Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Bankovnictví [ŽP: neomezená] (kategorie Internet) moderuje Kdokoliv.
Archiv
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: leumujf
[ 542 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
pegas Pegas 26.11.2012 00:00  671
Misa: Spořící účet mám jinde, i když ho budu asi měnit, takže o ten mi u mBanky nejde. Je sice hezké, jestli mi smlouvu pošlou e-mailem, ale kde mám tu jistotu, že to bude stejné, že? Nerad bych, aby to bylo jako když jsem chtěl poslat smlouvu od T Mobilu a musel jsem ji hned podepsat, tak jsem kurýra poslal zpátky.
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 25.11.2012 15:56  670
Pegas [669]: eMax býval výhodný, měl až 3.5%, pak s ním ale zatočili a teď je dobrý tak maximálně na odložení trochy peněz, aby je člověk neměl na úplně 0% a stále byly pořád rychle k dispozici. Jako spořící účet se v mBank rozhodně nevyplatí, tam koukej jinde (výhodnost se mění, chvíli je nejlepší Axa, jindy Fio, jindy Wüstenrot, atd.)
Smlouvu posílaj standardně mailem, aby sis ji mohl v klidu proštudovat. Do pár dní pak dorazí kurýr s vytištěnou verzí pro podpis a kontrolu občanky.
pegas Pegas 25.11.2012 14:57  669
Johny_G: Tak nevím, jestli jsem ten příspěvek neodeslal nebo ho hodil do jiného klubu, ale o tom nevýhodném kurzu se píše snad v každé diskuzi o mBank nebo např. tady http://www.mesec.cz/clanky/kurzy-u-platebnich-karet-ktere-jsou-nejlepsi-test/
A je to i přímo na stránkách mBank http://www.mbank.cz/informace-k-produktum/kurzovni-listek/

Dále bych se chtěl zeptat na spořící účet eMax. Není ten úrok 0,4 % p.a. nějaký nízký, když jinde bývá plus mínus 2 %? A co to je ten kreditní zůstatek a nepovolený debetní zůstatek?

A vpřípadě založení účtu, když memám v blízkosti obchodní místo, jak je to s tím kurýrem? Přiveze a chce to hned podepsat, nebo mi to nechá, abych si to mohl přečíst a potom poslat poštou, nebo je možné i přímo doručení poštou místo kurýra?
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 23.11.2012 23:12  668
Pegas [667]: To je naprostej nesmysl a nevím kdes to četl. Převádí se to přímo, bez poplatku, a rozumným kurzem.
pegas Pegas 23.11.2012 22:06  667
Nevím co je SEPA, jestli to je něco se zahraničními platbami, tak ty nepotřebuju, ze zahraničí používám docela dost platby kartou nebo paypal.
K tomu nevýhodnému kurzu, mělo by to být pro platby mimo EU, něco v tom smyslu, že mBank nemá moc výhodný kurz a ještě tam zapořítává nějaký poplatek a jinou měnu převádí nejdrřív na Eura a potom na Kč. Ale asi se to projeví až u nějakým větších plateb a ne že si objednám pár CD/DVD... zase proti poplatku za vedení účtu a Visa kartu u ČS to je samozřejmě zanedbatelné. Výběry z bankomatu za 9 Kč jsou v pohodě. Asi do toho půjdu. Air Bank nepřipadá v úvahu, 5 Kč za odchozí platby a 25 za výběr z bankomatu by už dalo částku, za kteou bych si mohl pořídit placený účet.
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 23.11.2012 10:57  666
Já platím spořitelní i mBankovou kartou v zahraničí takřka na denní bázi, a nevšiml jsem si žádných zaznamenatelných rozdílů oproti tomu, co mi vrátí Google na dotazy typu "16 USD to CZK" :-). mBanka má navíc tu výhodu, že tě neožebračí při bankovních převodech v eurozóně (SEPA). Převadím si každý měsíc peníze z německého účtu a 0 Kč je oproti 250 Kč v České spořitelně (včetně superabsurdního poplatku za převod měny) dost příznivý poplatek. A ty výběry z bankomatu jsou fakt prd. Zase se nabízí srovnání s ČS, kde mě stojí výběr z cizího bankomatu klidně 50 Kč. Snad všechno ostatní je v mBance bezpoplatkové. Myslím, že pokud jsou tvou prioritou zahraniční platby, nemůžeš si vybrat lépe. Pokud SEPA nepoužíváš, ještě bych silně zauvažoval nad AirBank :-).
pegas Pegas 22.11.2012 21:53  664
O mBank jsem už několikrát četl o nevýhodném kurzu pro zahraniční platby. Nevíte o tom něco víc. V kurzech jsem se nikdy neorientoval, tak to nedokážu porovnat se současností u ČS.
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 22.11.2012 20:45  663
Pegas [660]: platil jsem několikrát jen přes PayPal, bez problémů. Ale ani jinde by neměl být problém, je to standardní embosovaná karta. Platby na internetu mají navíc oddělené limity od běžných plateb.
tvx tvx Myslet si, že svět je JEN takový, jak - ho v daný čas můžeme pochopit je hloupé. 22.11.2012 20:32  661
Pegasjednou jsem s kartou platil pres paypal a jednou do zahranici primo a oboji proslo.
mbank ma rozhrani kde si ke kartam naklikas co potrebujes, vcetne varianty ze platby zablokujes.
pegas Pegas 22.11.2012 20:10  660
Misa: Ty dva tisíce měsíčně asi každý měsíc nesplním, ale jestli to je 9 Kč z jakého koliv bankomatu, tak je to v pohodě. Asi jsem to předtím špatně četl, protože jsem si myslel, že tam je kolem dvacky. To dobíjení mobilu není vůbec podstatné. Nemáš zkušenosti s tou kartu v zahraničních eshopech?
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 22.11.2012 07:51  659
Pegas [657]: mám mBank. Z toho co uvádíš tam je poplatek jen za výběr z bankomatu (9Kč za první tři), přičemž pokud platíš platební kartou za víc jak 2-4 tisíce měsíčně (počítá se i přes net), pak máš 1-3 výběry zdarma, z jakéhokoli bankomatu. A kredit na TMobile dobíjím platbou kartou (za stráněk TZones).
pegas Pegas 21.11.2012 23:57  657
Plánuju zrušení účtu u ČS, protože mě štvou ty jejich poplatky. Existuje opravdu nějaký spolehlivý bez poplatků (bez podmínky určitého měsíčního příjmu)? Nebo z čeho vybírat? Našel jsem Zuno, Air Bank, Fio, mBank, ale snad všude je něco zpoplatněné, jsou další možnosti, které bych mohl zahrnout do výběru.

využívám (tzn. ideálně bez poplatků)
VISA karta (příp. Master Card) umožňující platby přes internet i do zahraničí včetně použití s Paypal
internetové bankovnictví
příchozí platby a trvalé příkazy i z/do jiné banky
trvalé příkazy včetně zakládání, rušení a úprav
neomezené změny limitů karty
výběry z bankomatů (aspoň jeden, ideálně dva, zdarma), ale ne jen z bankomatů, kterých je pár v republice (viz Airbank)
dobíjení kreditu na mobil (to ale není nutné)

další mě teď nenapadá
cmrdos cmrdoš - Cmrdošova dočasná stránka 5.11.2012 09:42  656
Mě to taky zapojili automaticky, poté co mi zrušili autentizační kalkulátor.
pegas Pegas 3.11.2012 18:07  655
Nevada: Ta přihlašovací sms je dobrovolná, řeším to, že si nejsem vědom toho, že bych to aktivoval a navíc mě štve, že vypnout to můžu jenom na pobočce.
nevada Nevada - Píseň ledu a ohně 2.11.2012 23:16  654
LOL. Takže Česká spořitelna nejdřív nažene zákazníky na internet, aby neotravovali na pobočkách, a pak jim tam zpoplatní přístup? Pěkné. Jsem ráda, že už u nich nejsem.

[ 542 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt