jannovakJo, taky se nestačím otáčet :-)
*No mě irituje právě to, že zázrak z nebes nám seslal možnou záchranu a NASA k tomu přistoupí tak, že místo aby nasadila maximální možnou opatrnost a profesionalitu (a nebo přinejmenším rutinu), začne jednat jako by jí hořela koudel u příslušného otvoru.
Konkrétně:
Není čas - Ale ano, je čas. Kdyby nebyl čas ani do Cooperovy mise, nemělo by smysl vůbec něco zkoumat. A jelikož je čas, je naprosto šílené obětovat špičkové vědce na něco, co by zvládly sondy, které fungovaly už v době, kdy se poprvé zkoumala Venuše (opět nezdůrazňuju fakt, že lidstvo disponuje roboty s UI, kteří logicky musí s obrovskou rezervou dostačovat na prvotní průzkum planety. I když přijmu premisu, že planetu dokáže posoudit jen a jen člověk, pak je stále nesmysl, aby jedině člověk dokázal rozhodnout, že planeta kompletně pokrytá vodou je k obývání nevhodná (a spíše naopak - člověk uprostřed oceánu na rozdíl od sondy na padáčku těžko zjistí, že bouřlivé vodní peklo přechází za obzorem plynule v mimozemské Haiti plné kozatých mimozemšťanek.)
Navíc, pokud vím, tak ve filmu zaznělo, že signály z druhé strany červí díry procházejí se značnými problémy. Tomu jsem se už na konci filmu nedivil. To jediné, co měli první výzkumníci zajistit, byla právě data. Přesto průzkum probíhal tak, že se vzala krabice, do ní se dal průzkumník a dál už to znáte. Pokud se průzkumník utopil, pak tečka, konec, žádná data, mise na sto procent selhala. Přesto podle tebe mají živí průzkumníci vystřelováni v krabici nějakou výhodu proti sondě ze sedmdesátých let minulého století, která by se na orbitu planety dopravovala naprosto stejným způsobem?
*
|