Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Avantgardní hudba [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderuje Šéf Lopuchu.
Archiv
Tzadik ECM Rune Grammofon Thirsty Ear Emanem For 4 Ears HatHut Erstwhile Mego Jazzland Enja Label Bleu Leo Touch Charhizma A Bruit Secret Ambiances Magnetiques PSF ReR Cuneiform Winter&Winter Cryptogramophone Thrill Jockey Grob AUM Fidelity FMP Spool Intakt Atavistic Ninewinds Okkadisk Victo Creative Sources Matchless pfMENTUM Musica Genera Sofa Potlatch Hopscotch Japanimprov Scaruffi HiS Voice Unijazz Vltava Uši navrch hlavy Stimul festival

Vítejte v klubu o avantgardní hudbě. Hudbě, o které se nemluví a která se jen tak neslyší, zvlášť v naší malé zemi. Když si tak člověk, po této hudbě prahnoucí, hledá na českém internetu informace, moc toho nenajde. Budu rád, když tento klub bude pro něj alespoň trochu užitečný.

Kromě diskuzí o této hudbě, jsou zde vítány tipy na související websites, volně dostupnou hudbu či video online, koncertní akce atd. Dále sem můžete psát klasické "co právě poslouchám".

Archiv klubu

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: rkdvtmz
[ 346 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 3.7.2022 10:29  6426


Interpretace - Soma
jirka7200 jirka7200 27.11.2021 14:14  6425
Kowloon Walled CityKowloon Walled City - rozhodně zajímavá muzika kombinující současný post hardcore sound s prvky prastarých noise veličin Swans či Sonic Youth.....

https://youtu.be/sdjgaCQuTWY
kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 20.8.2021 20:56  6424
Ivan Acher, výtvarník, hudebník, skladatel. Autor bezpočtu hudebních doprovodů pro taneční a divadelní inscenace.
Richard Charvát, pedagog, hudebník. Zakládající člen experimentální formace Interpretace působící již 40 let na české scéně.
Seznámili se počátkem 90.let na Technické univerzitě v Liberci, kde Richard působí jako pedagog a kam Ivan nastoupil studovat. Dohodli si pár společných improvizací a z nich vznikla i tato nahrávka. Bez dalších studiových úprav nahráno na kazetu, kterou po letech objevil ve svém archívu Jiří Hynek.
Působivá experimentální souhra za použití minima nástrojů evokující takové legendy RIO jako Mnemonists či This Heat


https://csindustrial1982-2010.bandcamp.com/album/smrt-na-zemi
kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 15.11.2020 10:53  6423
Interpretace - Elekta
https://noisemargin.bandcamp.com/album/elekta
kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 3.4.2018 07:34  6422
Quarter Libeň je první a zároveň jediné studiové album mysteriozního dua industrialních performerů známého spíše pod zkratkou M.I.O.S..

kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 29.12.2017 12:55  6421
Žabí hlen - Reel-To-Reel Tape Mixhttps://www.mixcloud.com/michaelboruvka/%C5%BEab%C3%AD-hlen-reel-to-reel-tape-mix/
olias Olias 15.3.2017 23:13  6419
je to geniální..

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3821221
olias Olias 15.3.2017 22:38  6418
Jestli to tu ještě někdo sleduje, za deset minut na ČR3 Vltava radio dokument o Tomáši Vtípilovi..asi pak bude někde v archivu pod názvem ´výrobce hluku´
kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 7.12.2014 07:31  6416
I přes téměř hermetickou neprostupnost Železné opony se v celém Východním bloku uskutečnilo několik legálních i nelegálních koncertů skupin či projektů souvisejících s industriální hudbou. I někdejším Československu se povedlo navzdory úřadům vyloudit tu a tam kovový hluk a zcela výjimečně i dotáhnout nějakou tu zahraniční akvizici. Pro pamětníky znalé poměrů osmdesátých let je jen těžko pochopitelné, že se nakonec povedlo do Prahy na nepovolený a neoznámený koncert doslova propašovat sheffieldský projekt The Box, za kterým stáli členové první sestavy Clock DVA, konkrétně Paul Widger, Charlie Collins a Roger Quail ke kterým se přidal baskytarista Terry Todd.

Předtím než se k nim přidal Peter Hope, mimochodem též pravidelný odběratel nahrávek našeho labelu, stáli za mikrofonem v The Box různí vokalisté včetně Kena Bingleye a Stephena Mallindera z Cabaret Voltaire. Jak vidno i takovýto koncert se dal tenkrát konspiračně utajit, a tak Vám tuto unikátní starou vzpomínku přinášíme díky pánům z The Box jako jedni z prvních v novodobé historii. Nechme už ale mluvit samotného Petera Hopea a poslechněme si jeho vzpomínky na tento vpravdě unikátní počin, jehož nahrávku Vám nyní přinášíme.

"Každý nástroj, který jsme vezli do ČSSR prošel důkladnou inspekcí na hranicích. Všech šest Charlieho dechových nástrojů bylo prozkoumaných a prohledaných. Dlouhá cesta autem do Prahy při které jsme srazili bažanta. Velká sídliště. Parkování u vlakového nádraží uprostřed moře trabantů, kdy nemáme žádné informace, krom tel. čísla na Miloše Čuříka, který ale telefon nezvedá. Kousek od nás stojí dohlížející a pečlivě pozorující sovětští vojáci. Čteme jim to v očích - divní lidé ze Západu, podivné oblečení i vlasy.

Konečně potkáváme Miloše Čuříka, který nás nějakým záhadným způsobem našel a jdeme na guláš, který povečeříme usazeni za dlouhými stoly. Večer strávíme v obrovském podzemním divadle, kde mají studenti svůj maturitní ples. Hraje naprosto surreálná rock'n'rollová kapela a lidé tančí ve svých nejlepších oblecích. Policie nás pronásleduje celou cestu zpět k domu. Ráno přicházejí „telefonní opraváři“ zpravit jakýsi problém na telefonní lince a umisťují do telefonu štěnici. Přicházíme na dvorek sochaře Aleše Veselého, plný úžasných kovových soch a skulptur, pijeme víno a hrajeme pomocí palic a kladiv v ostrém jasu chladného dne. Nějaká žena pere prádlo v potoce a nenamazaná brána kvičí napůl jak divoké zvíře, napůl jak dechový nástroj.

Tu noc hrajeme nelegální koncert na vysokoškolských kolejích Strahov. Hrajeme tvrdě a rychle. Posluchači sedí na židlích a snaží se netleskat, aby na sebe neupozornili a tím neprozradili nepovolenou akci. Nepovedlo se! Vybírají na nás peníze do klobouku a každý chce s námi mluvit. „Teď už víme, jaké by to bylo vidět Sex Pistols“, říká někdo z diváků. Po koncertě jíme v malé restauraci a pijeme „drahé“ pivo, které musíme provoznímu zaplatit předem, protože se bojí, že nemáme na útratu.

Když další den odjíždíme, máme stále tolik peněz, kolik jsme byli nuceni si u vstupu vyměnit. Koupili jsme si cigarety Silk Cut, které nikomu nechutnaly a čokoládu. Byly to úžasné chvíle, nezapomenutelné a všude spousta otevřených, štědrých a přátelských lidí. Náš set na Strahově jsme zapomněli nahrát, nicméně zůstala nám krátká nahrávka od Alešových soch. 31 let po té nám tato nahrávka stále připomíná drsný půvab toho jasného a studeného dne v Čechách."
olias Olias 8.9.2014 11:06  6415
ANDROMEDA MEGA EXPRESS ORCHESTRANa neděli bych rád doporučil tenhle koncert..myslím, že to bude stát za to!!


http://www.mlp.cz/cz/akce/e12914-live-on-planet-earth/
olias Olias 7.6.2014 00:44  6414
Tohodle klubu je tak trochu škoda..Staer (NO)

https://www.youtube.com/watch?v=210hXR3__po
olias Olias 14.4.2012 20:27  6413
doporučuju a to tak, že hodněhttp://www.rozhlas.cz/jazz/novinky/_zprava/norske-trio-vojtecha-prochazky-miri-do-klubu--1045054
kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 22.3.2012 12:45  6412
Manorexia
23.4. 2012
HooDoo Praha
pulsar76 19.1.2012 22:57  6411
SquidcoSquidco je vynikající a přehledný e-shop nabízející výhradně všemožnou současnou nebo znovuvydanou avantgardu z celého světa, navíc u každé nahrávky jsou většinou poměrně dlouhé zvukové ukázky, takže web může sloužit i jako užitečný prostor pro udržování si povědomí o aktuálním vývoji avantgardní či experimentální scény. Sesterský web Squid's Ear slouží jako archiv recenzí k prodávaným nahrávkám.
kill kill pojď stoupat jak dým - až tam... 17.1.2012 14:16  6410

[ 346 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt