Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Bankovnictví [ŽP: neomezená] (kategorie Internet) moderuje Kdokoliv.
Archiv
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: vdomlre
[ 542 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
trofozoit Trofozoit DNA, DNA - come out and play 5.8.2014 19:43  724
Johny_G [720]: Z kontokorentu jsem na studentském účtu (kde to bylo do 30 dní bezúročné) vždycky zaplatila nájem a až mi přišel plat, tak jsem ho dorovnala nad nulu abych to přerušila ;) Postupem času jsem se dostala do plusu i ve zbytku měsíce, ale občas se to hodí i teď.
Ale sto tisíc tam teda nemám, myslím, že je rozumné nechat si kontokorent tak někde ve výši měsíčního platu maximálně.
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 5.8.2014 19:34 - Oblíbené kluby (17:43) 723
Johny_G [720]: mně na udržení vcelku stačí pohled na procentní sazbu, co to žere navíc, když je člověk v mínusu a má tak půjčeno :) Jinak brát sto tisíc jako nulu na účtě pro mě není nějaký problém, ta rezerva je tam pro strýčka příhodu (je to jednodušší než přeposílat peníze zpět ze spoření), ne na pravidelné využívání. Ale je mi jasný, že spousta lidí to tak nemá, no.. pak jim to patří :)
sekory Sekory The journey of thousand miles - starts with a single step. 5.8.2014 19:31  722
Nevim, jestli bych mel dobry pocit z toho zit primo z dluhu do dluhu (ono ani z vyplaty do vyplaty neni idealni). Co kdyz prijdu o praci? Jsem schopen si temer hned sehnat novou? Nebo co kdyz nebudu moct pracovat (nemoc, uraz)? Na druhou stranu risk je nejspis zisk do urcite miry v tomto pripade...
cmrdos cmrdoš - Cmrdošova dočasná stránka 5.8.2014 19:18  721
Johny_G [720]: Nevím, jestli patřím mezi to malé procento, ale veškerou útratu z kreditní karty v bezúročném období splatím. Nebýt dalších výhod, je pro mne kreditní karta v podstatě zbytečná. Pro takové jako jsem já používají banky název "override klient" a jsem pro ně v podstatě prodělečný. Tak mne aspoň neustále otravují dalšími a dalšími pojištěními, uvěry navíc, penězi nad limit, speciálními úrokovými sazbami atp.
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 5.8.2014 16:10  720
Misa, MrakoplashPrůser kontokorentu, stejně jako kreditní karty, je v psychologii uživatele. Existuje jen velmi malé procento lidí (a nepochybuji o tom, že Misa mezi ně může patřit), kteří se dokážou udržet a nečerpat víc, než jsou schopni z výplaty uhradit tak, aby jim v měsíčním rozpočtu nic nechybělo, a ideálně něco zbylo. Drtivá většina lidí skrz tohle dřív nebo později spadne do dluhů. Netvrdím, že nutně do nějakých likvidačních, ale duševní pohodě nepomáhá, když člověk ví, že na to vysype výplatu jen proto, aby to obratem zase začal čerpat. Stalo se to mně, stalo se to příbuzným, stalo se to známým... Kdyby to někdy bylo jinak, představovalo by bezplatné vedení a 30-60denní bezúročné období naprosto likvidační obchodní model.
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 30.7.2014 10:50 - Oblíbené kluby (17:43) 719
Pegas [718]: adresář není nutný, jen kvůli tomu vyhledávání to nutí pojmenovat každého příjemce nějak, ale jde to jen jednorázově.
Ty symboly jsou jeden z největších průšvihů a je absolutně nepochopitelné, že s tím nejsou schopní za půl roku (!) nic udělat.

Tak a asi jsem to tu zakřikl, právě mi přistála SMS s nabídkou mVolání... Jako by nastačilo, že s těmi tarify otravují operátoři, ještě musí i banka... schválně jim zkusím napsat. Tohle mi přijde jako skoro nezákonné, když nemají můj souhlas se zasíláním obchodních informací.
pegas Pegas 30.7.2014 10:43  718
Ne že by to staré bankovnictví bylo dokonalé, ale to nové mě docela štve. Připadá mi to jako demoverze nějakého programu, kde mám pořád nějakou reklamu, nebo nabídky na rozšířené funkce (tady další bankovní produkty). Sociální funkce je to poslední, co je u bankovnictví potřeba, celé to je takové otravné. A zadání pitomého příkazu k úhradě je také věc na zabití... nutí používat adresář i u plateb, kde je to nesmysl, zadávání symbolů u plateb se musí rozkliknout. U kategorizace bych také uvítal možnost vypnutí, nechci, nepotřebuju.
Nepoužívám to nijak často, občas kouknu na stav účtu, občas nějaká platba, trvalé příkazy měním výjimečně. Ale i tak jsem zvažoval změnu banky, kvůli tomu novému bankovnictví, jenom se obávám, že jinde to třeba nebude lepší.
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 30.7.2014 07:59 - Oblíbené kluby (17:43) 717
Mrakoplash [716]: má mouchy, které nejsou schopní už několik měsíců opravit, za to bych je bil... Ale třeba fulltextové vyhledávání je hodně návykové, kategorizace je taky fajn, a celkově mi to přijde jako krok dopředu. Jen kdyby byli schopní opravovat chyby a nedodělky...
mrakoplash Mrakoplash Věhlasný mák - Mrakoplash Games 30.7.2014 01:35  716
A co říkáte na to nové IB? Pěkný hnus. Zatím používám staré, ale brzo ho vypnou...
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 29.7.2014 23:21 - Oblíbené kluby (17:43) 715
To není zadarmo, samozřejmě spoléhají, že pak budou lidi chodit do mínusu a platit úroky...
pegas Pegas 29.7.2014 22:39  714
To ještě někdo věří, že jen tak někdo někoho osloví, aby mu nabídnul něco zadarmo? Ale to je každého věc...
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 29.7.2014 16:54 - Oblíbené kluby (17:43) 713
Mrakoplash [712]: tak ten účet může vyluxovat tak jako tak. Od toho se nastavují limity na kartu a při ztrátě se ihned blokuje. A dává se na ni pozor :)
mrakoplash Mrakoplash Věhlasný mák - Mrakoplash Games 29.7.2014 16:47  712
Ona právě říkala, že to mám zdarma a napořád zdarma, tak jsem si řekl, že budu mít něco navíc. pak mě ale napadlo, že mi někdo třeba vyluxuje účet přes kartu a do mínusu a já nejen budu mít vyluxovaný účet, ale ještě budu splácet ten kontokorent, tak jsem to raději ani neaktivoval a nechám to propadnout.
pegas Pegas 29.7.2014 09:02  711
Já nevím, mBank mám asi rok a půl, nejdřív nic, potom mi začali volat dost často a obvykle i večer nebo o víkendu a nabízejí pojištění karty, kreditní karty, půjčky ap. KDysi mi říkali, že se to nastaví v internetovém bankovnictví. Mailem mi toho moc nechodí, ale každou chvíli sms nebo hovor. Nedávno jsem vypínal asi to, co píše Misa, ale zase chodí zprávy.

Mrakoplash: Na tohle ukecání právě spoléhají. Člověk se nesmí nechat a případně není nic jednoduššího, než zavěsit.
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 29.7.2014 07:45 - Oblíbené kluby (17:43) 710
Johny_G [709]: jo kdy, to by mě taky zajímalo :-)
Kontokorent je bezva věc, dal jsem si ho sto tisíc a tak beru těch sto tisíc jako nulu. A když náhodou nějaký měsíc špatně odhadnu spotřebu a nechám na kontě málo, tak halt lehce podteču. Ale ještě jsem na úrocích neplatil víc než pár halířů :)

[ 542 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt