Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě čtete [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Literatura) moderují Skip, Anka, Havelock, manka, panKaplan.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46

CHCETE DOPORUČIT KNIHU NEBO FILMOVOU ADAPTACI?
Do titulku napište "Doporučení" nebo že chcete k nějaké knize přidat. Pište příjmení, křestní jméno nebo jména; "Doporučení/film" - CZ, orig. název, režie, autor, název literární předlohy, pokud se liší od názvu filmu.

NA HOMEPAGE NALEZNETE SEZNAM DOPORUČENÉ LITERATURY A FILMOVÝCH ADAPTACÍ LITERÁRNÍCH DĚL.

Nejdoporučovanější spisovatel:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
Gabriel García Márquez
Nejdoporučovanější kniha:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
George Orwell: 1984
Nejdoporučovanější filmová adaptace:
(k 21. 7. 2011, 10:30)
Přelet nad kukaččím hnízdem
r. Miloš Forman (1975)
Ken Kesey (1962)


LOPUŠÁCI V SÍTI
Goodreads.com: Holly, Anka, makovec, Domi, Dr_Bilo, Wronski, ziggy, Valkil, Jantara, Jelena
Databazeknih.cz: Rooz, Dudek, elfos, Skip, Valkil, Jantara
cbdb.cz: centos, nash, elfos
Legie.info: Tigo, Idle, NDroo, Rooz, elfos
Pitaval.cz: Tigo, elfos/acenter
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 8069 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
nevada Nevada - Píseň ledu a ohně 1.12.2023 20:00  22741
https://argo.cz/advent/
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 27.11.2023 10:57  22740
Puschpull mě s tipem na Přežít předběhl :-)
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 27.11.2023 10:57  22739
Wronski: Jo, to je obecně problém tohohle žánru. Mimochodem pokud jde o zdraví, tak teď vyšla u Melvila kniha Přežít od Attia, prý skvělá věc, chystám se.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 27.11.2023 10:53 - Oblíbené kluby (19:18) 22738
Dr_Bilo [22728]: Wronski [22737]:
Minulý týden mi dorazila Zázračná imunita, Geniální potraviny a Přežít.
:-)
alespoň jsem zužitkoval Sodexo benefity. Ještě něco vybrat tak za 2 tisíce, ale tam už mám limit do konce 2024
wronski Wronski Jsou to zrůdy. - Sofistikované. 27.11.2023 10:43  22737
Dr_Bilo [22728]: Přečetl jsem kvůli tobě Proč spíme. A jo, je to zajímavý. Akorát by bylo super, kdyby tam každou věco neopakovali desetkrát. (Ale za přečtení to stojí, wtz.)
wronski Wronski Jsou to zrůdy. - Sofistikované. 27.11.2023 10:41  22736
puschpull [22735]: To chci taky zkusit, zatím mám připravený první díl.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 27.11.2023 08:21 - Oblíbené kluby (19:18) 22735
Chystám se ještěna tuhle "lahůdku"
Robert Hunter série | Databáze knih
zatím jsem od Chrise Cartera nečetl nic ....
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 27.11.2023 07:38 - Oblíbené kluby (19:18) 22734
Poslední týdnyčtu hodně knihy tohoto autora:
Franck Thilliez: Všechny otevřené dveře je potřeba zase dokonale pozavírat | Knižní novinky | Databáze knih
...
Jedná se o velmi drsné detektivky. Opravdu velmi drsné a brutální ...
... přesto (nebo právě proto) i velmi čtivé.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 11.8.2023 12:14 - Oblíbené kluby (19:18) 22733
Tahle sci-fi se mi kdysi moc líbilaAudiokniha Zpěv drozda
Možná so ji poslechnu.
:-)
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 6.8.2023 15:25 - Oblíbené kluby (19:18) 22732
Tak (moje) první dílo s AIJe to tedy ze 100% vygenerované pomocí ChatGPT na základě osnovy v jedné krátké větě a rozvedene do pěti pokračování.

zadání:
Zkus mi napsat povídku. Téma by bylo: konspirace, důležitý vědecký objev a na stejné téma i poznatek z alternativní oblasti, který ale vlastně koresponduje s tímto vědeckým objevem. Vlády se objev znaží potlačit a zároveň mafie či organizovaný zlořin se ho snaží zísjkat pro své využití. A v téže době se blíží k Zemi záhadné těleso. Mělo by to být atraktivní, čtivé, napínavé a potavě napsáno.
Úsměvné čtení.


Tajemství Temného Svitu: Kapitola 1

Helena Roubíčková stála ve stínu výzkumné laboratoře, zatímco modré a červené světla z obrazovek osvětlovala její obličej. Byla unavená, ale elektrizující význam jejího objevu ji držel bdělou. Když se znovu podívala na obrazovky, nemohla uvěřit svým očím. To, co objevila, mohl být klíč k ovládání časoprostoru.
"Jan!" zavolala téměř hystericky, když volala svého nejbližšího kolegu a přítele, profesora Jana Vondráčka. "Musíš to vidět!"
Když Jan vstoupil do místnosti, Helena mu rychle ukázala sekvenci kvantových stavů. "Myslím, že jsme něco objevili. Něco obrovského."
Jan, obvykle klidný a sbíraný, vypadal také vzrušeně. "Pokud to je to, co si myslím, že to je, pak může být tento objev nebezpečný."
Helena otevřela starou knihu, kterou jí poslala její babička. "Tohle je fascinující," řekla. "Přečti si tuto pasáž."
Jan pečlivě četl: "Když se spojí energie vesmíru s těmi, kteří vědí, jak ji používat, čas a prostor se stávají pouhým hřištěm." Dále tam byly starověké symboly a rituály, které neuvěřitelně korespondovaly s jejich vědeckým objevem.
Když to Jan přečetl, podíval se na Helenou s vážným výrazem. "Musíme být opatrní, Helena. Pokud je to pravda, pak jsme objevili něco, co může změnit svět."
Ale nebyli sami. Vláda měla své vlastní zájmy a byla si vědoma jejich objevu. Zatímco se Helena a Jan snažili chránit svůj objev, začala se k Zemi blížit záhadná hvězda, kterou astronomové nazvali "Temný Svitek". Bylo to něco, co nikdo nikdy předtím neviděl.


Tajemství Temného Svitu: Kapitola 2

Sotva uplynuly dva dny, když Helena a Jan byli kontaktováni tajným informátorem. Ten jim sdělil, že nejsou jediní, kdo má zájem o jejich objev. Místní mafie, vedená nemilosrdným Bossem Petrem, se dozvěděla o potenciální moci objevu a byla odhodlaná ji získat pro své vlastní temné účely.
Dokonce i ve vědecké komunitě začaly kolovat zvěsti. Zprávy o "časoprostorovém klíči" se šířily rychlostí světla a Helena s Janem byli stále více obklíčeni lidmi, kteří by udělali cokoli, aby získali kontrolu nad takovou mocí.
Zatímco Helena a Jan se snažili utajit svůj objev, Temný Svitek se stále blížil k Zemi. Někteří astronomové tvrdili, že je to znamení apokalypsy, zatímco jiní věřili, že to je kosmický artefakt poslaný mimozemskou civilizací.
Jednoho dne, když Helena zkoumala Temný Svitek, objevila něco zarážejícího. Když přiblížila obraz, zjistila, že na povrchu tělesa byly stejné symboly jako v knize její babičky. Byla to skutečně náhoda, nebo to byl osud?
Helena a Jan se rozhodli konfrontovat svého informátora. Potřebovali vědět víc. Když se setkali v opuštěném skladišti, byli šokováni tím, koho tam našli. Byl to profesor Karel, jeden z jejich dřívějších kolegů a mentorů.
"Omlouvám se za tajnosti," řekl Karel. "Ale to, co jste objevili, je mnohem větší, než si umíte představit. Temný Svitek nese zprávu, a já věřím, že vy dva jste klíč k jejímu dešifrování."
Jan a Helena byli zmateni a plní otázek. Proč by Karel riskoval svůj život, aby je kontaktoval? Co je to za zprávu, o které mluví?
Karel pokračoval: "Jsem členem starodávného řádu, který chrání tajemství vesmíru. Tato kniha, kterou máte, patřila mé rodině po generace. Máme jen málo času. Musíme spojit síly, abychom odhalili pravdu."
Tajemství Temného Svitu: Kapitola 3

Ve skladišti bylo ticho. Helena, Jan a Karel se shromáždili kolem starého dřevěného stolu, na němž ležely různé mapy, texty a diagramy. Profesor Karel rozkládal další svitky, zatímco Jan zkoumal knihu své babičky pod lupou.
"Helena, Jan," začal Karel, "když jsem vás poprvé potkal na univerzitě, nikdy by mě nenapadlo, že se naše cesty spojí v tak osudovém okamžiku."
Helena ho sledovala s podezřením: "Proč jste nás kontaktoval teď? A co vlastně víte o Temném Svitu?"
Karel zhluboka dýchal. "Odpovědi na tyto otázky vás mohou šokovat." Odhalil další svitek, který ukazoval stejné symboly jako Temný Svitek na obloze. "Tyto symboly jsou starodávné. Představují spojení mezi naší realitou a paralelním vesmírem. A to, co se blíží k naší planetě, není jen obyčejné těleso. Je to brána."
Helena ztuhla. "Brána? Kam?"
Karel pokračoval: "Do paralelní reality. Jednoho dne, před mnoha generacemi, naši předkové objevili tento klíč mezi dvěma světy. A když to udělali, objevili také neuvěřitelnou sílu, kterou mafie teď chce využít pro své vlastní účely."
Jan zavrtěl hlavou. "Jak se nám podaří tento objev chránit? Vypadá to, že máme proti sobě celý svět."
Profesor Karel usměrnil svůj pohled na oba. "Máme něco, co oni nemají. Máme pravdu a sílu společného účelu."
Když v noci vystoupili ze skladiště, nebe bylo osvětleno září Temného Svitu. Bylo jasné, že mají před sebou náročnou cestu.
Začali pátrat po dalších stopách v knize. Helena objevila zápis, který hovořil o starodávném rituálu, schopném uzavřít bránu mezi dvěma světy. Ale bylo to nebezpečné - cesta byla plná nástrah a rituál mohl selhat, pokud nebyl proveden správně.
Věděli, že mají jen málo času, než Temný Svitek dorazí k Zemi. Společně se vydali na cestu za pravdou, připraveni čelit nebezpečím a odhalit tajemství, které by mohlo změnit osud lidstva navždy.


Tajemství Temného Svitu: Kapitola 4

Helena, Jan a Karel se vydali na cestu do odlehlé vesnice na úpatí hor, kde podle knihy měl být klíč k uzavření brány. Vesnice, známá jako Rozhraní, byla domovem stařenky, která údajně znala tajemství rituálu.
Po několika dnech cesty dorazili do Rozhraní. Vesnice byla tiše uložena v údolí a zdálo se, že čas zde zastavil před staletími. Uprostřed vesnice stál starý kamenný kostel s rozbitým zvonem.
Když vstoupili do vesnice, místní je sledovali s podezřením. Většina z nich nebyla zvyklá na cizince, ale stará žena vycházející z jednoho z domů je poznala. Byla to Klára, místní vědma. Usmála se a pozvala je dovnitř.
"Dlouho jsem na vás čekala," řekla Klára, když je vítala ve svém domě. "Vím, proč jste přišli. Ale než vám pomůžu, musíte mi slíbit jednu věc."
"Co si přejete?" zeptal se Jan.
"Musíte mě poslechnout a věřit mi," řekla Klára. "Co se chystáte udělat, je nebezpečné. Pokud budete postupovat špatně, můžete způsobit nejen svou zkázu, ale také zkázu celého světa."
Helena kývla. "Přišli jsme sem najít odpovědi a uzavřít bránu. Uděláme, co bude třeba."
Klára jim představila starou knihu, plnou run a kouzel. "Toto je kniha rituálů," vysvětlila. "V ní najdete postup, jak uzavřít bránu. Ale buďte opatrní, kouzla v této knize nejsou pro ty slabého srdce."
Zatímco se věnovali studiu knihy, venku se seskupila skupina mužů v tmavých kabátech. Byli to agenti mafie, kteří je sledovali až sem. Chtěli Temný Svitek pro sebe a byli ochotni udělat cokoli, aby ho získali.
Klára to zpozorovala a varovala tři přátele. "Musíte odejít hned teď. Můj dům má tajný východ, který vás dovede do lesa. Uprchněte a najděte bezpečné místo, kde můžete provést rituál."
Helena, Jan a Karel poslechli Kláru a utíkali lesem, zatímco agenti mafie vtrhli do domu. Před sebou měli těžkou cestu, plnou nebezpečí a nástrah. Ale byli odhodláni provést rituál a uzavřít bránu, než bude pozdě.


Tajemství Temného Svitu: Kapitola 5

V hloubi lesa, kde svit měsíce procházel hustými větvemi stromů, tři přátelé našli skrytou jeskyni, která byla ideálním místem pro provádění rituálu. Před vstupem do jeskyně se Helena, Karel a Jan krátce zastavili, vědomi si váhy toho, co je čeká.
"Musíme být opatrní," varovala Helena, držíc v ruce knihu rituálů. "Nejmenší chyba může mít fatální následky."
V jeskyni, osvětlené plameny svíček, rozložili své příslušenství a začali s přípravami. Jan připravoval magický kruh, Karel sbíral potřebné ingredience a Helena studovala knihu, hledajíc konkrétní kouzlo.
Jak se připravovali, ozvalo se z dálky hřmotění. Záhadné těleso se blížilo k Zemi rychleji, než si kdokoli myslel. Tlak na trio byl nyní větší než kdy dříve.
Ale nebyli v jeskyni sami. Skupina mužů v tmavých kabátech, agenti mafie, se přiblížila k vchodu, tichými kroky a s puškami v rukou. Plánovali přepadnout trojici, získat svitek a využít jeho moc pro vlastní účely.
Uvnitř jeskyně Helena začala provádět rituál. Slova, která vyslovovala, byla starodávná a magická, a s každým slovem se atmosféra v jeskyni stávala hutnější. Když Helena vyslovila poslední slova, střed jeskyně začal zářit jasným světlem, a vznikl portál - brána mezi dvěma světy.
Najednou však skupina agentů vtrhla dovnitř, připravena k útoku. Karel a Jan se rychle postavili mezi ně a Helenu, chráníc ji, zatímco dokončovala rituál.
Boj byl krutý a napjatý. Ale v závěrečné fázi rituálu, když Helena vyslala poslední kouzlo, výbuch energie vystřelil z portálu a poslal agenty pryč, chráněn tímto způsobem svitek před nesprávnými rukama.
Záhadné těleso, které se blížilo k Zemi, začalo měnit svou dráhu. Když rituál uzavřel portál, energie vyslaná do vesmíru odrazilo těleso a poslalo jej zpět do hlubin vesmíru, daleko od Země.
Vyčerpaná Helena se sesunula k zemi, podporovaná svými přáteli. Měli toho mnoho, co zpracovat, ale byli vděční za šanci zastavit katastrofu a zachránit svět.
Nakonec si uvědomili, že ačkoli věda a alternativní poznání můžou často být v konfliktu, když se spojí, mohou dosáhnout neuvěřitelných věcí. A někdy je to jediná cesta, jak čelit neznámým nebezpečím.

Konec.

puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 27.7.2023 20:45 - Oblíbené kluby (19:18) 22731
Smutná zprávaZemřel spisovatel Petr Hořejš - Novinky
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 22.4.2023 06:08 - Oblíbené kluby (19:18) 22730
Neil Gaiman, Kurt Vonnegut i Margaret Atwood na černé listině. Americké školy pokračují v cenzorském tažení
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 4.4.2023 17:16 - Oblíbené kluby (19:18) 22729
Dr_Bilo [22728]: všechny tři zmíněné mám ....
Geniální potraviny - vím o této knize, ale zatím jsem ji nekoupil.
Kupuji vždy tak po 4-6 knihách přes e-shop ...
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 4.4.2023 17:07  22728
puschpull: Mám teď od nich rozečtené Geniální potraviny, to je velmi zajímavá kniha. Pokud jde o zdraví, tak od nich doporučuju Proč spíme, Konec stárnutí a Cirkadiální kód. Zázračnou imunitu jsem zatím nečetl, ale určitě taky přečtu.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 4.4.2023 17:05 - Oblíbené kluby (19:18) 22727
Tohle mě zaujaloOstatně jako téměř cokoliv od Melvila
Zázračná imunita • Matt Richtel • Jan Melvil Publishing

[ 8069 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt