokazují : lidé a dinosauři žili ve stejné době
Ikar 2008, 2. vyd. aktualizované a rozšířené
Musím říct, že se mi autorovy teorie moc líbí, byť jsem se chvílemi ztrácela (chemické rovnice jsem se ani nesnažila pochopit) a občas mám pocit, že autor odporuje sám sobě. Taky mě štvalo, že viz barevná fotografie je odkaz na černobílou fotku a autorovo oblíbené je – o tom potom.
Autor má dokonce i jasno v tom, kde je Atlantida:-)
Teorie proč se lidé před potopou dožívali vysokého věku se mi líbí, ale nějak mi nejde dohromady teorie jak všechno vzkvétá s teorií, že nebyly deště ani mraky. Že by stačila atmosféra obohacená vodní párou ?
Pochopila jsem, jak je možné, že jsou v jedné vrstvě stopy dinosaura a člověka a co všechno můžeme najít v kameni (a dostalo se to tam díky velké katastrofě), ale jak je možné najít dinosauří stopy na STROPĚ sluje nebo kus kola v kameni... Napadá mě jen teorie, jak se lidstvo vždycky někam dohrabe, přijde katastrofa a začíná se od doby kamenné. Ale že by třeba lidi jezdili za dinosaury na jízdním kole...
Autor se vyžívá ve větách – tahle teorie (rozuměj MOJE teorie), je zatraceně dobrá, protože i v Bibli se píše....
Někde jsem se ztrácela a nejsem si jistá, jestli za to nemůže překlad.
s. 136
Čejeni a další indiánské kmeny mají povědomí o tom, že jejich původně jižněji ležící vlast byla zatopena čtyřikrát. K poslední potopě mělo dojít o mnoho staletí později! Hlavní katastrofa se prý vyznačovala zemětřesením, sopečnými erupcemi, obrovskými záplavami a dlouhou zimou.
s. 143
Jak ale zvířata podobná slonům a hrochům mohou žít v prostředí, které se nachází o 2000-3000 m výš, než je hranice běžného životního prostoru? Z nám známých druhů tam nežije žádný. Prchla tato zvířata do hor před potopou? To sotva, neboť přílivová vlna byla jistě rychlejší. Byla do hor připlavena už jako zdechliny? Tomu protiřečí povaha nálezů.
V čem přesně? Viz s. 46,47
Kromě toho lze předpokládat, že během takové potopy byly ostatky suchozemských živočichů splaveny dohromady. Také ve vysoko položených jeskyních a skalních rozsedlinách by se snad mohlo nacházet větší množství kostí zvířat, která v nich hledala ochranu a spásu. A skutečně jsou dobře známá taková skladiště kostí na celém světě.
s. 165,166
Při laboratorních vyšetřeních byla již před několika lety zjištěna na kamenech z Ica (Peru) zoxidovaná vrstva, která se usadila i na rytinách. Proto bylo možné snadno odlišit od originálů padělky, které se vyrábějí pro turisty. Indiáni v jistém televizním pořadu ovšem tvrdili, že kameny z Ica, jež bývají považovány za padělky, jsou “pravé“. Na bližší dotaz odpověděli, že sami vyrobili zoxidovanou vrstvu na kamenech s rytinami tak, že je uložili do kupy hnoje. Zdá se, že tito indiáni byli předvídaví, neboť pro jistotu opatřili své „padělky“ nezjevnou oxidační vrstvou ještě před laboratorními vyšetřeními, aby obstály v pozdější zkoušce pravosti. Nebo se indiáni spíše pokusili dodatečně preparovat své padělky oxidační vrstvou tak, aby se podobaly pravým kamenům z Ica?
Přiznávám, že tady jsem se dokonale ztratila. Originál má mít zoxidovanou vrstvu? Padělky jsou pravé, protože ji mají. Ale mají ji proto, že ji tam nafixlovali indiáni?
s. 166
Když jsem navštívil doktora Cerberu, který mezitím zemřel, daroval mi kámen... Tomu říkám důkaz o posmrtném životě.
Rejstřík
Dopad nebeského tělesa (viz též Impakt) 38,72,77,103...
Impakt 55,64,73,74 ...neměly by se ty stránky shodovat?
|