Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě.... Film [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film) moderují Case, Evelyn.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Co jste viděli za film?

Inspirujte nebo varujte ostatní, podělte se o první i druhé dojmy...

Takže abychom to sjednotili (a lépe se v tom orientovalo) tady je vzor:
Orig. název / Český název (do titulku)
- kde
- krátké hodnocení
- X %

Pokud budete chtít na něčí hodnocení reagovat.. reagujte pokud možno vlastním hodnocením.
A nepište spoilery!!
Nerad mažu vaše diskuse k jednotlivým hodnocením, protože jsou občas zajímavé... takže pokud máte potřebu reagovat na jednotlivé hodnocení něčím jiným než vlastním hodnocením, nebo máte pocit, že některé hodnocení je zralé pro diskusi použijte naši pobočku

Co právě... film -diskuse

kde máte dostatek prostoru dosytosti se vyřádit a nikdo tam nic mazat nebude... :-))


Vyjádření k vaší diskusi o diskusi
Tento klub má sloužit jako místo kde je možno přečíst si hodnocení jednotlivých filmů, konfrontovat je se svým hodnocením, popřípadě si nechat poradit kterému filmu se vyhnout, a který si nenechat ujít, nebo naopak svým hodnocením poradit. Věřím, že nejsem sám, kdo to tak vidí. Stejně jako nejsem sám koho diskuse o tom, kolikrát jste byli v kině na černo nebo o tom jestli X byl ve filmu Y lepší než Z, až tak nezajímá. Pokud jste líní jednou kliknout do záhlaví, abyste se dostali do míst kde jsou podobné diskuse na místě, pak je mi líto. Nebráním se samozřejmě ani diskusi na téma diskusí, ovšem tamtéž. Tady budou míti život jepičí. Howgh!
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 1820 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 29.9.2020 21:22 - Klub Co právě.... Film (21:22) 11114
Console Wars (2020)- HD Stream
- Ještě před konzolovou válkou Sony vs Microsoft, tu byla ještě jedna válka herních konzolí. Nintendo vs SEGA. V tomto dokumentu je poutavým způsobem prezentován vzestup, vrchol a pád společnosti SEGA na poli herních konzolí. Vypravěčem je Tom Kalinske, který v letech 1990-1996 šéfoval americké pobočce SEGA a dokázal (s do té doby nezajímavou konzolí SEGA Genesis/MegaDrive) položit na lopatky hegemona Nintendo, které (v době jeho nástupu jako CEO SEGA of America) okupovalo 95% trhu s herními konzolemi v USA. Komentovaný příběh doprovází nápaditá dobová pixelová grafika.
- 80%
tex Tex wubalubadubdub 27.9.2020 21:17  11113
Enola Holmes (2020)- PC (Netflix)
- Sestra Sherlocka Holmese řeší záhadu ztracené matky. A pár věcí se stane v průběhu. Příjemná adventure detektivka v anglickém stylu. Cast je výborný, Millie Bobby Brown jako Enola v hlavní roli, Henry Cavill ve vedlejší roli Sherlocka Holmese, Burn Gorman, kterému prostě tyhle úporné / záporné postavy jdou. Příběh je vyprávěn skrz "fourth wall" aka hlavní protagonista mluví do kamery k divákům, tematicky naprosto výtečně využitý nástroj.
Ve druhé polovině více logická Enola začne přesouvat trochu do romantiky a bohužel to je pro mě výplň kterou jsem neocenil. Mnohem víc by se mi líbilo trochu RDj Sherlocka z hlediska řešení krize v daný moment, než hledání logických skoků zrovna když se nic jiného neděje.
- 70%
tex Tex wubalubadubdub 12.9.2020 21:35  11112
Captain Fantastic (2016)- PC
- zajímavý pohled na společnost. Komunista naturalista a jeho děti se střetnou s kapitalistickým nepřítelem - realitou. Pohled na to, jak zvrácená je celá naše společnost a jak jsme posledlí konzumací a odproštění od přírody.
Taková ta otázka, kolik by lidi žrali kuřat, kdyby je museli pokaždé zabít, odkrvit, oškubat a pak až ho spotřebovat.
Je tam trochu filozofie, trochu drama, trochu komedie. Takový příjemný film na sobotní večer.
- 80%
tex Tex wubalubadubdub 6.9.2020 12:35  11111
Stalker (1979- pc
- možná nejzvláštnější film co jsem za celý svůj život viděl. Na můj vkus moc umělecká filmařina, surrealismus, ve finále jsem si z filmu moc neodnesl.
Pro fanoušky ruské poezie, dlouhých divných záběrů a filozifckých debat na hranici absurdity to asi bude snesitelné. Jak jsem ale odkojený západní firlmařinou, tak Stalker je pro mě až moc.
- 50%
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 28.8.2020 22:00  11110
Tenet (2020)- kino
- Hlavně bylo fajn jít zas po dlouhé době do kina a hlavně mít jí na co. Nolanovy filmy mě tak úplně neberou, třeba Interstellar nepatří mezi filmy na které bych se podívala podruhé, mám ale ráda sérii s Batmanem. Takže asi bych v normálním stavu, kdy je plno nových zajímavějších premiér, tento film vynechala a nešla na něj. A teď k hodnocení.. byla to celkem výzva se 2,5 hodiny soustředit aby člověku nic neuniklo. A stejně asi uniklo. Ale nepřišlo mi to tak složitý jako byl Inception, až na některé drobnosti to bylo celkem přímočaré, alespoň si myslím. Vizuálně jako vždycky působivé, hudbu si nepamatuji, mohla být výraznější. Obsazení - příjemně překvapil Pattinson. Celkově spokojenost.
- 80%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 10.8.2020 21:13 - Klub Co právě.... Film (21:22) 11109
Sye Raa Narasimha Reddy (2019)-HD Stream
-Další naivně-epochální bollywoodský epos zvíce 3 hodin. Indové jsou strašní hračičkové, všechno se snaží vyšperkovat až do absurdna. Tentokrát jakejsi oplácanej "Sandokan" bojuje proti koloniální nadvládě a útlaku proradných Angličanů, kteří chtějí prznit indické dcery právem první noci a podobné koloniální zhůvěřilosti. Ale nemá to chybu, jako zrcadlo bollywoodského stylu je to velmi zajímavý studijní materiál.
-70%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 3.8.2020 21:16 - Klub Co právě.... Film (21:22) 11107
Torden (2020)-HD Stream
-Aneb jak se zrodil Thor... Další dobrodružné podání severské mytologie v severském podání. Škoda, že mi to připadá nedotažené, potenciál to mělo. Za originální považuji, že zde novopečený bůh není zrovna frykulín, ale borec se svými vlastními těžkými problémy.
-70%
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 13.7.2020 16:56  11106
The Old Guard (2020)- Netflix
- Ne, Netflixu filmy vážně moc nejdou. Bylo to takové nemastné, neslané. Vlastně se to rozjelo trochu víc až ke konci. Skoro vůbec nic jsme se o nesmrtelných nedozvěděli, žádná velká mytologie až na pár informací v závěru. Třeba z mého pohledu podobně laděný Assassin's Creed se mi líbil mnohem víc. Netflix by měl zůstat u seriálů, které vážně umí, třeba The Witcher, Locke & Key, The Umbrella Academy a další jsou fantastické. Na druhou stranu filmy z jeho produkce ať už tento, nebo nedávno Extraction mají pořád ten TV nádech a je na nich i vidět, že byly točeny pro televizi.
- 65%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 12.7.2020 20:51 - Klub Co právě.... Film (21:22) 11105
Greyhound (2020)-HD Stream
-"Chrt" proti "Vlčí smečce". Prý se to mělo i promítat v kinech, ale nemyslím si. Na kino je to moc krátké. Být o něco kratší titulky, tak to nedá ani 1:25. Koukat se na to dalo dobře, byť z toho levná VoD produkce smrdí na 3 námořní míle daleko. To bylo nejspíše i důvodem toho, proč tam nebyl pohled druhé strany, zkrátka se ušetřilo na další výpravě i hercích - škoda. Celý film jsem čekal na nějakýho toho Herr Kapitän a ono nic, krom pár masírovaček z rádia. Hudba sice výrazná, ale nemyslím si, že tomu ideálně sedla. Postavy ploché, nevýrazné, jediný, kdo měl prostor se nějak probarvit, byl samozřejmě Hanks a pak ten 2. důstojník, co velel operačnímu středisku na lodi, plus černej stevard, než to tedy schytal. Nicméně film je moje oblíbené téma a navíc zpracované z celkem netradičního pohledu (eskortní loď konvoje).
-75%
alfi Alfi 12.7.2020 20:35  11103
Greyhound (2020)-HD Stream
- Tak jak jsem se těšil, tak jsem se toho bál. Sice mě Tom nikdy nezklamal, ale přesto jsem měl strach, že trailer ukázal jen to nejlepší. No budu se na to muset podívat ještě několikrát, ale v zásadě je to silně solidní podívaná. Tedy alespoň první polovina 100%. Připomnělo mi to Ryana a vylodění na Omaha beach. Zběsilé tempo bez možnosti oddychu. Postupně ale filmu jako by dochází šťáva, zřejmě to má simulovat tu bezmeznou únavu, kterou museli ti stateční muži při každém přejezdu trpět. Aktuální recenze dost kritizují, že je film prakticky postaven jen na Hanksovi a neexistující možnost nějakého příběhu. Nečetl jsem předlohu (nýbrž několik jiných knih s tímto tématem), ale já tvrdím, že to filmu spíše prospělo.
-85%
Ps. -10% za některé technické věci, které se mi nezdají a nutí mě pátrat, jestli se skutečně děly v reálu. :D
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 11.7.2020 17:19 - Klub Co právě.... Film (21:22) 11102
The Old Guard (2020)-HD Stream
-Nesmrtelnej těžkej život má. Nutno přiznat, že tento příběh o nesmrtelnosti má něco do sebe. Jedinou slabší chvilkou byl napravený dobroser ("watcher"), ten tam fakt moc nesednul, bylo to moc zhurta a zkratkovité. Za klasický krutopřísný výraz Charlize Theron samozřejmě +10%. Klidně bych si představil dvojku a podle cliffhangeru na konci bych i řekl, že pravděpodobně bude.
-85%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 3.6.2020 18:02 - Klub Co právě.... Film (21:22) 11101
The Blackout /Avanpost/ (2019)- HD Stream
- Ruská hard sci-fi. Kupodivu mírně nadprůměrná. Emzáci chtěj Zemi, ale rusák na to "This is our land!"
- 70%
tex Tex wubalubadubdub 23.5.2020 23:52  11097
I Origins (2014)- PC
- chtěl jsem něco psychologičtějšího na zamyšlení, místo toho mám nově trauma. Na první ohmatání, čili prvních cca 20 minut mi to přišlo jako totální hovadina, že nevím proč se na to vlastně dívám, ale pak serií několika zvratů mě tendle film usadil a nepustil a zpětně jsem si uvědomil, jak důmyslně je tento film zpracovaný, protože většina scén které nedávají na první pohled smysl má svůj význam.
Spadá to do kategorie dle Dylan Moran - You'll laugh, You'll cry, Tt'll change your life.
- 85%
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 8.5.2020 11:49  11091
Rec 4 (2014)- CS Horror
Ale tohle je naopak klasická nekompromisní zombie vyvražďovačka, boj zdravých s nakaženci v uzavřeným prostoru, kde nechybí pořádný tempo, bitky a dostatek filmový krve, a hodně nás to bavilo.
Rec 4 podle mě důstojně uzavírá sérii úspěšných španělských Reců a rozumně a smysluplně vysvětluje původ nákazy a její rozšíření. Plusem této čtyřky je taky opuštění té přiblblé found footage a natočení normálním způsobem. A obvyklé žvásty o "originální myšlence" a podobných blbostech si "znalci a odporníci" na CSFD můžou vetknout do zadku. Bylo to fajn, spokojenost, tak to má být.
A abych se nezpronevěřil svým zvyklostem, tak Manuela Velasco je taky moc pěkná kočka a hlavně v tom bílým tílku ve druhý půlce filmu byla k nakousnutí - ti zombíci, co ji honili, si to asi mysleli taky :)
- 70%
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 8.5.2020 11:26  11089
Warm Bodies (2013- CS Horror
:o)) Tak tohle je tak hloupoučká zombie romantic comedy, že je to až hezký a dobře se na to kouká. Bavilo nás to a bylo to pro nás dost překvapení v záplavě jiných zombie movies.
A pro Eve - ano, vedle velmi netradičního pojetí příběhu o zombie apokalypse je čarodějnice Teresa Palmer rozhodně hlavním důvodem, proč se na tenhle počin dívat a vydržet u něj. Tak holka je tak krásná a má tak modrý oči, že se vůbec nedivím, že se kvůli ní ten zombík znovu stal člověkem :)
- 60%, hlavně za Teresku a ty pěkný kostíky ;-) A takovým bonusem je taky John Malkovich v menší roli, ten mě baví vždycky.

[ 1820 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt