Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě...Film-diskuse [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film) moderují tuvok07, Douglas.
Archiv
V dosavadním záhlaví Tuvok sliboval, že se v klubu nebude mazat, ale asi nastal čas oficiální pravidla trochu zpřísnit a konkretizovat. Jakkoli se tedy lze ztotožnit s tím, že diskuze nebudou cenzurovány, mám poměrně jasnou představu o tom, jak taková diskuze vypadá.

To znamená, že takzvaný gaychat (= prázdné internetové plkání, tupé řetězení příspěvků bez jasného cíle) bude mazaný od okamžiku, kdy:

A) přestane být zábavný
B) zábavný vůbec nebude
C) nebude bavit moderátora
D) dosud nepřítomný moderátor přijde a spráskne ruce nad tou spouští
E) bude naznačovat intelektuální nesmělost některých diskutujících a implikovat tedy snížení průměrného IQ diskuze v klubu.

(Možnost doplňovat další body je vyhrazena.)

Provokující identity budou zabanované. A jak už to ve světě internetových diskuzí chodí, provokující či jinak běh diskuze narušující identity určuje moderátor (resp. jeden z nás).

De facto se v běhu klubu nic nezmění, ale protože občas některé identity začnou vyřvávat něco o záhlaví... ať vyřvávají. ;)

Nepište zbytečné spoilery (tj. neprozrazujte podrobně děj filmu)
Pokud je však třeba kvůli argumentaci napsat musíte, použijte bílé písmo, které uzavřete do závorky. Bíle se píše takto:

<font color="white"> toto bude bíle</font>

A tudy vede cesta zpět do klubu Co právě... film
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 3250 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 13.1.2021 17:19  37382
Souhlas. To by tam cpát nemuseli (neměli), stejně jako tu politickou agitku. Snažím si to prostě nějak odmyslet a ignorovat to.

Asi se zase podívám na Predatora :)

tex Tex wubalubadubdub 13.1.2021 17:04  37381
Jako nevím jak moc tvůrčí kontroly má Netflix nad všemi těmi projekty, u zahraničních které jen zafinancuje / zastřeší asi moc ne, ale přijde mi, že buďto je to trend poplatný době, že se snaží zkombinovat až moc žánrů do jednoho, dát tam nějakou zbytečnou extra rádoby motivaci hlavní postavě a tím zruinovat kompletně celou premisu filmu (ano, opět narážím že všude dávaj romantickou vložku jako u Enola Holmes)

Asi se zas podívám na Aliena. Takový jednoduchý film - monstrum ve tmě, nebezpečí, smrt.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 13.1.2021 16:26  37380
No, vím, že tohle je dost rozšířený názor, ale mně to tak nepřijde. Naopak, ty jejich filmy, tak, jsou udělané, mi vyloženě vyhovují. Když si tedy odmyslím tu jejich občasnou agitku, ale ta je i seriálech. Teď vyšlo Pieces of a Woman, blíží se Outside the Wire, Red Dot, Red Notice, těším se.
tex Tex wubalubadubdub 13.1.2021 15:46  37379
A přitom Netflix ty filmy moc neumí :(
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 13.1.2021 15:26  37378
Megaplán Netflixu. Nový film každý týden
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.1.2021 15:14  37377
Greenland (2020)
WEBRip
Klasický standardní katastrofický thriller o (skoro) konci světa s Gerardem Butlerem a Morenou Baccarin. Stejný styl jako například filmy Deep Impact a 2012 z tohoto soudku. Dobře natočený lepší průměr v tomto žánru. Takzvaní „znalci“ na CSFD se budou jistě ofrňovat, případně plácat nesmysly o „vykrádání“, naivkové, kteří si myslí, že se nic takového stát nemůže (ale jistěže může, a snadno) budou plkat, že je to hloupost, atd. Ale my máme tyto filmy rádi a byli jsme velmi spokojeni. Chystali jsme se na to do kina, k tomu kvůli koronacírkvi a „opatřením“ už nedošlo, tak to holt pořešil Internet. Scott Glenn už je taky opravdu velmi omšelý, ale do vedlejší role starého jižanského cowboye se skvěle hodil :)
Akorát tedy si říkám, že i kdybychom měli to „štěstí“ a byli vybráni jako přeživší, živořit v nějakém krytu na zničené Zemi by se mi asi nechtělo. Své místo bysme přenechali někomu jinému a raději zůstali doma s našimi milovanými kočkami až do konce.
- 80%

Enola Holmes (2020)
WEBRip
Ech, co k tomu říci… Šestnáctiletá nadaná sestřička známého detektiva Sherlocka Holmese a jejich suchopárného bratra, čerstvě opuštěná matkou, se vrhá do víru velkého Londýna a hned řeší detektivní záhadu spojenou se sličným markýzem, budoucím členem Sněmovny lordů. Mno, milovníci tzv. „rodinných filmů“ s tím budou asi spokojeni, ale jak poznamenala moje panterka: „to teda byla ukrutná blbost“. Pro nás tohle není, ještě, že jsem měl verzi s dabingem a tudíž jsme si mohli u toho číst. Holčina, která hraje Enolu (Millie Bobby Brown) i Henry Cavill jako Sherlock jsou celkem sympatičtí, ale jinak asi film, na nějž si brzy ani nevzpomenu.
- 50%

Vyšinutý – Unhinged (2020)
WEBRip
Skvělé! Byli jsme nadšeni, skoro jako u The Hunt :) Psychothriller o tom, co se taky může stát, když člověku, jemuž se totálně podělal život, ještě rupnou nervy za volantem. Je to trochu takový Volný pád (Falling Down) na kvadrát, ale není to totéž. Asi stopadesátikilový Russell Crowe nejspíš všechny vydělané peníze prožral, ale tady rozhodně exceluje. A krátká stopáž slibuje žádná hluchá místa, jen adrenalinovou pecku. Navíc jsme pochopitelně fandili Russellovi, protože sami bysme taky často na silnici těm, kteří si myslí, že jejich problémy jsou větší a důležitější než těch ostatních, nejradši pořádně rozbili hubu. Crowe to sice přehnal, ale na hrubý pytel hrubá záplata. A ta ženská byla extrémně protivná, takže si to zasloužila.
- 90%

Lucy in the Sky (2019)
HBO
Ech, tak tohle je bída, podobně jako Proxima. Víceméně nudný a úmorný film s přepálenou stopáží o ničem, i když částečně inspirovaný skutečným příběhem astronautky Lisy Nowak z roku 2007. Natalii Portman sice nemám moc v oblibě, ale tady jí to dost sekne, což je ovšem taky asi jediné plus tohoto filmu. Astronautka absolvovala desetidenní misi v raketoplánu na orbitě, kde ve volném prostoru sledovala východy slunce. Následkem toho jí po návratu život připadá nudný, manžel otravný, až se z toho spustí s kolegou astronautem a ze všeho jí poněkud hrábne. Stačí to na dobrý film? Těžko. „Znalci a kritici“ si z toho asi chrochtají, ale popravdě – je to blbost.
- 40%

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.1.2021 15:06  37375
Boss Level (2020)
WEBRip
Tak to je bomba! Výborné akční sci-fi s notnou dávkou humoru, vynikajícím Frankem Grillem v hlavní roli a krásnou Naomi Watts a Melem Gibsonem v dalších rolích. Film ve stylu Na hraně zítřka s opakující se časovou smyčkou, plný akčních scén a vtipných průpovídek hlavního protagonisty. Grillo tady má neskutečně namakanou figuru s papírovou kůží jako Sly v Rambo III, ženské divačky budou asi slintat. Skvěle jsme se bavili celý film, i závěr byl dobrý a otevírá dvířka případnému pokračování.
- 100%

2067 (2020)
WEBRip
Australské postapo sci-fi o cestování časem do budoucnosti kvůli záchraně světa. Poměrně dobrý nápad a námět, zpracování už horší. Sci-fi thrillery mám rád, ale tohle působilo na mě tak nějak levně, rozvláčně a nudně, byl v tom vidět omezený rozpočet, přestože zrovna digitální triky tak hrozné nebyly. S pořádným rozpočtem a obsazením a trochu poladěným scénářem to mohlo být mnohem lepší. Dialogy dost přitroublé a hloupé, ale aspoň pro mě je největším mínusem obsazení. Kromě jednoho dvou tak nesympatičtí až odporní herci, to se jen tak nevidí. Australani asi taky plnili multikulturní kvóty či co, a je to bohužel vidět a filmu to hodně škodí. Šéfová výzkumu je snad nějaká na blond odbarvená maorka s ksichtem jako troglodyt, hrůza. A ostatní nejsou o moc lepší. Takže to se moc nepovedlo.
- 40%

Sputnik (2020)
WEBRip
Velmi solidní a dost drsný sci-fi horor ruské provenience. Je to takový modifikovaný Vetřelec po rusku, odehrává se ještě v dobách CCCP. A po výborné Epidemyii se rusákům podařil další kvalitní kousek, navíc opět prostý toho současného amerického hollywoodského balastu. Atmosféra na ruské tajné výzkumné základně je pěkně po sovětsku hustá a depresivní (podobně jako v Chernobylu). Mimozemská potvora, která žije v přeživším kosmonautovi, je fakt věrně a dobře udělaná a má pěkný zuby, jako louskáček :) A představitelka hlavní hrdinky je dost pěkná kočka, škoda, že toho ve sprše neukázala víc. Rozhodně dobrý počin, který pro příznivce sci-fi hororů určitě stojí za zhlédnutí.
- 80%

Dětská hra – Childs Play (2019)
WEBRip
Panterka projevila zájem se znovu podívat na Chuckyho, tak jsme rovnou dali původní film (1988) i loňský remake. Oba filmy mají své kouzlo, oba Chuckyové jsou povedení a rozhodně žádní dobráci :) I když při srovnání lidské postavy v původním filmu se chovají poněkud přiblble a hloupě, poplatně době vzniku. Chucky v remaku vypadá více dospěle a je upgradován v kontextu dnešní doby – místo woodoo, má procesor s upraveným firmware, v očích kamery, v těle SSD disk, pohání ho zdroj jako Iron Mana a ovládá ostatní stroje jako SkyNet :) Ale jinak se děj od původního Chuckyho moc neliší, taky likviduje lidi efektivně a pěkně naturalisticky a zlověstně se při tom tváří. Za mě remake minimálně stejně dobrý jako původní film.
- 70%

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.1.2021 15:06  37374
The Blackout – Avanpost (2019)
WEBRip
Loňské ruské sci-fi Avanpost. Jde o akční hard sci-fi z blízké budoucnosti o útoku mimozemšťanů na Zemi, výborně natočené, triky jsou skvělé, naprosto na úrovni hollywoodské produkce, jen jsem zíral. Děj se odehrává v blízké budoucnosti v Rusku, jež je mimozemským útokem taky těžce zasaženo. Lidí zbyla jen hrstka, naštěstí hodně z toho jsou vycvičení vojáci, speciálové, takoví ruští gerojové, nicméně postavy působí dost uvěřitelně a celkem sympaticky, žádný Meresjev a jemu podobní jako v ruských válečných filmech z dob CCCP. A pro militaristy jako jsem já je zážitek i přehlídka současných ruských zbraní v akci, které vždycky patřily a patří k nejlepším na světě. Podstatou mimozemské invaze je zajímavá myšlenka, s níž jsem se snad ještě v žádné sci-fi nesetkal, to je taky pozitivum. A taky dvě krásné holky, jakož ostatně skoro ve vší ruské provenienci, radost se na ně dívat. Konec byl takový divný, nedotažený a poněkud hloupý, ale možná je to cliffhanger pro pokračování.
- 80%

The Gentlemen (2019)
WEBRip
Vynikající film. Guy Ritchie v té nejlepší formě. Propracovaný příběh, jako téměř vždy u tohoto režiséra a scénáristy, skvělé obsazení, výborný Conaughey, Hunnam, Farrell, Grant a další. Vtipné hlášky a různé hlody, suchý humor, ale i nějaká ta akce, paráda. Líbilo se mi to ještě víc než Podfuck a RockenRolla, takže maximální hodnocení.
- 100%

The New Mutants (2020)
WEBRip
No nevím. V kině jsem to úmyslně vypustil a jak vidno, dobře jsem udělal. Panterce se to překvapivě celkem líbilo, ale mně teda ne, byla to blbost. Když pominu, že po té inflaci z posledních let mi superhrdinské a mutantní filmy pěkně lezou krkem, tak tohle vlastně ani moc superhrdinské nebylo, resp. bylo to vlastně o ničem. Mutanti nebyli nic moc (tedy ty jejich schopnosti), žádní borci, spíš taková nedochůdčata, která se poflakovala ve výzkumáku a čekala, co s nimi bude. Hlavní postavy (vyjma doktorky) nesympatické, dialogy přitroublé, nic, co by diváka nějak zaujalo. Ještě, že stopáž byla velmi umírněná a ne nějaké 2,5 hodiny. Řekl bych, že tak jediné plus byl ten big bear na konci a doktorka Alice Braga.
- 40%

Koma (2019)
WEBRip
Další sci-fi z ruské provenience a další trefa do černého. Film ve stylu Inception, většina děje se odehrává ve snech, resp. v reálu v komatu ležících hlavních postav. Jen to není tak zamotané, protože režisér Argunov asi není takový blázen jako Nolan, takže se v ději celkem dá dobře orientovat. Solidní vizuál, fantastický snový svět, složený z útržků vzpomínek jednotlivých postav, dost působivé. Obsazení a postavy docela sympatické, hezká holka a opět náš filmový Kájínek Konstantin Lavroněnko. Mohlo by to být o něco kratší, ale nevadí, uteče to, i když akce tu zas tolik není. Zajímaví „reapeři“ :) Další bod pro ruské filmaře.
- 70%

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.1.2021 15:05  37373
Wonder Woman 1984 (2020)
WEBRip
Rovnou předesílám, že se nám to oběma líbilo, a nesdílím kritiku a výtky většiny. Naopak oceňuju, že to není klasická superhrdinská řežba, spíš je to taková dobrodružně-fantasy pohádka. Panterka navíc superhrdinské filmy nesnáší. Připomínalo mi to spíš Indiana Jonese. Na rozdíl od jiných si taky myslím, že zasazení do roku 1984 nebylo samoúčelné, nýbrž to filmu prospělo. V té době totiž byl svět ještě relativně normální (i když probíhala studená válka, což je tu taky využito). Výtky dalších recenzentů, že je to málo bitek a soubojů, jsou taky liché, to je naopak plus, že to režisérka držela v rozumných mezích. Téměř souvislý sled spektakulárních bitev, mlácení, ničení, rozbíjení a dalších těchto atributů těch různých Avengers a Spidermanů mi už pěkně leze krkem, tohle ale bylo fajn. Stopáž je dlouhá, ano, 2,5 hodiny, ale co už. Udělali jsme si z toho dva kratší filmy na dva večery a bylo to. Hlavní padouch vlastně nebyl ani tak klasický padouch, spíš jen nešťastný a neúspěšný člověk. A Gal Gadot je nádherná a Kristen Wiig taky. Tak co víc si přát.
- 80%

The Midnight Sky – Půlnoční nebe (2020)
WEBRip
Pomalé sci-fi od Clooneyho o konci světa a posledních lidech (na Zemi a ve Sluneční soustavě). Uznávám, že pro dost lidí tenhle film asi může být nudný a utahaný, celkem moc se v něm toho neděje a kam to celé směřuje, to je od začátku dost zřejmé. Ono taky při tom, jak byly rozdané karty, to ani jinak dopadnout nemohlo. Mně to nevadilo (ta „nuda“), mám takové filmy s komorní a ponurou atmosférou docela rád. Je to vizuálně moc pěkné a dobře natočené, připomínalo mi to Gravitaci. „What else“ George si asi v takových pomalých filmech dost libuje, má jich takových víc (Američan, Syriana, Solaris..). *Akorát škoda, že se trochu víc neobjasnilo, co se na Zemi vlastně stalo. Dobrá byla pointa s tou malou holkou. A zajímalo by mě, co si ti dva experti sami počnou na tom Jupiterově měsíci, pokud tam tedy vůbec zpátky doletí…*
- 60%

Greyhound (2020)
WEBRip
Válečný film z roku 1942 o pronásledování spojeneckého zásobovacího konvoje německou ponorkovou vlčí smečkou. S Tomem Hanksem v hlavní roli. Inspirováno skutečnými událostmi, Němci v té době svými ponorkami spojencům pěkně zatápěli. Víc než vojína Ryana (jak někdo uváděl) mi to připomínalo Dunkirk, německou Das Boot a Kapitána Phillipse. Hanksovi tyhle role sedí, člověk by pod něj šel sám sloužit :) Taky si scénář napsal sám. Střídmá stopáž filmu prospívá, napětí se vlastně po celou dobu dá krájet a závěrečný patos k takovým filmům patří. Dobré.
- 70%

Jiu Jitsu (2020)
WEBRip
Hrozná blbost! :-O Takový amatérský pokus o Predatora, kříženého se šikmookými filmy o bojových uměních (jež jsou samy o sobě příšernost sama). Děj úplně přiblblý, a všechno ostatní vlastně taky. Ani roličky Cage, Grilla a Jaa to nijak nezachrání. Ani jsme nedokoukali. Ale zase je třeba spravedlivě uznat, že je to o level lepší než různé kousky od Asylum. Takže ne 10, ale dejme tomu
- 30%

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.1.2021 15:03  37372
TechnickáS laskavým svolením zdejšího hlavního moderátora mi bylo umožněno vložit i do tohoto klubu některá svá hodnocení nedávno viděných filmů (vkládám je i do svého klubu Politika). Zájemcům to umožňuje si o filmech případně pokecat, aniž by kvůli tomu museli dle mého názoru zbytečně a nesmyslně skákat z klubu Filmy sem do klubu a zpět. Zvlášť při současném miniprovozu na celém Lopuchu. Moderátorovi tímto děkuji. Konec hlášení.
nash nash - ronin z vlastní vůle - 9.1.2021 07:53  37371
PetPokud jde o WW84, taky jsem byl spokojen a užil si to.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 6.1.2021 11:51  37370
Taky jsme tím vyplnili část Sivestra (zkoukli jsme to nadvakrát). A bylo to fajn.

Kristen to neskutečně seklo, i když je 12 let starší než Gal, ale byla s ní úplně rovnocenná.

pet Pet V Číně jsem ještě nebyl. - Je to tam hezký? 6.1.2021 11:00  37369
Dobre, tak spis mel jsi celkove pozitivni dojmy, ok? 80 % je dost. :)
Mne fakt sedla ta celkova naivita (coz bylo vetsinou lidi vnimano negativne jako filmarska neschopnost), vypnul jsem totalne mozek a uzival si to na silvestra od zacatku do konce, vcetne mezititulkoveho bonusu.
tex Tex wubalubadubdub 6.1.2021 10:52  37368
Líbila je možná až moc lichotivé.
Měl jsem tam několik WTF momentů, kdy jsem si říkal, že blbější už to nebude, vygradovalo to ukradením bojového letounu. Hloupé bojové scény jsem přešel s mávnutím ruky - jediná nápaditá akce byla ta vozová kolona.

Co se mi líbilo byla Kristen Wiig, škoda jen, že tam nebyla nějaká gradace kontaktu s Gal Gadot ve smyslu dřívějšího zveřejnění, že si přála být jako WW, dokonce kdyby tam byla nějaká scéna typu tutorialu jak používat ty schopnosti a tak ještě než zjistili kdo je autorem toho šutru, pro dramatizaci a celý vývoj děje by to bylo lepší.

Na druhou stranu Gal Gadot ve zlatém brnění, to se prostě nedá ohodnotit záporně :D
pet Pet V Číně jsem ještě nebyl. - Je to tam hezký? 6.1.2021 10:31  37367
Super! Kristen je sice o dost starsi, ale fakt se k sobe hodily. :) Mne ta starosvetska naivita (kterou vetsina lidi naopak kritizovala jako nezvladnutou filmarinu) moc sedla. Lidi cekali Captain Marvel z osmdesatek, ale dostali film ze soucasnosti s par osmdesatkovymi odkazy natoceny jako v osmdesatkach.

[ 3250 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt