Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě.... Film [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film) moderují Case, Evelyn.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46
Co jste viděli za film?

Inspirujte nebo varujte ostatní, podělte se o první i druhé dojmy...

Takže abychom to sjednotili (a lépe se v tom orientovalo) tady je vzor:
Orig. název / Český název (do titulku)
- kde
- krátké hodnocení
- X %

Pokud budete chtít na něčí hodnocení reagovat.. reagujte pokud možno vlastním hodnocením.
A nepište spoilery!!
Nerad mažu vaše diskuse k jednotlivým hodnocením, protože jsou občas zajímavé... takže pokud máte potřebu reagovat na jednotlivé hodnocení něčím jiným než vlastním hodnocením, nebo máte pocit, že některé hodnocení je zralé pro diskusi použijte naši pobočku

Co právě... film -diskuse

kde máte dostatek prostoru dosytosti se vyřádit a nikdo tam nic mazat nebude... :-))


Vyjádření k vaší diskusi o diskusi
Tento klub má sloužit jako místo kde je možno přečíst si hodnocení jednotlivých filmů, konfrontovat je se svým hodnocením, popřípadě si nechat poradit kterému filmu se vyhnout, a který si nenechat ujít, nebo naopak svým hodnocením poradit. Věřím, že nejsem sám, kdo to tak vidí. Stejně jako nejsem sám koho diskuse o tom, kolikrát jste byli v kině na černo nebo o tom jestli X byl ve filmu Y lepší než Z, až tak nezajímá. Pokud jste líní jednou kliknout do záhlaví, abyste se dostali do míst kde jsou podobné diskuse na místě, pak je mi líto. Nebráním se samozřejmě ani diskusi na téma diskusí, ovšem tamtéž. Tady budou míti život jepičí. Howgh!
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 1937 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
alfi Alfi 2.12.2021 23:25  11251
Dune (2021)- kvalitní HD rip
- Hodně to zkrátím. Líbilo, ale Lynch více. Vizuálně i zvukově skvěle povedené ornitoptéry a štíty. Ostatní už tak skvělé není. Červ mohl být lepší, na ty možnosti, které dneska jsou. Herci super - nemám téměř žádnou výtku (až na Thufira Hawata). Hlavním zápornem je u mě stopáž, řada scén je prostě extrémně natáhnutých. Dále shledávám, že hudba a vlastně i částečně vizualizace vypadá, jako by si to Villeneuve (a hudbu Zimmer) už předtočili v Blade Runner 2049! :D Ale proč ne.:)
- 75 %
tex Tex wubalubadubdub 20.11.2021 22:18 - Oblíbené kluby (16:48) 11249
Apex (2021)-PC
-další trash s Brucem Willisem. Je to tak špatný film ze všech úhlů pohledu, že se mi to skoro až líbilo.
Teda až na vizuální efekty, které vypadaly hůř jak kdybych si pustil nějaký modelovací tutoriál a měl za 20 minut hotovo.
- 25%
lisak Lišák - Bylo smažno.... 12.11.2021 20:57  11248
Casino Royale (1967)HBO
Bomba! Věděl jsem že se na to musím někdy podívat, protože David Niven (mi říkali). Jenže on ještě Peter Sellers, Woody Allen, Orson Welles, Bebel a tak dál. Dobré verbální frky, úžasná fyzická komedie. A jména některých postav (a některé situace) korespondují s CR06 takže zjevně lidi od fochu to adorují taky a neměli problém se tím inspirovat. Se nedivím, je to fakt pecka...nadčasová...to jest není to něco u čeho bych si řekl, "jo na rok 67 dobrý" to prostě je pořád dobrý a vždycky bude. Kamera úžasná, když má člověk zrovna chvilku v poklidnější pasáž registrovat co tam dělá za kouzla - jízdy, švenky a tak dál. Pochruchňávám samou radostí
100%
tex Tex wubalubadubdub 7.11.2021 00:55 - Oblíbené kluby (16:48) 11247
Finch (2021)-PC
- jo, je takový nový Číslo 5 žije, zkřížené s The Road(2009) s Mortensenem, ale krom předvídatelných vtipů a atmosferických záběrů to nemá moc co nabídnout. Na tu stopáž to nemá moc obsahu.
Musím říct, že filmy o psech mě začínají tak trochu srát.
-60%
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 6.11.2021 11:22  11246
Finch-PC
-Takový napůl zbytečný film. Žádná hlubší pointa nebo strukturovanější děj. Těží se hlavně z emocí. Je to jeden z typických One Man Show filmů. Hanks to hraje skvěle, jako vždy, pes nemá chybu, a oba roboti jsou taky velmi dobře zpracováni. Byť to moc uvěřitelně nevyznívá, zvláště ke konci.
-70%
pet Pet V Číně jsem ještě nebyl. - Je to tam hezký? 5.11.2021 22:03  11245
Finch- Apple TV+
- Feelgood postapo Trosecnik, Johnny Petka a jejich pes. Nic vic, nic min. Moc fajnovy film na patecni vecer.
Navic ocenuji, ze je to snad prvni covidovy ackovy film, ktery svym nametem paradne maskuje limitujici anticovid opatreni pri nataceni. :)
- 70 %
tex Tex wubalubadubdub 3.11.2021 11:45 - Oblíbené kluby (16:48) 11244
The Hobbit - The Cardinal Cut-PC
- fanouškovská sestříhaná verze kdy z Hobita vystříhaly všechny ty cool momenty a hloupé fillery, a týpek z 3 filmů udělal koukatelné cca 4 hodinové dílo. Musím uznat, že zaměření na Bilba dává v tomto sestřihu větší smysl než v originále, kde možná víc jak půlku trilogie je Bilbo zbytečnou vedlejší postavou.
p_e_t P_E_T Máme tě všichni rádi, žížalko, - i když to teď máš tak těžký... 31.10.2021 12:02  11243
Duna (2021)- kino
- Bylo to velkolepé. Ale to je tak nějak všechno. Knížku poprvé čtu teď, kdy mě to konečně nějak přimělo, abych nebyla "ostuda". Nicméně i knížka mi připadá zoufale bezdetailová, nebo jak to popsat, spousty míst se autor jen dotkne, takže film to potkalo ještě ve větší míře. Člověk ocení vizuální stránku, ale vlastně vůbec nic necítím s nikým a je mi úplně šumák, jak to dopadne, protože děj je tak povrchní a hrdinové jsou tak plošší, tak tříminutoví, že je mi v podstatě jedno, kdo je kdo, kdo má jaké motivace, kdo přežije a kam se děj bude ubírat.
- 70 % (hlavně za vizuální stránku)
pet Pet V Číně jsem ještě nebyl. - Je to tam hezký? 30.10.2021 00:21  11242
Army of Thieves- Netflix- Pral jsem si, aby dalsi prispevek do nejnovejsiho snyderverza byl zabavnejsim filmem... a splnilo se mi to. Neni to sice zadna hitparada do sine slavy, ale jako heist film s komedialnimi prvky to funguje na podzimni vecer vyborne. Standardne sympaticky vyjukany Matthias Schweighöfer (takova mladsi verze Tila Schweigera) pred kamerou a obstojne koordinujici cirkus za kamerou ve spolecnosti dvou drsnych kocek, "nejdrsnejsiho" driftera a akcniho "borce" vykradaji po Evrope sejfy (druhe dejstvi sympaticky v Praze, kde konecne! Cesi mluvi poradne cesky a nejsou za trotly (teda jsou - ale jen kde potreba)). Narozdil od rozmazane a presvicene snyderoviny to navic vypada jako normalni film - sem tam odkazy na zombie apokalypsu ve Vegas a dockame se i povinne sceny propojujici oba filmy, kde se prihlasi ke slovu desivy Snyderuv vizual, ktery OPRAVDU bije do oci a clovek, ktery nahodou nevidel predchozi film, asi bude myslet, ze se to hrdinovi zda. Takze spolu se zarputilym policajtem, ktery jde po krku nasi particce a kasle na globalne dulezitejsi zombiky ve Statech, prohlasuji: "Screw the zombies!"
- 60 %
slarque Slarque Každý tvor má své vlastní - šílenství 27.10.2021 18:08  11240
Ano, Bene Gesserit byl pro mne vizuálně trefa do černého. A přitom si ty jejich kostýmy vystačí s málem.
tuvok07 tuvok07 Jste z kraje Vysočina nebo tam jezdíte? - Pokud ano, pojďte sem! 26.10.2021 20:46 - Odhlášení (16:15) 11239
Super :) Konečně Bene Gesserit nevypadaj jak klasický jeptišky? :D
evelyn Evelyn May we meet again - The 100 23.10.2021 17:00 - Odhlášení (16:27) 11238
Dune (2021)Přesně takhle jsem si to představovala při čtení knížek. Vizuálně nádhera, casting se opravdu moc povedl. Nevadí mi rozdělení na víc částí. Knihy jsem četla víckrát, myslím, že vůbec první sci-fi kniha co jsem četla, takže příběh znám do detailu, změny jsou jen drobnější a nestojí ani za řeč.
100%
scalex Scalex 19.10.2021 20:13 - Klub Cimrmanův řetěz (16:52) 11237
Dune (2021)- Webrip jakýsi, vcelku kvalitní
- Vizuálně opravdu skvěle provedené, u toptér jsem taky slintal, jak skvěle a originálně je pojali. Červi parádní, fremeny bych čekal vizuálně "ubožejší", ale OK, a líbí se mi, že i Harkonneni jsou pojati (zahráni) trochu jinak, než jak je ukazovala předchozí zpracování). Gendrově změněná černoška Kynes mi nevadila. Znalost díla mi taky nevadila, u Pána prstenů  nebo Harryho Pottera jsem taky věděl, co se kdy kde stane a jak to celé dopadne, takže beru to jako věrnou vizualizaci románu a jako takové to u mě obstálo. 10 % strhávám za to rozdělení příběhu vedví, dost na tom, že mě takhle srali s LOTRem, Hobbitem a Kill Billem. 5 % strhávám za Zimmera, protože je to... prostě takový nějaký klasický monumentální epic Zimmer. Žádné jasné, originální motivy, jako dělá Williams a které si lidé pamatují 40 let.
- 85 %
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 19.10.2021 19:32  11236
Dune, part I (2021)-HD Stream
-Úchvatný vizuál. Hlavně ornitoptéry jsou povedené. I píseční červy jsou velmi dobře pojatí. Trochu mi vadí to, že většina scén je z důvodu účelové monumentálnosti brána z větší dálky, než by bylo záhodno. Pozitivem je, že celé dílo pojato jako více uvěřitelnější, tj. s přimhouřením oka by si šlo říci, že takhle klidně může vypadat budoucnost - oba počiny předtím (jak film z r.1984, tak minisérie z 2000) byly více punkovější (což mi vadí). Jako hlavní negativum beru paradoxně to, že jde o již notně prošlehnutý příběh, takže v zásadě celý film jen čekáte a konstatujete, hodnotíte, jak režisér pojmul tu a tu scénu, jak se popasoval s tamtím atp. Dějově nových či neotřelých momentů je tam logicky minimum. 100% film jsem ještě nepotkal, a -10 % za zmiňovanou neoriginálnost (ale té se nešlo vyhnout).
-80%
tex Tex wubalubadubdub 8.10.2021 23:08 - Oblíbené kluby (16:48) 11235
Old Henry (2021)- PC
- v celku nenápadný a relativně krátký western. Natočený dost minimalisticky, ale kvalitně. V hlavní roli Tim Blake Nelson se kterým jsem viděl nedávno níže uvedenou The Ballad of Buster Scruggs. Tam si zahrál kratičkou roli, tady už mohl ukázat více. A taky trošku serioznější roli.
Old Henry má všechno co má správný western mít. Jednoduchou zápletku, výborný buildup a závěrečnou přestřelku.
- 80%

[ 1937 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt