Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě...Film-diskuse [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film) moderují tuvok07, Douglas.
Archiv
V dosavadním záhlaví Tuvok sliboval, že se v klubu nebude mazat, ale asi nastal čas oficiální pravidla trochu zpřísnit a konkretizovat. Jakkoli se tedy lze ztotožnit s tím, že diskuze nebudou cenzurovány, mám poměrně jasnou představu o tom, jak taková diskuze vypadá.

To znamená, že takzvaný gaychat (= prázdné internetové plkání, tupé řetězení příspěvků bez jasného cíle) bude mazaný od okamžiku, kdy:

A) přestane být zábavný
B) zábavný vůbec nebude
C) nebude bavit moderátora
D) dosud nepřítomný moderátor přijde a spráskne ruce nad tou spouští
E) bude naznačovat intelektuální nesmělost některých diskutujících a implikovat tedy snížení průměrného IQ diskuze v klubu.

(Možnost doplňovat další body je vyhrazena.)

Provokující identity budou zabanované. A jak už to ve světě internetových diskuzí chodí, provokující či jinak běh diskuze narušující identity určuje moderátor (resp. jeden z nás).

De facto se v běhu klubu nic nezmění, ale protože občas některé identity začnou vyřvávat něco o záhlaví... ať vyřvávají. ;)

Nepište zbytečné spoilery (tj. neprozrazujte podrobně děj filmu)
Pokud je však třeba kvůli argumentaci napsat musíte, použijte bílé písmo, které uzavřete do závorky. Bíle se píše takto:

<font color="white"> toto bude bíle</font>

A tudy vede cesta zpět do klubu Co právě... film
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 3372 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 21.4.2021 13:56 - Oblíbené kluby (11:57) 37478
The Seventh Day (2021)
WEBRip
Aktuální novinka, hororový thriller na nevyčerpatelné téma exorcismu a vymýtání démonů. Tentokrát s poněkud inovativním přístupem a rozuzlením, k němuž to sice od začátku směřovalo, ale ničemu to nevadilo. Kdo by čekal zelené šavle, rotující hlavy a chrochtání jako v klasickém Exorcist s Lindou Blair, bude asi zklamán, nicméně nějaké výživné scény se taky najdou, o tom žádná. V jedné z hlavních rolí sympaťák Guy Pearce, je dobrý i jako záporák, v menší roli arcibiskupa taky drsoň Stephen Lang. Celé je to natočené tak trochu nevýrazně, kromě jedné či dvou jinak žádné divoké lekačky, stopáž je velmi úsporná (necelá 1,5 hodina), ale celkově je to taková uspokojivá hororová rychlovka.
- 60%
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 19.4.2021 21:19 - Oblíbené kluby (11:57) 37477
The Girl in the Spider's Web – Dívka v pavoučí síti (2018)
WEBRip
Další zpracování příběhu kultovní hrdinky Lisbeth Salander z trilogie Milénium od Stiega Larssona, tentokrát zfilmované pokračování od Davida Lagercrantze. V hlavní roli Claire Foy, jako Lisbeth působí taky velmi dobře a věrně. Příběh je akčnější, je to víc akční krimi a méně psychodrama než původní Milénium. Ale scénář je dobrý, i když hackování působí dost naivně a jednoduše, taky nápad s programem na ovládnutí všech jaderných raket na světě je mírně řečeno úsměvný. Ale jinak je scénář slušný, příběh odsýpá, Lisbeth je sice na jednu stranu dost mistryně světa, ale občas taky něco podělá a dostane na budku. Švédské ponuré scenérie mi připomínaly nedávný Red Dot. Solidně natočené, Alvarez tímhle filmem určitě nezklamal. A aspoň to není jen doslovný remake původní trilogie s Noomi Rapace, jako bylo to s Craigem a Rooney Mara. Příběh a minulost Lisbeth tu byly zajímavě rozvinuty. A ruští mafiosi byli dobří drsoni :)
- 70%
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 18.4.2021 19:34 - Oblíbené kluby (11:57) 37476
Nobody – Nikdo (2021)
WEBRip
Parádní nářez! A naprostá spokojenost :) Mix Johna Wicka a Equalizera, akorát Odenkirk si to víc užívá a netváří se tak tragicky jako Keanu a nezúčastněně jako Denzel. Scéna v autobuse, jak se Odenkirk postupně překlápí z role starostlivého otce rodiny do toho, co dělal dřív, je skvělá. Jinak další schéma filmu je klasické a ohrané, ale nevadí to a naopak je příjemné, když člověk dostane to, co očekává (a padouši taky). A nechybí dostatek hodně černého humoru, ale rozhodně to není žádná parodie. Velmi uměřená stopáž nedovoluje spadnout do nějaké nudy a unylých plků o nesmrtelnosti chrousta a baví i ušatý 83letý Christopher Lloyd s krátkou brokovou dvojkou :) Hned se mi vybavil Návrat do budoucnosti s dnes již vážně nemocným M.J. Foxem.
Připomínám, pro toho, kdo si toho nevšiml, že na konci je ještě krátká mezititulková scéna.
- 100%
pet Pet V Číně jsem ještě nebyl. - Je to tam hezký? 18.4.2021 16:48  37475
Scalex: Aha, tak to mne fakt nenapadlo, zivocisne proteiny konzumuji pravidelne. Pokud jsi z me reakce nepochopil, ze jsem archaicky predmet tveho vtipu (holt mi ten vtip prisel hodne mimo casovou osu, jsem casoprostorovy suchar) inovoval na soucasny podmet v me reakci (realny nosic s vintage obalem), tak si dej poradnej steak.
scalex Scalex 18.4.2021 00:17  37474
PetNo nějak mi přišla ta reakce na VHS s Wickem ve stylu "nežere maso, nechápe vtip."
pet Pet V Číně jsem ještě nebyl. - Je to tam hezký? 17.4.2021 23:33  37473
Scalex: ???

Tex: A spolecneho to ma scenaristu, takze ten by tezko napsal parodii na vlastni film (i kdyz v Hollywoodu je mozny vsechno). Humor tam je v sereflexivni rovine - postava ma charakterem bliz k sussi podobe Johna McClanea nebo mstici poloze Martina Riggse.
scalex Scalex 17.4.2021 22:26  37472
TexRozhodně to není parodie, humorné je to jen krapítko (není to komedie, ale jsou tam humorné, nebo spíš černohumorné momenty). S Johnem Wickem to má společný jen motiv mstitele a určitou (oproti Wickovi ještě větší) radost ze zabíjení.
scalex Scalex 17.4.2021 22:24  37471
PetVegan?
tex Tex wubalubadubdub 17.4.2021 22:20  37470
Podle traileru je Nobody taková parodie na John Wick. Mám to tak brát že to je víc humorné v kontrastu s Wickem?
pet Pet V Číně jsem ještě nebyl. - Je to tam hezký? 17.4.2021 21:03  37469
Scalex - NobodyJohn Wick na VHS nikdy nevysel, tam muzou mit lidi maximalne poskrabane DVD/BD s VHS obalem. :) Fakt pekna raritka.
https://www.bluraysforeveryone.com/product-p/hnejst16068.htm
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 17.4.2021 19:48 - Oblíbené kluby (11:57) 37468
Ech, tak beru zpět a omlouvám se. Rip, který mám, cz titulky obsahuje, jako přímo vložené, i když v popisu ani v názvu to uvedeno není. Ale Popcorn je vidí.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 17.4.2021 18:09 - Oblíbené kluby (11:57) 37467
DotazMěl bych prosbu. Nemáte někdo k dispozici české nebo slovenské titulky k filmu The Courier (2020) s Benedictem Cumberbatchem z období kubánské krize? Nepodařilo se mi je nikde najít...
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 16.4.2021 09:53 - Oblíbené kluby (11:57) 37466
ScalexNobody mám staženo, těším se. Sdílím tvůj vztah k filmům tohoto typu :)
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 15.4.2021 20:23 - Oblíbené kluby (11:57) 37465
V poslední době vyšel na streamovacích platformách z nových věcí víceméně samý shit, nebo aspoň kousky pro nás nezajímavé. Tak jsme místo toho zkoukli pár věcí starších, mj. i z toho článku o časových smyčkách.

Všechno nejhorší 1 a 2 – Happy Death Day 1 & 2 (2017/2019)
WEBRip
Svěží hororová komedie, jíž jsem se dříve obával, protože komedie jsou povětšinou trapné slátaniny, ale to není tento případ. Ona to vlastně ani tak komedie není, spíš horůrek s notnou dávkou černého humoru, skvělých hlášek a úžasnou Jessicou Rothe v hlavní roli. Není to ale ani klasický horor, natož nějaký slasher, takže to s klidem zvládnou i slabší povahy. Námět je vcelku omšelý – klasická časová smyčka typu Na Hromnice o den více, okořeněná tím, že hlavní hrdinka každý den umře (jako Cruise v Na hraně a Grillo v Boss Level). Ale Rothe ty jednotlivé dny a vzniklé situace hraje tak skvěle, že jí člověk musí chtě nechtě držet palce, aby přišla na to, kdo je vrah :) Není to nic přelomového, ale pobaví výborně. Druhý díl je trochu slabší, jak to bývá, ale taky ujde a je celkem chytře napasovaný na první díl.
- 1. díl 80% a 2. díl 70%

Týpci a zbraně – War Dogs (2016)
HBO
Dost těžko uvěřitelný, nicméně údajně pravdivý příběh o tom, jak se ze dvou floridských dvacetiletých cápků během druhé války v Iráku postupně stali dva významní obchodníci na trhu se zbraněmi. Není to komedie, spíš drama s některými vtipnými momenty na odlehčení. Borci začínali s malými zakázkami a legálně, ale jak to tak bývá, s jídlem a penězi roste chuť, taky se občas něco nepodaří, takže občas se něco musí udělat nelegálně. Osobní dodávka 5000 berett náklaďáčkem kolem Fallúdži pobavila. A když přijde opravdu velká rána, hraje se už vabank. A někdy to holt neklapne. Když to prasklo, chlapci měli velké štěstí, že dopadli jen tak, jak dopadli (dost dobře), a ne jako třeba Barry Seal.
V hlavních rolích Miles Teller (Whiplash), Jonah Hill a v menší roli taky Bradley Cooper.
- 60%

Temná tvář Brooklynu – Motherless Brooklyn (2019)
HBO
One Man Show Edwarda Nortona v roli soukromého detektiva, který řeší zamotané pozadí vraždy svého šéfa v New Yorku roku 1957. Norton se skvěle zhostil režie scénáře i hlavní role soukromého očka s Tourettovým syndromem. Příběh je dost zamotaný, korupce na městském úřadě, politické tlaky, taky nějaký rasísmus, ale v takové snesitelné a hlavně uvěřitelné podobě. Celé to prolínají vnitřní monology hlavního hrdiny a nakonec to smysl začne dávat. Kvalitní obsazení, v dalších rolích Alec Baldwin, W. Dafoe, B. Cannavale, M.K. Williams a cameo i Bruce Willis. Dlouhá stopáž, mohlo by to být o 20-25 minut kratší, ale dá se to vydržet.
- 70%

nash nash poutník na cestě 6.4.2021 09:15  37463
souhlas, Captain Marvel byla super

[ 3372 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt